Lapkričio mėnesį žiūrovai turės progą susipažinti su kino ištakomis ir nusikelti į XX a. pradžią. „Skalvijos“ kino centro rengiamuose kino klasikos vakaruose bus galima išvysti vieną pirmųjų siaubo filmų Johno S. Robertsono „Daktaras Džekilas ir ponas Haidas“ (1920), kurį lydės gyvas muzikinis akompanavimas ir Japonų kino meistro Hiroshi Shimizu filmą „Ponas Ačiū“ (1936).

Anot organizatorių, nebylusis kinas tai pasirodymas, kurio antrą kartą nepakartosi. Kiekvieną nebyliojo kino seansą lydėdavo gyvas muzikinis įgarsinimas, filmo peržiūrą paverčiantis unikaliu reginiu.

„Nebylūs filmai niekada netylėjo. Orkestrinės kompozicijos ir solo pianino (taperio) akomponavimas yra du labiausiai gerbtini ir dažniausiai praktikuojami nebylaus kino įgarsinimo būdai pasaulyje. Kiekvienas taperis gali radikaliai pakeisti filmo pasakojimą, jo tempą, paaštrinti kiekvieną kulminaciją ir reikalui esant nuraminti“, apie filmų garsinimo subtilybes pasakojo vienas iš ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ organizatorių Aleksas Gilaitis.

Filmo „Daktaras Džekilas ir ponas Haidas“ (1920) seansas lapkričio 5 d. taip pat bus garsinamas. Pianinu akompanuos profesionalus džiazo pianistas Edgaras Sabilo.

„Man kaip džiazo muzikantui, buvo labai įdomu susidurti su filmų garsinimu, pabūti taperiu, tačiau tai yra tikras iššūkis muzikantui. Pats didžiausias sunkumas – didelė atsakomybė prieš žiūrovus. Kiekvienas pasirinktas kūrinys, leitmotyvas, „muzikinis eskizas“ turi labai tiksliai atspindėti filmo epizodą, kuriam ir buvo parinkta tam tikra melodija. Natūralu, kad kiekvienas toks „ieškojimas“ yra labai subjektyvus, priklauso nuo „ieškotojo“ charakterio, temperamento ir daugybės kitų dalykų“, pasakojo E. Sabilo.

Anot pianisto, taperis turi būti tikras diplomatas, teisingu filmo siužeto keliu „nukreipiantis“ žiūrovą, turi maksimaliai taikliai perteikti visas filmo emocijas, situacijas.

Johno S. Robertsono „Daktaras Džekilas ir ponas Haidas“ – tai pirmoji pilnametražė žymios R. L. Stevenseno novelės ekranizacija, pasakojantis apie mokslininką įsigeidusį atrasti dvi skirtingas žmogaus prigimtis – padoriąją ir ydingąją. Pagrindinis vaidmuo filme J. Barrymore’ą pavertė vienu žymiausių 3 dešimtmečio aktorių, kurio pėdomis pasekė ir jo anūkė, gerai žinoma Holivudo aktorė Drew Barrymore.

Pažintį su nebyliuoju kinu lapkričio 26 d. pratęs vienas labiausiai gerbiamų Japonijos kino aukso amžiaus režisierių Hiroshi Shimizu ir jo kelio filmas „Ponas Ačiū“, kuriame nuoširdus humanizmas susilieja su įspūdingu atidumu detalėms. Šis filmas leidžia suprasti, kad Didžiosios depresijos laikotarpio Japonijos problemos nėra tokios tolimos ir šiandienos Europai.

Nebyliojo kino filmų „Daktaras Džekilas ir ponas Haidas“ (1920) lapkričio 5 d. ir „Ponas Ačiū“ (1936) lapkričio 26 d. seansai „Skalvijoje“ rengiami kartu su ankstyvojo kino festivaliu „Pirmoji banga“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist