MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: Arturo Jendovickio
Parodos

Sostinėje bus unikali galimybė pamatyti vienintelę pasaulyje juodojo gintaro gitarą

Vilniuje kovo 14 dieną prasideda XV tarptautinė Baltijos juvelyrikos ir gintaro paroda „Amber Trip 2018″, kurioje bus eksponuojama vienintelė pasaulyje juodojo gintaro gitara. Jubiliejinės parodos organizatoriai pirmą kartą lankytojus kviečia ir į autorinės juvelyrikos zoną bei kasmet rengiamą juvelyrikos meno konkursą bei kitus renginius.

„Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu vykstanti jubiliejinė tarptautinė paroda suburs svarbiausius juvelyrikos ir gintaro atstovus iš viso pasaulio. Šiais metais sulauksime rekordinio dalyvių ir pirkėjų skaičiaus, į klasterius ar kitas organizacijas susibūrusių Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Kinijos verslo įmonių, kurios „Amber Trip” pasirinko svarbia sandorių ir informacijos aikštele užkariauti rinką bei paskelbti apie savo tikslus”, – sako parodos „Amber Trip 2018″ organizatorius Giedrius Guntorius.

Parodoje gaminius pristatys apie 200 dalyvių iš Baltijos šalių, Lenkijos, Turkijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, JAV, Indijos ir kitų valstybių, ją aplankys daugiau kaip 500 svarbių pirkėjų (didmenininkų, muziejininkų, kolekcininkų) iš Europos, Australijos, Kinijos, Indijos, Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Turkijos, JAV ir kitų šalių. Į „Amber Trip” klasterį susijungusios Lietuvos gintaro juvelyrikos gamybos bendrovės, siekiančios didinti lietuviško gintaro žinomumą ir eksportą užsienio rinkose, gaminius pristatys su prekės ženklu „Amber made in Lithuania”.

„Amber Trip” jau daug metų yra tiltas, jungiantis Europą su kitomis pasaulio šalimis, bei išskirtinė platforma sandoriams ir tarptautiniams susitarimams, seminarams ir forumams aktualiais gintaro žaliavos tiekimo, juvelyrikos prabavimo ir kitiems klausimams”, – sako G. Guntorius.

Šiais metais „Amber Trip” unikali tiek dėl kasmet rengiamo, tačiau išskirtinio tarptautinio juvelyrikos meno konkurso bei pirmąkart sukurtos Autorinės juvelyrikos zonos. Juvelyrikos meno konkurso tema -„Nothing to declare”. Šiame konkurse, kurio temą inspiravo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, dalyvauja daugiau kaip 100 juvelyrų. Autorinėje juvelyrikos zonoje savo darbus ir naujausias juvelyrikos tendencijas pristatys 22 menininkai.

Parodoje pirmą kartą eksponuojami dizainerio ir muzikanto Rapolo Gražio sukurti „Lava Drops” muzikiniai instrumentai. Vienas iš jų yra itin vertingas – tai vienintelė pasaulyje iš juodojo gintaro pagaminta gitara „The Black Amber Drop”, kuri buvo pristatyta aštuoniose pasaulinėse muzikos inovacijų ir juvelyrikos parodose. Vienetinės rankų darbo R. Gražio gitaros – tai profesionalūs iš itin retų medžiagų gaminami instrumentai (meno kūriniai), kuriuos įvertino ne tik pasaulio kolekcionieriai. Šiais instrumentais grojo ir žymiausi šių laikų muzikantai.

XV tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda vyks didžiausiame Baltijos šalyse parodų ir konferencijų centre „Litexpo” kovo 14-17 dienomis ir užims apie 3,8 tūkst. kv. m. ploto (pernai ji užėmė 2,5 tūkst. kv. m.).

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Nacionalinėje dailės galerijoje – paskutinė galimybė aplankyti Antano Sutkaus „KOSMOSĄ“

Evaldas Činga

Virtualioje galerijoje – beveik 6000 vaikų piešinių Sausio 13-osios tema

Evaldas Činga

MO muziejuje atidaryta Venecijos bienalėje specialaus įvertinimo sulaukusi instaliacija „Villa Lituania“

Evaldas Činga

74 muziejai kartą per mėnesį atveria lankytojams duris nemokamai

BNS

Vasarį nemokamu autobusu važiuokite į 17 galerijų ir muziejų

Evaldas Činga

Valstybės pažinimo centre bus pristatyta išsaugota jūrinė trispalvė

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika