Pradžia Pramogos Koncertai Savaitgalio renginių TOP 10 (32-asis metų savaitgalis)

Savaitgalio renginių TOP 10 (32-asis metų savaitgalis)

13 minutė(s) skaitymo
0
1,616

Pristatom šio savaitgalio (rugpjūčio 11 d. – rugpjūčio 13 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. KOPŪSTINĖS KERMOŠIUS, ŽOLINĖ TRAKUOSE

Kur? Trakai Kada? Rugpjūčio 12-15 d.

Rugpjūčio 12-15 d. „Kopūstinės kermošius“ ir Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė, Žolinės procesija Trakų miesto gatvėmis. Dėl Trakų krašto bendruomenių bei jų meninių kolektyvų pasirodymų, tradicijų puoselėjimo žaidimų ir kitų veiklų pagalba, Kopūstinės kermošius sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo iš Lietuvos ir užsienio.

KOPŪSTINĖS KERMOŠIUS, ŽOLINĖ TRAKUOSE
Nuotr.: Vytauto Žemaičio

2. ŽOLYNŲ DIENA VINGIO SKYRIUJE

Kur? VU Botanikos sodas Vingio parke Kada? Rugpjūčio 11 d. (penktadienis) 17:00 val.

Artėjant Žolinei, derliaus ir augmenijos brandos dienai, VU Botanikos sodo Vingio skyriuje kviečiame susipažinsite su augalų sistematikos skyriumi. Tai unikali lauko žalioji klasė, joje auga šimtai lietuviškų bei kitų kraštų augalų, kurie dovanoja žmogui gausybę įvairių gėrybių – maistą, vaistus, aprangą, pastogę ir grožį. Edukacijos metu jus lydės  viena iš labiausiai patyrusi Botanikos sodo darbuotojų, vyr. botaninių kolekcijų kuratorė Kristina Balnytė.

3. PASIPLAUKIOJIMAS VALTIMIS „GALVĖS EŽERO SAKMĖS“

Kur? Trakai Kada? Rugpjūčio 12 d. (šeštadienis) 10:30 val.

Galvės arba Galvio ežeras yra vienas garsiausių  ir gražiausių Lietuvoje. Kęstutaičiai šio ežero salyne pastatė pilis ir įkūrė Trakų miestą, kuris vadinamas Lietuvos didžiosios kunigaikštystės mikropasauliu. Šiame ežere yra virš 20 salų, kiekviena jų turi savo pavadinimą ir pasakojimą. Dalis tų pasakojimų nukelia į priešistorinius laikus, kai Lietuva dar nebuvo priėmusi krikšto ir buvo gerbiami senieji dievai, o šiame ežere aukotos atnašos. Kiti pasakojimai perteikia vietos žmonių gyvenimą – darbus ir linksmybes.

Daugiau informacijos apie šį renginį rasite čia.

Trakai

4. SENAMIESČIO MUZIKA: ROLANDAS KAZLAS IR PAKELEIVIAI

Kur? Vasaros terasa Kada? Rugpjūčio 12 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Renginys, kurio aprašymą dabar skaitote, įvyks vasarą ir ne bet kur – o Mokytojų namų kiemelio vasaros terasoje. Tai – metas, kada dainuoja pati gamta. Rolandas Kazlas, būdamas gamtos dalimi, kartu su muzikuojančiais Pakeleiviais surengs išskirtinį koncertą tada, kada dainuoti yra maloniausia, tiesiog būtina ir būtinai po atviru dangumi, kad labiau girdėtųsi ir matytųsi. Daugiau, nei dviejų valandų ir ne mažiau nei dviejų dalių koncertas „Vasaros dainų kolekcija“, tai ne dainų apie vasarą ir kolekcionierius rinkinys, tačiau Rolandas Kazlas ir Pakeleiviai, kaip kolektyvas bręsta, noksta ir iš savo žydinčio kūrybinio pavasario juda vasariškos brandos link, o jų dainų kolekcija pildosi naujais kūriniais. Tad šis koncertas bus išskirtinis tuo, jog jame bus galima išgirsti ne tik dainas iš debiutinio albumo „Toks“, tačiau ir pačias naujausias, dar niekada neskambėjusias ir niekieno negirdėtas dainas. Būkite pirmieji! Be abejo, kaip ir kiekvienas Rolando Kazlo ir Pakeleivių koncertas tai – visada kažkas žodžiais nenusakomo ir raidėmis neaprašomo, todėl šio renginio aprašymą tuo ir baigsime.

Koncertas labiausiai rekomenduojamas jaunoms, jaunatviškoms, jaunėjančioms, vasariškoms, vasarojančioms, vasariškai – ankstyvai rudeniškoms, šalnų dar nepakąstoms, nenusigrybavusioms, bei koncertų po atviru dangumi ir uždara žeme natūroms, žodžiu – gyviems žmonėms.

Daugiau informacijos apie šį renginį rasite čia.

Nuotrauka: Ryčio Šeškaičio

5. Didžiausio meteorų lietaus žmonijos istorijoje stebėjimas

Kur? Molėtų kempingas Kada? Rugpjūčio 12-14 d.

Meteorų lietaus pikas bus rugpjūčio 12-osios ir 13-osios naktimis, o kito tokio esą teks laukti net 96 metus.

Molėtų kempingas kviečia visus astronomijos ir dangaus mylėtojus “žvaigždžių kritimą” stebėti pas mus, kur nėra pašalinių šviesų. Skambant egzistencinei Vangelis, Kitaro, Jean Michele Jarre, Mike Oldfield ir kt. atlikėjų elektroninei muzikai, matysime unikalų dangaus spektaklį, be abejo, jei bus giedra ir bus tinkamos meteo sąlygos.

Meteoritų srauto pikas įvyks š.m. rugpjūčio 11/12/13 d. Renginys prasidės valandą prieš vidurnaktį, kad akys priprastų prie tamsos, ir jų nevargintų atvykstančių automobilių šviesos. Meteorų lietus prasidės intensyviai- jei leis oro sąlygos, bus galima stebėti iki keleto šimtų blyksinčių meteorų per valandą.

meteorų lietus

6. NAKTINĖS LAIPYNĖS

Kur? Uno park Vilnius Kada? Rugpjūčio 11 d. (penktadienis) 20:30 val.

Proto ir jėgų išbandymas tikriems nuotykių ieškotojams.

Vakarėlis, kurio metu bus ne tik garso ir šviesų, bet ir naktinis pasilaipiojimas UNO parko trasomis, orientacinės varžybos medžių viršūnėse, geriausių “laipiotojų” ir “proto bokštų” rinkimai, apdovanojimai, ​prizai tau ir tavo draugams.

7. Aštuntoji naktinė ekskursija po Sapiegų rūmus

Kur? Sapiegų rūmai Kada? Rugpjūčio 12 d. (šeštadienis) 20:30 val.

Nekantraujama pasidžiaugti ir pranešti, kad ką tik buvo duotas leidimas aštuntajai naktinei ekskursijai po Sapiegų rūmus! Kol dar turiu galimybę, noriu vedžioti jus po šiuos rūmus, liesti kiekvieną barokinę plytą, gerėtis jų statyba ir lipdyba bei kartu ieškoti detalių, kurios amžiams liko istorijos pamirštos. KAINA 8 eur asmeniui.

8. Kinas miške ir meteorų lietus

Kur? The Owns Kada? Rugpjūčio 12 d. (šeštadienis) 21:45 val.

Kosmosas ir svajonės! Kas galėtų paneigti, kad tai nėra susiję? Rugpjūčio 12 dieną The Owls , Pakrantė ir Kino Pavasaris | Vilnius International Film Festival The Owls terasoje sukurs pasaką. Jau dabar primygtinai siūlome pradėti konspektuoti norus. Nes po filmo, kuris idealiai tinka šiai dienai, stebėsime unikalų meteorų lietų ir mes tikrai tikime , kad Jūsų patys trokštamiausi norai tikrai išsipildys. Su nekantriu jauduliu pristatome filmo aprašymą:

“Svajonė, vizija, fantazija – katalonų juosta „El Somni“ yra kelionė į idėjų ir kūrybos visatą. Vieno geriausių pasaulių restoranų „El Cellar de Can Roca“ savininkai Joanas ir Jordi Rocos kartu su šiuolaikinės operos estetu Francu Aleu sugalvojo projektą, kuriame kulinarija susilietų su opera. Gimęs iš libreto koncepcijos, autorių įvardinamas kaip „Dvylikos patiekalų opera ir dvylikos dalių banketas“, šis projektas sujungė klasikinę ir elektroninę muziką, poeziją ir 3D vizualizacijas, šokį ir vaidybą, filmus ir tapybą, egzotiškus kvapus ir maisto šedevrus, kurių nebūtų įmanoma sukurti be tiksliųjų mokslų žinių. Visus žmogaus pojūčius užtvindančia vakariene mėgavosi parinkti žmonės, tarp kurių – gyva kulinarijos legenda Ferranas Adrià ir aktorė Freida Pinto („Lūšnynų milijonierius“). Ši juosta nėra paprasta kūrybos proceso ir rezultato ataskaita. „Vakarienė kaip sapnas“ yra sunkiai į kinematografijos rėmus įspraudžiama fantasmagorija, įgyvendinta laisvos kūrybos apraiška ir jos manifestas kartu. O gal tai tik sapnas?”

9. HIPIŲ FESTAS

Kur? Rock River Club Kada? Rugpjūčio 11 d. (penktadienis) 20:00 val.

Hipiai, pasirodykit, laikas festivaliui! Tegyvuoja taika, meilė ir rokenrolas! HIPIŲ FESTAS! Tik vieną dieną!

Su “unplugged” Frank Zappa, Steely Dan, Jimmi Hendrix, Led Zeppelin, Queen, The Rolling Stones, etc., pagal THE HARD EEZY.

10. Bičiulių piknikas / Baltasis tiltas

Kur? Green Jar Gastropub Kada? Rugpjūčio 13 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Vasaros liko nedaug, tad vertinam kiekvieną laisvą dieną, o sekmadieniu mėgaujamės dvigubai – piknikaujam sode!

Rugpjūčio 13 d. su draugais, vaikais ir gyvūnais renkamės prie Baltojo tilto – švęsim vasarą.

Turėsim grilių, ant kurio jūs patys kepsit mėsą, rūkytas dešreles ar daržoves, žodžiu, tai ką norėsite!

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Donatas Andrijauskas
Rodyti daugiau Koncertai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar
wpDiscuz