Pradžia Pramogos Kalėdos 2017 Trečiadienį Vilniuje – nemokamos Kalėdinių dovanų dirbtuvės mažiems ir dideliems

Trečiadienį Vilniuje – nemokamos Kalėdinių dovanų dirbtuvės mažiems ir dideliems

6 minutė(s) skaitymo
0
Kalėdinių dovanų dirbtuvės

Šį trečiadienį, gruodžio 13 d., Vilniaus menų fabrikas „Loftas“ atvers duris visiems norintiems per Kalėdas savo artimiesiems dovanoti originalias, rankų darbo dovanas – vyks nemokamas renginys „Aukštamiesčio kūrybinės dirbtuvės“. Jose ir maži, ir dideli bus kviečiami į kūrybines Kalėdinių dovanų dirbtuves, kuriose antrinės žaliavos bus prikeltos naujam gyvenimui ir Kalėdų rytą džiugins pačius brangiausius.

Pagrindinė projekto „Aukštamiesčio kūrybinės dirbtuvės“ misija yra sujungti šių dienų visuomenei aktualias sferas: inovacijas, kūrybiškumą bei aplinkosaugą į vieną vietą ir įrodyti, kad nebereikalingi daiktai, pasitelkus šiek tiek išmonės ir kūrybiškumo, ne tik gali prisikelti naujam gyvenimui, bet ir suteikti daug džiaugsmo. „Ieškant Kalėdinių dovanų reikia nepamiršti, kad geriausia dovana – dėmesys, o rankų darbo dovanos džiugina daug labiau nei serijinės gamybos prekybos centro pirkiniai“, – pasakoja renginio organizatoriai. Nemokamame renginyje dalyviams bus suteiktos visos dovanų gaminimo medžiagos. Teliks tik ateiti ir kibti į darbus.

Renginio metu dalyvių lauks net penkios skirtingos kūrybinės dirbtuvės, kuriose Kalėdinės dovanos skirtingomis technikomis bus kuriamos iš antram gyvenimui prikeltų antrinių žaliavų. Pavyzdžiui, kokybiškos šviesos gamintojai „Dragon Rex“ kvies į miniatiūrinių skandinaviškų šviestuvų dirbtuves. Jų metu naudodami senovinius įrankius visi galės pjauti, gręžti, kalti ir sujungę elektros grandinę patys susikurti „Dragon Rex“ natūralaus medžio, skandinavišką šviestuvą sau arba dovanų artimam žmogui.

„Yours Again“ kūrybinėse dirbtuvėse bus gaminamos perdirbto džinso apyrankės, „chokeriai“ ir kiti aksesuarai. Taip pat bus galimybė išmokti perdirbimo metodų ir kitokiems produktams, pavyzdžiui, pasigaminti siūlus mezgimui ar pagrindus padėkliukų gamybai. Visos reikalingos medžiagos bus suteiktos, tačiau norintieji galės atsinešti ir senus savo džinsus, kurių skiautes norėtų prikelti naujam gyvenimui. Interjero detalių gamintojai „Rezgu pinkles“ savo kūrybinėse dirbtuvėse iš perdirbtos virvės mokys gaminti aksesuarus interjerui, draugams ar augintiniams, o socialinės iniciatyvos, „Kūrybos kampas 360°“, plėtojančios darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, dirbtuvėse vaikai gamins originalius ir žaismingus atšvaitus.

Taip pat renginio metu bus pristatytos net keturios iš antrinių žaliavų sukurtų meno darbų ekspozicijos. Vytautas Visminas supažindins su meno instaliacija iš skardinių. Jo „pixel art“ stiliumi sukurtas kūrinys – grybukas iš legendinio kompiuterinio žaidimo „Super Mario“. Panaudodamas antrines žaliavas (skardines) ir vaizduodamas gamtos motyvą ant transformatorinės sienos menininkas savotišku būdu gražino gamtą į industrinę aplinką.

Trafaretų meistras Justinas Žožo – vienas talentingiausių „stencil art“ meno šakos atstovų pasaulyje, apdovanotas „Stencil Art Prize 2017 Highly Commended“ prizu, renginyje pristatys meno kūrinį „Lūšis“, nupieštą ant seno automobilio stogo, o baldų dizaino studentas „Beyonmaja“ – šviesos instaliaciją „Vizija į nieką“. Ji buvo sukurta panaudojus seną televizorių, jo elektrinę dalį pakeitus „vaporwave“ stilistika pasižyminčiu turiniu, nieko ir estetikos garbei. Tuo tarpu, „Crop Shop“ ekspozicijoje bus galimybė susipažinti su lazerių išpjautais ir rankomis surinktais originaliais laikrodžiais… iš senų vinilinių plokštelių.

Nuo 20 val. renginio metu vyks diskusija „Antrinis dizainas – absurdas ar kelias darnaus vartojimo link?“. Diskusija darnaus vartojimo, aplinkosaugos ir ekologijos temomis vyks kartu su „Reach for Change“ pokyčių lyderiu, socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėju Giedriumi Buču.

Trečiadienio programoje pramogų netrūks ir mažiesiems – jų lauks vaikų žaidimo kambarys, įspūdinga pripučiama pilis, kartu su animatoriais vaikai margins veidukus ir skanaus gardžia cukraus vata bei popkornais.

Renginio pabaigą vainikuos muzikos grupės „balú“ koncertas. Kaip ir visa vakaro programa – koncertas nemokamas.

„Aukštamiesčio kūrybinės dirbtuvės“ vyks trečiadienį, gruodžio 13 d., nuo 18 val., menų fabrike „Loftas“ (Švitrigailos g. 29, Vilnius). Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Donatas Andrijauskas
Rodyti daugiau Kalėdos 2017

Karščiausios naujienos

Barclays

„Barclays“ svarsto Lietuvoje atsisakyti trečdalio darbuotojų

Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ technologijų centras Vilniuje svarsto atsisakyti trečdalio darbuotojų. Šeštadienio vakarą išplatintame pranešime spaudai sakoma, kad gali būti panaikinta apie 350 darbuotojų funkcijos arba jos gali būti perkeltos į kitą šalį. Dabar „Barclays“ Vilniuje dirba daugiau nei 1,1 tūkst. darbuotojų. Pasak „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomojo direktoriaus Mariano Andrade Gonzalezo (Mariano Andradės Gonsaleso), šis sprendimas susijęs su ilgalaike globalia …

Vilniaus meras populiarina ploggingą – šiukšlių rinkimą bėgant

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien akcijoje DAROM dalyvavo kitaip – ploggino. Tai – Švedijoje gimęs ir sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis užsiėmimas, kurio metu žmonės bėgdami renka pakeliui pasitaikiusias šiukšles: ir pasportuoja, ir sutvarko aplinką. „Noriu pasiūlyti akcijai Darom ir visiems žmonėms – ploggingą. Tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje, pasportuoti ir gražinti aplinką. Aš pats eidamas pasivaikščioti su vaikais visada …

Lietuva susidomėjo pasauliniai žiniasklaidos gigantai

„Mažiausią respubliką pasaulyje – Užupį, esantį Lietuvos sostinėje, – tiesiog privalo aplankyti visi keliaujantys po Europą“, pristatydamas video reportažą skelbia Vokietijos didžiausias nacionalinis transliuotojas „Deutsche Welle“ savo tinklapyje, turinčiame 1,3 mln. skaitytojų. Jau netrukus apie Lietuvą – ir itin populiariame “NTV” kanalo kulinariniame šou „Važiuojam, pavalgom“ (Poedem, poedim!). Turizmo departamentas pažintinį turą su laidos vedėju britu John Warren derino net …

Neris

Organzuojamas žygis Vilniaus rajono apylinkėse

Gal norėtum labiau pažinti apylinkes, esančias netoli Vilniaus, ir pažygiuoti sau smagiai draugų būry? Jei taip, kviečiam tave pasigrožėti Neries upės šlaitais ir aplinkiniais miškais, pasiklausyti parskridusių paukščių giesmių ir užlipus į piliakalnį, pažvelgti į vis žaliuojančią gamtą. Be visa to, aplankysime dar ir keturis ežerus. Prie vieno iš jų pietausime. Bus ir laužo, ir dainų 🙂 Tik tavęs reikia, …