Trečią kartą Vilniuje vyksianti kūrybinė platforma „Muzika erdvėje“ šiais metas nagrinėja ir visuomenei pristato keturias Vilniaus bendruomenes bei kompozitorių joms sukurtas muzikines aplinkas. Turėsite išskirtinę progą susipažinti su 620 metų sukaktį mininčiais Lietuvos totoriais musulmonais šiitais, moterų futbolo akademija „Žalgiris“, miesto benamiais, prieglobstį randančiais Vilniaus nakvynės namuose, bei Lietuvos žmonių su negalia sąjunga.

Rugsėjo 10–13 dienomis „Muzika erdvėje“ kviečia atrasti ir daugiau sužinoti apie bendruomenes, kurios kuria miesto, jo apylinkių išskirtinumą bei atspindi visuomenės įvairovę, taip pat aptarti problemas, su kuriomis šios bendruomenės susiduria. Tačiau svarbiausia – turėsite galimybę išgirsti, kaip šias bendruomenes mato kompozitoriai. Susipažinę, nagrinėję jų aplinką, bendravę su bendruomenių nariais, jie pristato savo garsinį paveikslą – kompozicijas, instaliacijas, performansus, kurie leis kitu, nors ir subjektyviu, žvilgsniu išvysti bendruomenę.

Rugsėjo 10 d., sekmadienį, nuo 14.30 iki 16 val. kompozitorė Agnė Matulevičiūtė kviečia į Keturiasdešimt Totorių kaimą, esantį vos už 17 km nuo Vilniaus. Čia įsikūrę dar kunigaikščio Vytauto laikais apgyvendinti totoriai musulmonai šiitai. Kaip teigia kompozitorė, tikriausiai daug vilniečių ir apskritai lietuvių nežino nei apie tokį kaimą, nei apie čia gyvenančią bendruomenę, nors ji sulaukia nemažai turistų, atvykstančių iš užsienio. A. Matulevičiūtė pristatys muzikinį performansą, paremtą musuloniško kvietimo maldai – azano ir lietuvšiką tradiciją simbolizuojančios birbynės garsiniu junginiu, taip pat garso instaliaciją „Paminklas Vytautui“, kandžiai primenančią apie valdžios 20 metų neįvykdytą pažadą. Visi atvykę taip pat turės galimybę aplankyti mečetę, susipažinti su islamo religija bei totorių istorija Lietuvoje. Šis renginys kartu prisideda ir prie bendruomenės įsikūrimo Lietuvoje 620 metų sukakties paminėjimo.

Rugsėjo 11 d., pirmadienį, nuo 18 val. iki 19.30 kompozitorė Aistė Noreikaitė ir britų garso menininkas, prisidengęs Filtercutter slapyvardžiu, pristato interaktyvią garsinę instaliaciją-futbolo treniruotę, sukurtą moterų futbolo akademijai „Žalgiris“. Idėjos autorė A. Noreikaitė nagrinėja moterų sporto „vietą“ Lietuvoje apskritai, o artimiau susipažinusi su bendruomene, kaip sako menininkė, pamatė visą puokšę problemų, atsiskleidžiančių moterų futbole. Lietuvos edukologijos universtiteto stadione (J. I Kraševskio g. 2), kur įprastai treniruojasi sportininkės, moterų futbolo akademiją „Žalgiris“ pristatys jos vadovai, treneriai bei pačios futbolininkės, o vėliau galėsite ne tik išgirsti, bet ir pamatyti, kaip treniruojasi A lygos žaidėjos.

Rugsėjo 12 d., antradienį, nuo 18 val. iki 19.30 susirinksime gan neįprastoje vietoje – Vilniaus miesto nakvynės namuose (A. Kojelavičiaus g. 50). Kompozitorė Juta Pranulytė analizavo ir pristatys Vilniaus miesto benamių socialinę problematiką ir nakvynės namų gyvenotojus, susiduriančius su itin didelia socialine atskirtimi. Renginio metu nuskambės J. Pranulytės muzikiniai etiudai pagal nakvynės namų gyvenotojų dainas ir mintis, juos lydės mušamųjų ir saksofono imporvizacijos. Taip pat vyks diskusija „Suprasti benamį: socialinės integracijos keliai“.

Šių metų „Muziką erdvėje“ vainikuos rugsėjo 13 d., trečiadienį, nuo 16 iki 18 val. kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės pristatoma bendruomenė – Lietuvos žmonių su negalia sąjunga (Gėlių g. 7). Kaip teigia kompozitorė, pati daugiau nei 25 metus dirba muzikos terapijos srityje, todėl natūraliai įsitraukė į projektą. Mobilioje muzikinėje interakcijoje, savotiškoje muzikinėje eisenoje link Vilniaus geležinkelio stoties, visuomenė bus kviečiama atkreipti dėmesį į žmonių su negalia socialinę ir ekonominę padėtį Lietuvoje. Prieš interakciją kompozitorė surengs atvirą muzikinės terapijos sesiją (būtina išankstinė registracija el. p.: [email protected]), taip pat Sąjungos Prezidentė pristatys organizacijos veiklą, žmonių su negalia bendruomenę ir jos situaciją šalyje.

Kūrybinė platforma „Muzika erdvėje“ nagrinėja vietos aplinkos, visuomenės santykį su muzika bei garsu. Per trejus metus kompozitoriai „įgarsino“ tokias Vilniaus miesto vietas kaip „Swedbank“ administracinį pastatą, Valdovų rūmus, „Halės“ turgų, mikrorajonus ir kitas erdves. Renginį organizuoja viešoji įstaiga „Meno genas“, projektą remia Lietuvos Kultūros taryba.

Detalią programą ir daugiau informacijos rasite: www.facebook.com/muzikaerdveje

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist