Pradžia Pramogos Kalėdos 2017 Karštos Kalėdos Trakuose: lies rekordinio dydžio šokoladą ir tryps ilgiausią Lietuvoje polką

Karštos Kalėdos Trakuose: lies rekordinio dydžio šokoladą ir tryps ilgiausią Lietuvoje polką

7 minutė(s) skaitymo
0

Šį savaitgalį Trakuose laukia tikras kalėdinių renginių maratonas, kuriame teks išvystyti gerą greitį. Lietuvos Vyriausiasis Kalėdų Senelis Kalėda užkurs tokią šventinę ugnį, kuri įtrauks į karštus reginius, kokių Lietuvoje dar nebuvo.

Septintąjį kartą Trakus drebinantis šventinių renginių ciklas „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“, kuris tęsiasi visą mėnesį, sukvietė per trisdešimt Kalėdų Senelių iš visų Lietuvos regionų, kad Kalėdos būtų didelės, storos ir gausios. Gruodžio 16 dieną 13 val. šis Kalėdų Senelių tuntas traukinuku įriedės į kalėdinį miestelį prie kultūros rūmų. Vien iš Pagėgių ketina atvykti net 18 trečiojo tūkstantmečio Kalėdų Senelių, kurie nutarė praplėsti akiratį Kalėdų Senelių sostinėje bei dovanomis pradžiuginti trakiečius ir jų svečius.

Tačiau Kalėdų Seneliai savo suvažiavime neposėdžiaus, o pasilinksminę su vaikais prie eglutės, pabirs po miestą sveikinti su šventėmis. Šio desanto viešnagę 16 val. vainikuos iš Gruzijos, Telavio miesto, atvykusio Kalėdų Senelio – Tovlis papa pasveikinimas ir įspūdingas meno kolekyvo pasirodymas.

Visą dieną kultūros rūmuose veiks kūrybinės dirbtuvės „Kalėdų fabrikas“, kuriose bus galima pasigaminti dovanėlių iš ekologiškų medžiagų, jas supakuoti, meistrauti, piešti, lipdyti, gaminti atvirukus – kūrybiškumui išreikšti bus daug galimybių, be to, kas norės, šventinių grožybių įsigis amatų mugėje. „Kalėdų fabrike“ darbymetis nesiliaus ir sekmadienį. Abi dienas veiks kalėdinis paštas, mažus ir didelius prie eglutės linksmins Trakų nykštukas, savo rezidencijoje – jaukiame namelyje – lauks Kalėdų Senelis. Bibliotekoje nuo 14 val. pasakas seks rašytoja Evelina Daciūtė, 2016 m. gražiausios knygos vaikams „Laimė yra lapė“ autorė.

Svečių laukia ir septynios Nykštukų rezidencijos, įsikūrusios mieste bei apylinkėse. Jas aplankiusios ir čia nusifotografavusios šeimos gali dalyvauti konkurse ir laimėti kruizinę kelionę į Stokholmą.

Gruodžio 17-oji, sekmadienis – išskirtinė Kalėdų Senelių sostinės diena, kuri pretenduoja tapti minėtina data Trakų ir visos šalies istorijoje. Nuo 12 val. bus liejama pati ilgiausia ir sunkiausia Lietuvoje šokolado plytelė. Į šį procesą visus norinčius pakvies dalyvauti „AJ šokolodas“ vadovas Algimantas Jablonskas ir įmonės meistrai. Šokoladas primins kelią nuo sostinės iki sostinės – nuo Gedimino bokšto iki Trakų pilies. Po to, kai kelių dešimčių metrų ilgio šokolado kelias bus nutiestas ir rekordą užfiksuos agentūra „Faktum“, jis bus išsidalintas ir išsivaišintas.

O antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, nuo 12 val. laukia negirdėtos linksmybės Užutrakio dvaro karietinėje. Pats Senelis Kalėda, stvėręs savo armoniką, užkurs tikrą peklą su pasiutpolke. Muzika nenutils nė akimirksniui – polkas be atokvėpio grieš, kol pajėgs, apie 20 muzikantų iš įvairių Lietuvos vietų. Tikriausiai bus pasiektas ilgiausios polkos, kokios Lietuvoje dar nebuvo, rekordas. „Maloniai kviečiame šokėjus įsijungti į šią Kalėdų pramogą. Įspūdžių per mažai nepasirodys, nes šokant iškratyti sukauptas per šventes atsargas ir atlaikyti be jokios pertraukos siaučiančią polką – nelengvas, bet labai geras pasirinkimas“, – ragina Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, vienas iš „Trakų – Kalėdų Senelių sostinės“ organizatorių.

Popiet, 15 val. Trakų kultūros rūmuose vyks spektaklis vaikams „Alisa stebuklų šalyje“.

„Kviečiu į Trakus – pasinerti į kalėdines linksmybes ir pramogas: į pasakišką Kalėdų Senelio rezidenciją, kalėdinių dovanėlių gaminimo užsiėmimus, šokoladinio kelio liejimą, polkos siautulį. Trakuose visada esate laukaimi“, – sako Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

Išsamiau apie kalėdinius renginius Trakuose: www.kaledostrakuose.lt, www.trakai.lt, www.trakai-visit.lt, Facebook paskyroje „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Užutrakio dvaro karietinėje antrąją Kalėdų dieną Senelis Kalėda kvies į ilgiausios polkos maratoną.

Septintąjį kartą Trakus drebinantis šventinių renginių ciklas „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“ – šventė dideliems ir mažiems.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Kalėdos 2017

Karščiausios naujienos

Barclays

„Barclays“ svarsto Lietuvoje atsisakyti trečdalio darbuotojų

Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ technologijų centras Vilniuje svarsto atsisakyti trečdalio darbuotojų. Šeštadienio vakarą išplatintame pranešime spaudai sakoma, kad gali būti panaikinta apie 350 darbuotojų funkcijos arba jos gali būti perkeltos į kitą šalį. Dabar „Barclays“ Vilniuje dirba daugiau nei 1,1 tūkst. darbuotojų. Pasak „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomojo direktoriaus Mariano Andrade Gonzalezo (Mariano Andradės Gonsaleso), šis sprendimas susijęs su ilgalaike globalia …

Vilniaus meras populiarina ploggingą – šiukšlių rinkimą bėgant

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien akcijoje DAROM dalyvavo kitaip – ploggino. Tai – Švedijoje gimęs ir sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis užsiėmimas, kurio metu žmonės bėgdami renka pakeliui pasitaikiusias šiukšles: ir pasportuoja, ir sutvarko aplinką. „Noriu pasiūlyti akcijai Darom ir visiems žmonėms – ploggingą. Tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje, pasportuoti ir gražinti aplinką. Aš pats eidamas pasivaikščioti su vaikais visada …

Lietuva susidomėjo pasauliniai žiniasklaidos gigantai

„Mažiausią respubliką pasaulyje – Užupį, esantį Lietuvos sostinėje, – tiesiog privalo aplankyti visi keliaujantys po Europą“, pristatydamas video reportažą skelbia Vokietijos didžiausias nacionalinis transliuotojas „Deutsche Welle“ savo tinklapyje, turinčiame 1,3 mln. skaitytojų. Jau netrukus apie Lietuvą – ir itin populiariame “NTV” kanalo kulinariniame šou „Važiuojam, pavalgom“ (Poedem, poedim!). Turizmo departamentas pažintinį turą su laidos vedėju britu John Warren derino net …

Neris

Organzuojamas žygis Vilniaus rajono apylinkėse

Gal norėtum labiau pažinti apylinkes, esančias netoli Vilniaus, ir pažygiuoti sau smagiai draugų būry? Jei taip, kviečiam tave pasigrožėti Neries upės šlaitais ir aplinkiniais miškais, pasiklausyti parskridusių paukščių giesmių ir užlipus į piliakalnį, pažvelgti į vis žaliuojančią gamtą. Be visa to, aplankysime dar ir keturis ežerus. Prie vieno iš jų pietausime. Bus ir laužo, ir dainų 🙂 Tik tavęs reikia, …