MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Kūrybinės dirbtuvės
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Renginiai

Skulptūros ir vitražo centras atvers duris vienos dienos renginiui

Skulptūros ir Vitražo centro vartai atsidaro jau antrą kartą. Penktadienį, liepos 13-tą dieną, 17 val. Kirtimų rajone bus kalami akmenys, tašomas ledas ir valgomi hotdogai– Skulptūros ir Vitražo centre vyks atvirų menininkų studijų, kūrybinių dirbtuvių, meno instaliacijų ir gyvos muzikos vakaras.

Skulptūros ir vitražo centras pradėjo veikti 1984 metais. Tai pramoninis pastatas, unikalus savo pirmine paskirtimi – projektuoti didžiąsias sovietines skulptūras, pasižyminčias to meto ideologija. Centre, dabar priklausančiame Lietuvos dailininkų sąjungai, nuo nepriklausomybės atgavimo dirbtuves turi menininkai, prikėlę centrą naujam ir laisvam etapui. Iki šiol čia gaminami ar restauruojami autoriniai darbai, skulptūros, paminklai, monumentalieji dailės kūriniai, vitražai, taip pat reziduoja menininkai, planuojamos parodos.

Unikaliame centre veikia ir pernai atidaryta galerija „Meno stalčius“. Jos sumanytojas skulptorius Liutauras Griežė duodamas interviu Lietuvos žinioms teigė „Nustojus gaminti didžiąsias sovietines skulptūras, pastatas tarsi įstrigo laike. Čia išsinuomojęs dirbtuves pamačiau šios vietos (tiksliau – jos dydžio) potencialą. Londono „Tate Modern“ galerija – buvusi elektros energijos stotis, industrinis kompleksas ant Temzės kranto – dabar paversta šiuolaikinio meno centru. Šios patalpos turi panašų dydį ir galybę.“

Renginio lankytojai gali tikėtis įspūdingų vaizdų – aplinkoje akį glostys 5 m. aukščio stirna, 10 m. ilgio kubietiškas cigaras ir kažkur žolėse snaudžiantis beveik realaus dydžio delfinas, o viduje – po 12 metrų aukščio lubomis įsikūrusi scena ir koncerto erdvė, instaliacijos ir kitos kūrybos proceso užkulisių įdomybės.

Renginio lankytojai galės pasisvečiuoti menininkų studijose, apsilankyti subtiliais ir lengvais potėpiais garsėjančio tapytojo Roko Beržiūno parodoje centre įsikūrusioje galerijoje „Meno stalčius“. Taip pat centro lankytojus apgaubs žaižaruojančios Sauliaus Paliuko video instaliacijos ir projekcijos.

Nuo 17 iki 20 val. visi norintys galės išbandyti Skulptūros ir vitražo centro rezidentų duoną – vyks:

–       Kūrybinės dirbtuvės vaikams kartu su Aiste Kisarauskaite;

–       Tapybos vakarėlis Jackson Pollock metodu;

–       Akmens kalimas;

–       Ledo skulptūrų gamyba.

17 val. skulptorius Daumantas Kucas praves turą po skulptorių, dailininkų, vitražistų studijas bei supažindins su jose dirbančiais menininkais, o 18 val. kuratorė, menotyrininkė, tyrinėjanti šiuolaikinę dailę, o ypač – skulptūrą, Elona Lubytė pristatys Skulptūros ir vitražo centro bei lietuviškosios skulptūros istoriją. Pristatymą užbaigs diskusija apie dirbtuves, meną ir gyvenimą.

Renginio lankytojų alkį ir troškulį malšins Baden Baden kompanija, pažadėjusi pačius skaniausius hotdogus, o vakarą vainikuos 21 val. prasidėsiantis koncertas, kurio metu pasisotinusius lankytojus šokdins 3io band (live), Paul Newermind, Unity Sound System beiLocal Girls pasirodymai.

Renginys nemokamas

Dariaus ir Girėno g. 25, Vilnius (Skulptūros ir Vitražo Centras)

Renginio partneris Kirtimų kultūros centras

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Rengiamos „Senvagės“ projekto pristatymas – sutiktuvės

Donatas Andrijauskas

Viename šou – daugiau nei 100 vestuvinių suknelių

Evaldas Činga

Prasideda registracija į hakatoną ateities Vilniui kurti

Donatas Andrijauskas

Iki MO muziejaus atidarymo liko tik mėnuo

Evaldas Činga

Artėjanti Tyrėjų naktis: 13 smagių valandų mokslo atradimams ir pažinčiai su mokslininkais

Evaldas Činga

Europos paveldo dienos 2018: atraskime Šimtmečio paveldą (nemokamų renginių programa)

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika