Pradžia Stilius Vilniaus dailės akademijos studentės papuošalų kolekcija sužavėjo tarptautinę publiką

Vilniaus dailės akademijos studentės papuošalų kolekcija sužavėjo tarptautinę publiką

3 minutė(s) skaitymo
0

Antrus metus iš eilės Baltijos šalyse vykstantis „Jaunojo Baltijos menininko“ konkursas jau tampa kasmetine tradicija. Šiemet dėl geriausio jaunojo Baltijos menininko vardo varžėsi net 76 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos dailės akademijų.

Tarptautinė komisija konkurso nugalėtoja išrinko Latvijos dailės akademijos absolventę, vizualiųjų komunikacijų menininkę Katriną Čemme, kuriai atiteko 2 000 eurų premija.

Žiūrovai internetinio balsavimo metu, kuris šiemet sulaukė net penktadaliu daugiau balsų nei pernai, galėjo išrinkti publikos simpatijų laimėtoją. Daugiau kaip 3 000 meno mylėtojų kelias savaites balsavo ir daugiausiai savo simpatijų skyrė Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto Tekstilės katedros magistrantei Laurai Motiejūnaitei, kuri konkursui pateikė savo darbą „Tekstilės ir juvelyrikos sinergija šiuolaikinėje juvelyrikos kolekcijoje“. Publikos simpatijų laimėtojai skirta 500 eurų premija.

Lauros kūriniai modernioje juvelyrikos kolekcijoje pristato sinergiją tarp tekstilės ir juvelyrikos. Kolekcijoje buvo panaudotos natūralios medžiagos, tokios kaip pienas ir gintaras, kurios išsaugo originalias produkto savybes: drėkinantys pieno baltymai ir gintaro rūgštys – labai naudingos žmogaus odai. Lauros sukurti papuošalai pasižymi aiškiomis geometrinėmis formomis, švariais, tarpusavyje susipynusiais raštais, grūdėtu sidabro paviršiumi.

Laura Motiejūnaitė Vilniaus dailės akademijoje baigė tekstilės bakalauro studijas, Lietuvoje yra surengusi tris personalines parodas, dalyvavo grupinėse parodose, D. Britanijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Lietuvoje ir Lenkijoje.

„Jaunojo Baltijos menininko 2017“ prizą įsteigė šiuolaikinio meno platforma NOAR.EU ir Latvijos Šiuolaikinio meno fondo muziejus. Konkurse dalyvavo menininkai, studijuojantys ar baigę studijas Lietuvos, Latvijos ir Estijos dailės akademijose.

Tarptautinę konkurso komisiją šiemet sudarė: Espoo modernaus meno muziejaus kuratorė Milja Liimatainen (Suomija), kuratorė ir meno kritikė Aušra Trakšelytė (Lietuva), kuratorė Keiju Krikmann (Estija), galerininkė ir NOAR.EU platformos įkūrėja Andra Orn (Estija), Boriso ir Inaros Teterevų fondo programos „Menas viešose erdvėse“ kuratorė Helena Demakova (Latvija), ABLV labdaros fondo Meno programos vadovas Kaspars Vanags (Latvija) ir menininkas bei Latvijos dailės akademijos prorektorius ir Tapybos katedros vadovas Andris Vitoliņš.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Stilius

Karščiausios naujienos

Savivaldybė nori 4 kartus sumažinti „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „Statyk ir važiuok“ („Park & Ride“) aikštelėmis Vilniuje kainą. Svarstoma nuo gegužės 1 d. keturis kartus mažinti šiuo metu galiojantį 2 eurų už dienos bilietą mokestį iki 50 euro centų. Į mokestį įeitų parkavimas „Statyk ir važiuok“ aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną. „Įrengę pirmąsias „Statyk ir važiuok“ aikšteles iš karto skelbėme, jog tai …

Vilniečiai už atliekų tvarkymą mokės trečdaliu mažiau

Nuo gegužės mėnesio atliekų tvarkymas gyventojams vidutiniškai kainuos trečdaliu mažiau, o kai kurioms gyventojų grupėms ši paslauga atpigs kone perpus. Tokį sprendimą šiandien priėmė Vilniaus miesto savivaldybės taryba. „Rinkliavos tarifai mažinami įvertinus faktinius praėjusių metų komunalinių atliekų kiekius, po savivaldybės organizuoto viešo atliekų vežėjų konkurso būdu nustačius naują mažesnę atliekų surinkimo ir vežimo  kainą, įvertinus pasikeitusius NT registro duomenis“, – …

R. Šimašius: Nacionalinio stadiono projektą gali sugadinti tik Vyriausybė

Premjerui Sauliui Skverneliui pareiškus, jog stringant Nacionalinio stadiono projektui Vilniuje, iškilo reali grėsmė prarasti Europos Sąjungos (ES) finansavimą, sostinės meras Remigijus Šimašius atkerta, jog projektą sugadinti gali tik pati Vyriausybė. „Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su Nacionaliniu stadionu ir daugiafunkciniu kompleksu, ir tą riziką kaip tik premjerui ir išsakiau šiandien. Ta rizika yra, kad Vyriausybė nuspręs dėti …

Potvynis Vilniuje

Pristatytas Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektas

Pilaitės bendruomenei UAB „Grinda“ pristatė Karoliniškių lietaus nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos projektą. Karoliniškių paviršinių nuotekų valymo įrenginių rekonstravimas yra viena iš ES finansuojamo projekto „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Vilniaus mieste“ dalių. Valykla yra prie Sudervės upelio, kuris įteka į Nerį ties Gariūnais. Ji aptarnauja didelį kritulių surinkimo baseiną, apimantį Karoliniškių, Pilaitės, Justiniškių ir Viršuliškių mikrorajonus bei dalį Vilniaus pietinio aplinkkelio. Valykla pastatyta …