Išskirtinius sostinės architektūros objektus kartą per metus atveriantis festivalis „Open House Vilnius“ dar niekada nebuvo toks didelis. Jau balandžio 28–29 dienomis vilniečiai ir sostinės svečiai turės galimybę visiškai nemokamai iš vidaus patyrinėti net 62 skirtingų stilių ir laikmečių Vilniaus pastatus, kurie paprastai yra sunkiai prieinami visuomenei.

Sodros administracinis pastatas. Nuotrauka: Norbert Tukaj

„Open House Vilnius“ šiais metais pristatys net 14 naujų, renginyje dar nematytų architektūros objektų. Festivalio lankytojai turės galimybę pirmą kartą artimiau susipažinti su LR Kultūros ministerija, Spaudos rūmais, Juozapo Montvilos kolonija šalia Lukiškių aikštės bei SODROS administraciniu pastatu.

Be šių naujienų, kaip ir kasmet smalsuolių lauks populiariausi festivalio pastatai, tokie kaip LR Vyriausybės rūmai, Kultūros paveldo centras, Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus, kūrybinių industrijų centras Pakrantė ir kiti. Organizatoriai itin džiaugiasi, kad į programą po kelių metų pertraukos, atsinaujinęs po 2016 m. kilusio gaisro, sugrįžta Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu. Savaitgalio metu festivalio objektuose vyks ekskursijos, kurias ves gidai-savanoriai, o kai kur – net ir patys jų autoriai.

„Open House Vilnius“ sparčiai plečiantis, šiemet programa bus papildyta įvairiais renginiais, kurie įsipynę į festivalio pastatų žemėlapį kvies nepažintas erdves tyrinėti pasitelkiant muziką, diskusijas, paskaitas ar šokį.

Kompozitorių sąjungos pastato interjeras. Nuotrauka: Foto Norbert Tukaj

Ypatinga šių metų „Open House Vilnius“ programos staigmena – garsaus austrų choreografo Willi Dorner kūrinys šokėjams ir miestui. Daugybę pasaulio miestų apkeliavęs šiuolaikinis performansas kiekvienam jų yra kuriamas individualiai. Vilniaus viešose erdvėse – gatvėse, aikštėse, kiemuose – kūrinį atliks vietiniai šokėjai.

Atviros architektūros savaitgalį jau ketvirtus metus įgyvendina VšĮ „Architektūros fondas“. Organizacija 2017 metais buvo įvertinta net dviem Vilniaus miesto apdovanojimais – Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus architektūros sklaidą ir miesto mero R. Šimašiaus padėka.

Green Hall 2. Nuotrauka: Norbert Tukaj

Viena renginio iniciatorių Sandra Šlepikaitė teigia, kad „Open House Vilnius“ sukuria galimybę žmonėms geriau pažinti juos supančią architektūrą, kalbėtis apie ją tarpusavyje bei jungtis į dialogą su architektais, miesto planuotojais ar vystytojais, tam, kad kartu galėtume kurti kokybišką aplinką visiems.

Pirmą kartą atviros architektūros festivalis „Open House“ buvo surengtas 1992 metais Londone. Dėl paprastos, tačiau unikalios ir smalsiai visuomenei patrauklios idėjos renginys sparčiai paplito po visą pasaulį. Įvairius kokybiškos architektūros objektus kartą per metus galima aplankyti daugiau nei 40–yje didžiųjų pasaulio miestų, tokių kaip Barselona, Helsinkis, Roma, Niujorkas. Ketvirtą kartą Lietuvoje vyksiantis festivalis – kol kas vienintelis tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse.

Plėsti savo architektūrinį žodyną ir prakalbinti mus supančias sostinės erdves „Open House Vilnius“ šiemet kvies Balandžio 28–29 dienomis. Visiems atvirą kasmetinį renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir komerciniai partneriai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist