„Tėra keli muzikantai pasaulyje, kurie sugeba taip sėkmingai savo kūryboje tyrinėti techno ir eksperimentinės muzikos susiliejimą, kaip tai daro Davidas Letellier“, – taip dažnai pristatomas garsus prancūzų elektroninės muzikos kūrėjas Kangding Ray. Estetines ribas testuojantis ir nuolatos jas perbraižantis kūrėjas jau yra pasirodęs Lietuvoje, kur buvo itin karštai ir triukšmingai sutiktas publikos, nekantriai laukiančios jo sugrįžtant.

Prancūzijoje gimęs Kangding Ray jau daugiau nei dešimtmetį nenuilstamai tyrinėja skirtingas faktūras, ritmus ir garso dizainą. Dinamiškas, nuolatos kintantis jo kuriamas skambesys nepaliauja plėsti auditorijos – Kangding Ray klauso tiek prisiekę klubinės elektronikos gerbėjai, tiek ištikimiausi eksperimentų ir naujovių sekėjai. Išskirtinių spalvų šio menininko kuriamai muzikai suteikia muzikinis kontekstas, kuriame formavosi jo požiūris į muziką – jame atsiskleidžia roko ir konkrečiosios muzikos (musique concrete) įtakos.

Pirmąjį albumą Kangding Ray išleido 2006 m. ir nuo to laiko nuosekliai kopė į elektroninės muzikos Olimpą. Ypatingai didelio publikos ir muzikinės spaudos susidomėjimo sulaukė jo įrašas „Solens Arc“, o 2015 m. išleidęs albumą „Cory Arcane“ Kangding Ray taip transformavo savo skambesį, kad privertė nustebti net daugelį metų jo muziką sekančius klausytojus. Išsižadėjęs standartinių ritminių struktūrų ir tradicinių tonalinių modelių, šiame albume jis pademonstravo ypatingai sofistikuotą garsą. Naują erą jo kūryboje žymi praėjusiais metais pasirodęs „Hyper Opal Mantis“, kuriame analizuojamos elektroninei muzikai esminės įtampų tarp natūralaus ir dirbtinio, kūno ir proto temos.

Tie, kurie Kangding Ray darbus seka nuo pat 2006-ųjų, pastebi ne tik nuolatinę šio kūrėjo skambesio evoliuciją, bet ir konceptualumo jo kūryboje svarbą – visuose jo darbuose ryškiai atsiskleidžia kūrėjo individualybė. Ką bekurtų – aštrius klubinės muzikos takelius ar tamsių spalvų pilnus kinematografiškus garsovaizdžius – Kangding Ray nesupainiojamas su jokiu kitu elektroninės muzikos kūrėju.

Kangding Ray dažnai yra kviečiamas į garsiausias koncertų sales ir didžiausius pasaulio festivalius, tokius kaip „Sonar“ Barselonoje, Pompidou centras Paryžiuje, „Elektra“ festivalis Monrealyje, garsieji klubai „Berghain“ Berlyne ir „Bunker“ Niujorke, „Decibel“ festivalis Sietle, „Berlin Atonal“ ir CTM festivaliai Berlyne, žymioji „Boiler Room“ koncertų serija ir kt.

Dinamiškiausio ir labiausiai intriguojančio elektroninės muzikos koncerto šiais metais – to, be abejonių, iš šio renginio gali tikėtis prisiekę elektroninės muzikos gerbėjai.

Prancūzijos elektroninės muzikos įžymybės Kangding Ray pasirodymas Vilniuje – lapkričio 9 d., Šiuolaikinio meno centre. Bilietus galite įsigyti 
bilietai.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist