MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Koncertai

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro šventiniuose koncertuose – ir Ispanijos dvarų atmosfera

Gruodžio 29 ir 30 d. Vilniaus kongresų rūmuose žiūrovų laukia ispaniškos dvasios kupina atmosfera. Du vakarus iš eilės Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas savo meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pakvies į šventinę premjerą – Vladimiro Prudnikovo režisuotus teatralizuotus koncertus „Ispaniškoji sarsuela“.

Sarsuela (isp. zarzuela) – tai plačiai paplitęs ispanų nacionalinis muzikinis draminis žanras, viename spektaklyje suderinantis vokalinius kūrinius, šnekamuosius dialogus ir, žinoma, aistringus šokio numerius. Sarsuelos ištakomis galima laikyti 1657 m., kai Madrido karališkuose rūmuose įvyko naujo teatrinio muzikinio žanro premjera. Šis prašmatnus vakaras Ispanijos karaliui Filipui IV ir karalienei Marianai taip patiko, kad naujasis žanras gavo Madrido užmiesčio karališkosios medžioklės vilos La Zarzuela pavadinimą.

Ilgainiui margaspalvis sarsuelų turinys bei formos ir muzikos stilių įvairovė įtiko skirtingiausių visuomenės sluoksnių skoniui: jos skambėjo visur – nuo Madrido pasilinksminimų kvartalų iki pripažintų Ispanijos teatrų scenų. Sarsuelos žinovai mano, kad šio žanro gyvybės ir spalvų įvairovės šaltinis buvo pati Ispanijos sostinė Madridas su jam būdinga dvasia, architektūra ir miesto šurmuliu. Svaiginanti miesto atmosfera užbūrė ne tik vietinius kompozitorius, bet ir atvykėlius, o sarsuela tapo neatskiriama ispaniškosios kultūros dalimi.

Teatralizuoto koncerto „Ispaniškoji sarsuela“ idėjos autorius ir režisierius Vladimiras Prudnikovas sako, kad mintis pristatyti sarsuelą Lietuvos klausytojams kilo bekeliaujant po Ispaniją. „Iš trisdešimties ar keturiasdešimties sarsuelų išrinkau tai, kas man artima. Parinktos kūrinių ištraukos turi režisūrinę liniją, primenančią E. Hoffmanno pasaką „Trys mylimos“ – tai trys duetai, kuriuose įsiliepsnoja meilė“, – pasakoja V. Prudnikovas.

Su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru kūrinys bus atliekamas pirmą kartą. „Šiuo metu labai atsakingai repetuojame. Sarsuela – miuzikliškas, operetiškas žanras, arijos čia labai sudėtingos. Tačiau svarbiausia – įtaiga. Be jos, be pasitikėjimo savimi, be techninių galimybių atskleidimo nieko nebus. Balsas turi skambėti, kojos šokti, akys spindėti. Tikiu, kad žiūrovai įsitrauks į šiuos lyrinius paveikslus ir net išeidami niūniuos tai, ką girdėjo“, – įsitikinęs V. Prudnikovas.

Teatralizuotuose koncertuose pagrindinius vaidmenis kurs žymūs operos solistai – sopranas Sandra Janušaitė, mecosopranas Ieva Prudnikovaitė, sopranas Agnė Stančikaitė, baritonas Kostas Smoriginas, tenorai Tomas Povilionis ir Andrius Bartkus. Aistringus šokio numerius atliks profesionalūs šokėjai Deividas Meškauskas ir Irina Nazarenko.

Šventiniai Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai „Ispaniškoji sarsuela“ įvyks gruodžio 29 ir 30 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose. Dirigentas Gintaras Rinkevičius. Bilietų galite įsigyti Vilniaus kongresų rūmų, „Tiketos“ ir „Teatrai.lt“ kasose.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Maestro Gintaras Rinkevičius: „Be kultūrinio atgimimo nebus sėkmingos ekonomikos ir sąžiningos politikos“

Evaldas Činga

Kongresų rūmuose – nemokamas valstybinio simfoninio orkestro koncertas

Donatas Andrijauskas

Sunku patikėti, kad tai įmanoma: 7 geriausi „The Illusionists“ numeriai

Evaldas Činga

Kelionė į save: industrinio roko atlikėjo „IAMX“ koncertas „Lofte“

Evaldas Činga

Naujajame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pusmetyje – ir naujos koncertų salės

Evaldas Činga

Filharmonijos salė uždaryta remontui, koncertai keliami į kitas erdves

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika