Pradžia Pramogos Kalėdos 2017 Karštos Kalėdos Trakuose: lies rekordinio dydžio šokoladą ir tryps ilgiausią Lietuvoje polką

Karštos Kalėdos Trakuose: lies rekordinio dydžio šokoladą ir tryps ilgiausią Lietuvoje polką

7 minutė(s) skaitymo
0

Šį savaitgalį Trakuose laukia tikras kalėdinių renginių maratonas, kuriame teks išvystyti gerą greitį. Lietuvos Vyriausiasis Kalėdų Senelis Kalėda užkurs tokią šventinę ugnį, kuri įtrauks į karštus reginius, kokių Lietuvoje dar nebuvo.

Septintąjį kartą Trakus drebinantis šventinių renginių ciklas „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“, kuris tęsiasi visą mėnesį, sukvietė per trisdešimt Kalėdų Senelių iš visų Lietuvos regionų, kad Kalėdos būtų didelės, storos ir gausios. Gruodžio 16 dieną 13 val. šis Kalėdų Senelių tuntas traukinuku įriedės į kalėdinį miestelį prie kultūros rūmų. Vien iš Pagėgių ketina atvykti net 18 trečiojo tūkstantmečio Kalėdų Senelių, kurie nutarė praplėsti akiratį Kalėdų Senelių sostinėje bei dovanomis pradžiuginti trakiečius ir jų svečius.

Tačiau Kalėdų Seneliai savo suvažiavime neposėdžiaus, o pasilinksminę su vaikais prie eglutės, pabirs po miestą sveikinti su šventėmis. Šio desanto viešnagę 16 val. vainikuos iš Gruzijos, Telavio miesto, atvykusio Kalėdų Senelio – Tovlis papa pasveikinimas ir įspūdingas meno kolekyvo pasirodymas.

Visą dieną kultūros rūmuose veiks kūrybinės dirbtuvės „Kalėdų fabrikas“, kuriose bus galima pasigaminti dovanėlių iš ekologiškų medžiagų, jas supakuoti, meistrauti, piešti, lipdyti, gaminti atvirukus – kūrybiškumui išreikšti bus daug galimybių, be to, kas norės, šventinių grožybių įsigis amatų mugėje. „Kalėdų fabrike“ darbymetis nesiliaus ir sekmadienį. Abi dienas veiks kalėdinis paštas, mažus ir didelius prie eglutės linksmins Trakų nykštukas, savo rezidencijoje – jaukiame namelyje – lauks Kalėdų Senelis. Bibliotekoje nuo 14 val. pasakas seks rašytoja Evelina Daciūtė, 2016 m. gražiausios knygos vaikams „Laimė yra lapė“ autorė.

Svečių laukia ir septynios Nykštukų rezidencijos, įsikūrusios mieste bei apylinkėse. Jas aplankiusios ir čia nusifotografavusios šeimos gali dalyvauti konkurse ir laimėti kruizinę kelionę į Stokholmą.

Gruodžio 17-oji, sekmadienis – išskirtinė Kalėdų Senelių sostinės diena, kuri pretenduoja tapti minėtina data Trakų ir visos šalies istorijoje. Nuo 12 val. bus liejama pati ilgiausia ir sunkiausia Lietuvoje šokolado plytelė. Į šį procesą visus norinčius pakvies dalyvauti „AJ šokolodas“ vadovas Algimantas Jablonskas ir įmonės meistrai. Šokoladas primins kelią nuo sostinės iki sostinės – nuo Gedimino bokšto iki Trakų pilies. Po to, kai kelių dešimčių metrų ilgio šokolado kelias bus nutiestas ir rekordą užfiksuos agentūra „Faktum“, jis bus išsidalintas ir išsivaišintas.

O antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, nuo 12 val. laukia negirdėtos linksmybės Užutrakio dvaro karietinėje. Pats Senelis Kalėda, stvėręs savo armoniką, užkurs tikrą peklą su pasiutpolke. Muzika nenutils nė akimirksniui – polkas be atokvėpio grieš, kol pajėgs, apie 20 muzikantų iš įvairių Lietuvos vietų. Tikriausiai bus pasiektas ilgiausios polkos, kokios Lietuvoje dar nebuvo, rekordas. „Maloniai kviečiame šokėjus įsijungti į šią Kalėdų pramogą. Įspūdžių per mažai nepasirodys, nes šokant iškratyti sukauptas per šventes atsargas ir atlaikyti be jokios pertraukos siaučiančią polką – nelengvas, bet labai geras pasirinkimas“, – ragina Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, vienas iš „Trakų – Kalėdų Senelių sostinės“ organizatorių.

Popiet, 15 val. Trakų kultūros rūmuose vyks spektaklis vaikams „Alisa stebuklų šalyje“.

„Kviečiu į Trakus – pasinerti į kalėdines linksmybes ir pramogas: į pasakišką Kalėdų Senelio rezidenciją, kalėdinių dovanėlių gaminimo užsiėmimus, šokoladinio kelio liejimą, polkos siautulį. Trakuose visada esate laukaimi“, – sako Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

Išsamiau apie kalėdinius renginius Trakuose: www.kaledostrakuose.lt, www.trakai.lt, www.trakai-visit.lt, Facebook paskyroje „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Užutrakio dvaro karietinėje antrąją Kalėdų dieną Senelis Kalėda kvies į ilgiausios polkos maratoną.

Septintąjį kartą Trakus drebinantis šventinių renginių ciklas „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“ – šventė dideliems ir mažiems.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Kalėdos 2017

Karščiausios naujienos

Spūstis greitkelyje nebus problema, jei paruošite namų darbus

Ilgieji savaitgaliai dažnai tampa puikia proga didmiesčių gyventojams sėsti į savo automobilius ir bent porai dienų pabėgti iš betono džiunglių į Lietuvos pajūrį. Tačiau po puikaus poilsio nuotaika gali sugesti įstrigus spūstyje. Kaip galima to išvengti? Greitkeliai ir autostrados turėtų būti greičiausi būdai iš taško A nukeliauti į tašką B. Tačiau taip yra ne visada. Ilgasis savaitgalis, kai visa Lietuva …

Kita savaitė bus lietinga ir tvanki

Kitą savaitę šalyje trumpi lietūs iš mūsų šalies trauksis dar nenoriai, griaudės perkūnijos ir orai šils dar labiau – bus tvankios naktys ir karštos dienos. Sekmadienį diena bus su pragiedruliais, daugiau debesų ir jie tankesni bus pietrytinėje šalies pusėje, Lietuvos radijui sakė sinoptikas Tadas Kantautas. Dieną daug kur numatomi trumpi lietūs, daug kur bus ir perkūnijų, kai kur – didesnė …

Ką veikti sekmadienį? Renginių kalendorius (28-asis metų savaitgalis)

Liepos 15 dieną, sekmadienį, rekomenduojame apsilankyti kultūros renginiuose. Kristupo vasaros festivalio ekskursija „Po Šventosios Kotrynos bažnyčios apylinkes“ su gidu Albertu Kazlausku – 16 valandą. Koncertas „10 trimito veidų“ Šventosios Kotrynos bažnyčioje – 18 valandą. Gros trimitininkas Francisco Pacho Flores`as iš Venesuelos ir pianistė Ieva Dūdaitė. IX tarptautinio sakralinės muzikos chorų festivalio-konkurso „Laudate Dominum 2018“ koncertas Vilniaus Šventosios Teresės bažnyčioje – …

london city airport

Skelbiamas kvietimas skrydžiams į Londono Sitį

Susisiekimo ministro įsakymu šiandien VĮ Lietuvos oro uostai įgalioti oficialiame Europos Sąjungos leidinyje paskelbti kvietimą oro linijų bendrovėms vykdyti tiesioginius skrydžius maršrutu tarp Vilniaus ir Londono Sičio oro uosto. Šis kvietimas bus skelbiamas atsižvelgiant į tai, kad minėtas maršrutas pripažintas gyvybiškai svarbiu šalies ekonominei ir socialinei plėtrai. Kvietimo tikslas – informuoti oro linijų bendroves apie tokio maršruto poreikį. Oro linijų …