Pradžia Pramogos Kalėdos 2017 Dovana sostinės gyventojams – nemokamas renginys LITEXPO ,,Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė’’

Dovana sostinės gyventojams – nemokamas renginys LITEXPO ,,Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė’’

12 minutė(s) skaitymo
0

Gruodžio 9 dieną į Lietuvos sostinę atvyksta pirmasis tokio mąsto didžiausias sostinėje kalėdinis miestelis po stogu – ,,Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė’’. Virš 300 prekybininkų ne tik iš Lietuvos, bet iš Latvijos vienai dienai lankytojus žada stebinti ne tik originalių prekių gausa, prie mugės prisijungusiais socialiniais projektais, bet ir išskirtinėmis veiklomis, kurios čia pasitiks ir didelius, ir mažus.

Mugėje specialūs maisto produktai

Nuo 10 val ryto iki 19 val vakaro vyksiančiame renginyje produktų ir gaminių pasiūlymas pralenks visus prekybos centrus. Specialiai suskirstytose zonose Jus pasitiks: maisto produktai ir gėrimai, drabužiai bei tekstilė, rankų darbo gaminiai, mados zona ,,Design for life’’, interjero detalių ir šventinės atributikos sfera, vaikams skirtų prekių kampelis, tautodailės meistrų gaminiai ir speciali zona – pramogos.

Maisto prekybos vietoje lankytojus kvapais vilios įvairūs naminiai gardėsiai šventiniam stalui: bemielė duona, šimtalapiai, šakočiai, meduoliai, saldainiai, sausainiai, naminiai pyragai ar net 15 rūšių brandintas rankų darbo obuolių sūris, medaus gaminiai ir kita.

Mėsos mėgėjų lauks: strutiena, aviena, jautiena ar kiauliena, o ieškančius išskirtinio skonio sudomins mėsa iš žvėrienos: elnienos, stirnienos, briedienos, šernienos, bebrienos).  Renginyje net bus galima įsigyti pagal senovės Kuršių tradicijas rūkytos žuvies. Ištroškusieji galės atsigaivinti naminia gira ar rankų darbo alumi.

Propaguojančius sveiką gyvenseną gamintojai džiugins šaltyje džiovintomis uogomis, vaisiais, medaus dovanomis. Renginio svečių lauks specialūs pilno grūdo trapučiai be koncervantų, rankomis rinktų laukinių augalų mišiniai arbatai, augalų sirupai, augalų ir medaus tyrės, kreminis medus, uogienė, arbatžolės, prieskoniai. Išskirtinio dėmesio sulauks Lietuvoje gaminami riešutų bei sėklų sviestai be pridėtinio cukraus, riebalų ir kitų nereikalingų priedų. Nuostabą kels ir mūsų šalyje nauji aplinką ir sveikatą tausojantys produktai: grūdai (ryžiai, soros, kuskusas, kt.), padažai, jūržolės, saldumynai.

Origanalių dovanų ir detalių pasirinkimo gausa

Gruodžio 9 dieną parodų ir kongresų centras ,,LITEXPO’’ talpins milžinišką produkcijos pasirinkimą.  Nuo namų interjero detalių iki dizainerių kurtų žiemos kolekcijoms aprangoms detalių – ,,Didžiojoje kalėdinėje mugėje’’ šventinių idėjų atras kiekvienas lankytojas.

Smilkalai, žvakės, namų kvapai, muilai, kvapnieji aliejai, pirties tekstilės gaminiai, rankų darbo vilnos šlepetės, veltinukai, lininiai žaislai, daiktadėžės – puikiai pasitarnaus kaip dovana sau arba artimajam.  Renginyje parduodami advento vainikai, dekoracijos, kojinės su užrašais, dekoratyvinės pagalvėlės, vaško žvakės, mediniai žaisliukai, kalendoriai, užrašinės, dovanų kortelės, skirtukai, piešiniai – pripildys namus kalėdinio jaukumo dvasia.

Ir didelių, ir mažų laukiančios pramogos

Gruodžio mėnesį aktualijomis tampančios įvairios pramogos neaplenks ir ,,Didžiosios kalėdinės Vilniaus mugės’’. Parodų ir kongresų centre lankytojus linksminti ir pritraukti pasiryžęs ne vienas prekės ženklas. Nuo 2007 metų lyderiaujantis dovanų čekių, kortelių ir rinkinių platintojas  „Gera dovana“ mugės lankytojų lauks su „Green Screen“. Tai specialus ekranas, kuriame galite būti įamžinti pačiose neįtikėčiausiose vietose. Šios pramogos dalyviai galės varžytis dėl dovanų čekių bei didžiojo prizo – pasivažinėjimo „Ferrariu“. Stende apsipirkusiems švečiams nebeteks rūpintis ir dovanos įpakvimu, nes jis bus visiškai nemokamas.

Originalius pasaulio žemėlapius pristatytas ,,Trip map’’. Amžinajame kelionių dienoraštyje visa šeima turės galimybę sudėti brangiausių prisiminimų akimirkas: susmaigstyti nuo aplankytų kraštų iki nuotraukų.

Keliauti laiku ir erdve, žvalgytis po skritingas pasaulio šalis ir nematytus kraštus? Kalėdiniame LITEXPO miestelyje visų lauks išskirtinė virtualios realybės pramoga 5D. Pramogą įgyvendinti padėsiantys  ,,Turnoffreality.lt’’  partneriai padės Jums pajusti, ką reiškia išvajotasis keliavimas laiku.

Mažuosius sutrauks speciali žaidimų erdvė, kurioje vaikams bus suteikiama galimybė išbandyti, konstruoti ir kurti savo idėjas su iš ąžuolo pagamintais mediniais lego tipo konstruktoriais. Į kūrybą įtraukianti veikla nepaliks abejingų ir padės atsipūsti apsipirkimų maratone.

Renginio centre – gerumo akcijos

,,Didžioji kalėdinė mugė’’ šiemet neša ypatingą žinutę – kalėdinė mugė taps vieta susiburti, šildytis šventinio laikotarpio bendrystės ir artumo jausmu, kurti tradiciją, skatinti besiruošiant šventes pasitikti su artimaisiais, o gerumu pasidalinti su aplinkiniais. Todėl prie mugės jungiasi projektai – „Ištiesk pagalbos ranką“ bei ,,Už spalvingą ir teisingą vaikystę’’.

Pirmasis projektas akcentuos – nepasiturinčių šeimų problemas. Bus skatinama siųsti šilčiausius linkėjimus šeimoms, kurias kartais aplenkia Kalėdų Senelis. Jo kuriamas stebuklas dėl finansinių sunkumų aplenkia dažnus namus, kuriuose mažos širdutės prisipildžiusios laukimo, lieka neišgirstos. Prie mugės įėjimo lankytojų lauks specialios daiktadėžės. Juose rinksime savanoriškai aukojamas dovanas: knygas, žaislus, žaidimus, saldainius – visa, ko vaikai laukia Kalėdų rytą galėsite atnešti iš namų arba nupirkti mugėje.

Nuoširdų palaikymą skleis ir projektas ,,Už spalvingą ir teisingą vaikystę’’. Renginyje vaikai kartu su tėvais naudodami specialią techniką pieš piešinius ant vandens.  Ebru technika kurtus atvirukus lankytojai galės parsinešti namo,  o už darbelį renkamos aukos bus skirtos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis.

Negana to, mugės dalyviai ,,Cozywood’’ primins, jog šventės svarbios ne tik vaikams, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms. Įsigijus vieną šio gamintojo atvirutę, kitą bus galima parašyti ir išsiųsti vienišiems seneliams.

Mugės žinutė – mėgautis apsipirkimu kartu su šeima ir draugais

Įtemptu dovanų paieškos metu virstantis gruodis neretai priveda prie ribos, kuomet šventinė nuotaika tampa darbu, o ne malonumu. Tikrąją didžiųjų metų švenčių aurą pajusti pakvies būtent ,,Didžioji kalėdinė mugė’’, kuri skatins idėją – ruoštis iš anksto ir su malonumu. Vienetinių gaminių, originalių atradimų, iš užsienio atvežtų gaminių ir pramogų kupinas neįprastas kalėdinis miestelis po stogu vienai dienai suburs neįtikėtiną kalėdinę dvasią parodų ir kongresų rūmuose ,,LITEXPO’’, Laisvės pr.5 jau gruodžio 9 dieną nuo 10 iki 19 val, todėl nepamirškite ateiti drauge su brangiausiais žmonėmis.

Idėja sujungti 8 miestus

,,Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė’’ tai – pirmoji iš 8 Lietuvos miestuose rengiamo kalėdinio turo mugių. Marijampolės Kultūros centre  ir ,,Šiaulių arenoje’’ tokio pat tipo renginiai vyks – gruodžio 10 dieną. Kauno ,,Žalgirio arenoje’’ ir Utenos daugiafunkciniame centre – gruodžio 16 dieną, Jonavos arenoje ir Klaipėdos ,,Švyturio arenoje’’-gruodžio 17 dieną, o Alytaus areną aplankys gruodžio 23-iąją.

Prekybos centruose nusidriekusios eilės ir nesibaigiantys kamščiai miestų gatvėse ne retą gruodžio laikotarpiu priveda prie ribos, kuomet šventės tampa ne galimybe pabūti su šeima, o beatodairiškai užsisukti skubėjimo rate. ,,Negana to, didžiuosiuose prekybos centruose parduodami gaminiai atsikartoja eilę metų, ieškantiems originalumo tenka nemažą dalį laiko praleisti spėliojimuose arba plėsti paieškos laukus internetinėje erdvėje.’’ – pasakoja renginio organizatoriai UAB ,,Festivus’’.

Šių pastebėjimų vedama renginių organizavimo įmonė nusprendė kalėdines muges paversti galimybe apsipirkti kitaip: be streso, drauge su šeima, atrandant vienetinius gaminius ir skleidžiant kaledinę dvasią. Ir kodėl gi to nepadarius didžiųjų miestų arenose?

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Made in Vilnius
Rodyti daugiau Kalėdos 2017

Karščiausios naujienos

Savivaldybė nori 4 kartus sumažinti „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „Statyk ir važiuok“ („Park & Ride“) aikštelėmis Vilniuje kainą. Svarstoma nuo gegužės 1 d. keturis kartus mažinti šiuo metu galiojantį 2 eurų už dienos bilietą mokestį iki 50 euro centų. Į mokestį įeitų parkavimas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną. „Įrengę pirmąsias „Statyk ir važiuok“ aikšteles iš karto skelbėme, jog tai …

Vilniečiai už atliekų tvarkymą mokės trečdaliu mažiau

Nuo gegužės mėnesio atliekų tvarkymas gyventojams vidutiniškai kainuos trečdaliu mažiau, o kai kurioms gyventojų grupėms ši paslauga atpigs kone perpus. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vilniaus miesto savivaldybės taryba. „Rinkliavos tarifai mažinami įvertinus faktinius praėjusių metų komunalinių atliekų kiekius, po savivaldybės organizuoto viešo atliekų vežėjų konkurso būdu nustačius naują mažesnę atliekų surinkimo ir vežimo  kainą, įvertinus pasikeitusius NT registro duomenis“, – …

R. Šimašius: Nacionalinio stadiono projektą gali sugadinti tik Vyriausybė

Premjerui Sauliui Skverneliui pareiškus, jog stringant Nacionalinio stadiono projektui Vilniuje, iškilo reali grėsmė prarasti Europos Sąjungos (ES) finansavimą, sostinės meras Remigijus Šimašius atkerta, jog projektą sugadinti gali tik pati Vyriausybė. „Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su Nacionaliniu stadionu ir daugiafunkciniu kompleksu, ir tą riziką kaip tik premjerui ir išsakiau šiandien. Ta rizika yra, kad Vyriausybė nuspręs dėti …

Potvynis Vilniuje

Pristatytas Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektas

Pilaitės bendruomenei UAB „Grinda“ pristatė Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektą. Karoliniškių paviršinių nuotekų valymo įrenginių rekonstravimas yra viena iš ES finansuojamo projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ dalių. Valykla yra prie Sudervės upelio, kuris įteka į Nerį ties Gariūnais. Ji aptarnauja didelį kritulių surinkimo baseiną, apimantį Karoliniškių, Pilaitės, Justiniškių ir Viršuliškių mikrorajonus bei dalį Vilniaus pietinio aplinkkelio. Valykla pastatyta …