MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Stilius

„Geras dizainas“ + „Dizaino fondas“: naujų leidinių pristatymas

Nacionalinis konkursas „Geras dizainas“ bei Lietuvos dizaino istoriją aktualizuojanti iniciatyva „Dizaino fondas“ metus pasitinka net su dviem naujais leidiniais – 2017 m. konkurso nugalėtojų katalogu bei Lietuvos 8-ojo dešimtmečio dizainą apžvelgiančia darbo knyga – kalendoriumi.

Pirmasis leidinys pristato konkurso „Geras dizainas“ 2017 nugalėtojų darbus – per 30 lietuvių dizainerių kūrinių, kuriuos iš 250 konkursui pateiktų paraiškų išrinko ir apdovanojo tarptautinė vertinimo komisija. Leidinys suskirstytas į dešimt konkurso kategorijų: baldai ir šviestuvai, interjeras, interjero elementai, koncepcija, kostiumo dizainas, leidinys, mados aksesuarai, paslaugų ir socialinis dizainas, produkto / industrinis dizainas, vizualinis identitetas.

„Organizuodami dizaino konkursą stebime lietuviško dizaino transformaciją ir vieni pirmųjų pamatome naujausias tendencijas. Kartu vis pastebime, kad greitas gyvenimo tempas verčia sutelkti dėmesį į naujoves, tuo tarpu nedaugelis žino apie sovietmečiu kūrusius lietuvių dizainerius, į praeitį nugrimzta šalies dizaino istorija, o profesorių pasakojimai apie lietuvišką dizainą sovietmečiu lieka gyvi tik buvusių studentų atmintyje. Labai džiaugiuosi proga bendradarbiauti su DIZAINO FONDU ir tikiuosi, kad ši kolaboracija patrauks didesnį visuomenės dėmesį„ – teigia Lietuvos dizaino forumo vykdančioji direktorė Audronė Drungilaitė.

Tuo tarpu „dizaineriško“ kalendoriaus – užrašų knygelės puslapiai kupini vaizdų iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo ir asmeninių dizainerių kolekcijų. Nuotraukos pasakoja apie 1970 – 1979 m. Lietuvos dizaino įvykius, asmenybes, sukurtus dizaino objektus ir ženklus: nuo Vilniaus modelių namų kolekcijos 1970 m. „Expo“ parodai Osakoje, 1971 m. profesoriaus Felikso Daukanto (1915–1995) suprojektuoto žurnalo viršelio iki pirmojo plastikinio sklandytuvo. Leidinyje taip pat publikuojamos unikalios nuotraukos-atvirutės iš asmeninių Lygijos Marijos Stapulionienės, Brigitos Adomonienės, Kęstučio Gvaldos (1927–2011) kolekcijų.

Sausio 16 d. 18:30 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) vyks naujųjų leidinių pristatymo vakaras, kurio metu taip pat bus plačiau apžvelgiamos ir dalyvavimo konkurse „Geras dizainas“ 2018 taisyklės bei svarbiausi lietuviško dizaino pasiekimai.

Renginio programa:

18.30 trumpas kolaboracijos Lietuvos dizaino forumas + „Dizaino fondas“ pristatymas
18.35 konkurso „Geras dizainas“ 2018 dalyvavimo sąlygų apžvalga
18.45 Lietuvos dizaino prizo „Geras dizainas“ 2017 katalogo pristatymas
19.00 Projekto „Dizaino fondas: sukurta aštuntajame dešimtmetyje“ ir darbo kalendoriaus pristatymas
19.30 Renginio pabaiga, neformalus bendravimas

Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija: goo.gl/PJ9JJa

Renginys Facebook: facebook.com/events/1671270476290965/

 

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

MO muziejaus parduotuvėje – Lietuvos kūrėjų ir dizainerių darbai

Evaldas Činga

Kaklo papuošalai vyrams: ką žinoti renkantis ir kaip prižiūrėti?

Made in Vilnius

Agnė Gilytė atidarė įvairių prekės ženklų rinktinių papuošalų parduotuvę

Evaldas Činga

INJEKCIJA: ne kiekybė, o kokybė!

Evaldas Činga

Podiumu žengė kurtieji: pristatyta svarbią žinutę visuomenei siunčianti „Made in Silence“ kolekcija

BNS

Vokiečių gatvėje dviems dienoms atsivers bendra 10 dizainerių erdvė

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika