Pradžia Pramogos Parodos Sostinėje bus unikali galimybė pamatyti vienintelę pasaulyje juodojo gintaro gitarą

Sostinėje bus unikali galimybė pamatyti vienintelę pasaulyje juodojo gintaro gitarą

4 minutė(s) skaitymo
0

Vilniuje kovo 14 dieną prasideda XV tarptautinė Baltijos juvelyrikos ir gintaro paroda „Amber Trip 2018″, kurioje bus eksponuojama vienintelė pasaulyje juodojo gintaro gitara. Jubiliejinės parodos organizatoriai pirmą kartą lankytojus kviečia ir į autorinės juvelyrikos zoną bei kasmet rengiamą juvelyrikos meno konkursą bei kitus renginius.

„Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu vykstanti jubiliejinė tarptautinė paroda suburs svarbiausius juvelyrikos ir gintaro atstovus iš viso pasaulio. Šiais metais sulauksime rekordinio dalyvių ir pirkėjų skaičiaus, į klasterius ar kitas organizacijas susibūrusių Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Kinijos verslo įmonių, kurios „Amber Trip” pasirinko svarbia sandorių ir informacijos aikštele užkariauti rinką bei paskelbti apie savo tikslus”, – sako parodos „Amber Trip 2018″ organizatorius Giedrius Guntorius.

Parodoje gaminius pristatys apie 200 dalyvių iš Baltijos šalių, Lenkijos, Turkijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, JAV, Indijos ir kitų valstybių, ją aplankys daugiau kaip 500 svarbių pirkėjų (didmenininkų, muziejininkų, kolekcininkų) iš Europos, Australijos, Kinijos, Indijos, Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Turkijos, JAV ir kitų šalių. Į „Amber Trip” klasterį susijungusios Lietuvos gintaro juvelyrikos gamybos bendrovės, siekiančios didinti lietuviško gintaro žinomumą ir eksportą užsienio rinkose, gaminius pristatys su prekės ženklu „Amber made in Lithuania”.

„Amber Trip” jau daug metų yra tiltas, jungiantis Europą su kitomis pasaulio šalimis, bei išskirtinė platforma sandoriams ir tarptautiniams susitarimams, seminarams ir forumams aktualiais gintaro žaliavos tiekimo, juvelyrikos prabavimo ir kitiems klausimams”, – sako G. Guntorius.

Šiais metais „Amber Trip” unikali tiek dėl kasmet rengiamo, tačiau išskirtinio tarptautinio juvelyrikos meno konkurso bei pirmąkart sukurtos Autorinės juvelyrikos zonos. Juvelyrikos meno konkurso tema -„Nothing to declare”. Šiame konkurse, kurio temą inspiravo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, dalyvauja daugiau kaip 100 juvelyrų. Autorinėje juvelyrikos zonoje savo darbus ir naujausias juvelyrikos tendencijas pristatys 22 menininkai.

Parodoje pirmą kartą eksponuojami dizainerio ir muzikanto Rapolo Gražio sukurti „Lava Drops” muzikiniai instrumentai. Vienas iš jų yra itin vertingas – tai vienintelė pasaulyje iš juodojo gintaro pagaminta gitara „The Black Amber Drop”, kuri buvo pristatyta aštuoniose pasaulinėse muzikos inovacijų ir juvelyrikos parodose. Vienetinės rankų darbo R. Gražio gitaros – tai profesionalūs iš itin retų medžiagų gaminami instrumentai (meno kūriniai), kuriuos įvertino ne tik pasaulio kolekcionieriai. Šiais instrumentais grojo ir žymiausi šių laikų muzikantai.

XV tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda vyks didžiausiame Baltijos šalyse parodų ir konferencijų centre „Litexpo” kovo 14-17 dienomis ir užims apie 3,8 tūkst. kv. m. ploto (pernai ji užėmė 2,5 tūkst. kv. m.).

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Donatas Andrijauskas
Rodyti daugiau Parodos

Karščiausios naujienos

Savivaldybė nori 4 kartus sumažinti „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „Statyk ir važiuok“ („Park & Ride“) aikštelėmis Vilniuje kainą. Svarstoma nuo gegužės 1 d. keturis kartus mažinti šiuo metu galiojantį 2 eurų už dienos bilietą mokestį iki 50 euro centų. Į mokestį įeitų parkavimas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną. „Įrengę pirmąsias „Statyk ir važiuok“ aikšteles iš karto skelbėme, jog tai …

Vilniečiai už atliekų tvarkymą mokės trečdaliu mažiau

Nuo gegužės mėnesio atliekų tvarkymas gyventojams vidutiniškai kainuos trečdaliu mažiau, o kai kurioms gyventojų grupėms ši paslauga atpigs kone perpus. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vilniaus miesto savivaldybės taryba. „Rinkliavos tarifai mažinami įvertinus faktinius praėjusių metų komunalinių atliekų kiekius, po savivaldybės organizuoto viešo atliekų vežėjų konkurso būdu nustačius naują mažesnę atliekų surinkimo ir vežimo  kainą, įvertinus pasikeitusius NT registro duomenis“, – …

R. Šimašius: Nacionalinio stadiono projektą gali sugadinti tik Vyriausybė

Premjerui Sauliui Skverneliui pareiškus, jog stringant Nacionalinio stadiono projektui Vilniuje, iškilo reali grėsmė prarasti Europos Sąjungos (ES) finansavimą, sostinės meras Remigijus Šimašius atkerta, jog projektą sugadinti gali tik pati Vyriausybė. „Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su Nacionaliniu stadionu ir daugiafunkciniu kompleksu, ir tą riziką kaip tik premjerui ir išsakiau šiandien. Ta rizika yra, kad Vyriausybė nuspręs dėti …

Potvynis Vilniuje

Pristatytas Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektas

Pilaitės bendruomenei UAB „Grinda“ pristatė Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektą. Karoliniškių paviršinių nuotekų valymo įrenginių rekonstravimas yra viena iš ES finansuojamo projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ dalių. Valykla yra prie Sudervės upelio, kuris įteka į Nerį ties Gariūnais. Ji aptarnauja didelį kritulių surinkimo baseiną, apimantį Karoliniškių, Pilaitės, Justiniškių ir Viršuliškių mikrorajonus bei dalį Vilniaus pietinio aplinkkelio. Valykla pastatyta …