Pradžia Pramogos Renginiai Antrą kartą duris atvėrė Liepkalnio vandens saugykla

Antrą kartą duris atvėrė Liepkalnio vandens saugykla

1 minutė(s) skaitymo
0
5,517

 

Dviems dienoms Liepkalnio vandens saugykla atvėrė duris lankytojams.

Daugiau kaip prieš 100 metų Vilniuje buvo pastatyti du Vilniaus vandentiekio sistemai itin reikšmingi objektai – Liepkalnio ir Tauro kalno vandens saugyklos. Kartu su Bernardinų sode išgręžtais gręžiniais, ten pat pastatyta vandentiekio siurbline bei 50 kilometrų ilgio vandentiekio vamzdynu, jos sukūrė pagrindą šiandieninei miesto vandens tiekimo sistemai.

Liepkalnio vandens saugykla ir šiandien yra svarbi vilniečiams tyro vandens tiekimą užtikrinančios sistemos dalis. Tačiau retas kuris turėjo galimybę pamatyti įspūdingą jos skliautinį kupolą, kuris dengia 5 metrų gylio apskritą patalpą. Šis rezervuaras dėl savo apskritos formos pasižymi įspūdinga akustika, o viduje lankytojus apgaubia ypatinga pastato aura.

Pirmąją dieną savo pasirodymu lankytojus pradžiugino vokalinis ansamblis B2, akapella atlikęs kelis klasikos ir lietuvių liaudies kūrinius.

Šeštadienį apsilankyti ekskursijose dar galite 10, 11, 12 ir 13 val. Istorikas, „100 istorinių Vilniaus reliktų“ autorius Darius Pocevičius mielai sutiko pasidalinti savo surinkta informacija apie Liepkalnio vandens saugyklą su vilniečiais.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Renginiai

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar
wpDiscuz