Pradžia Stilius Vilniaus dailės akademijos studentės papuošalų kolekcija sužavėjo tarptautinę publiką

Vilniaus dailės akademijos studentės papuošalų kolekcija sužavėjo tarptautinę publiką

3 minutė(s) skaitymo
0

Antrus metus iš eilės Baltijos šalyse vykstantis „Jaunojo Baltijos menininko“ konkursas jau tampa kasmetine tradicija. Šiemet dėl geriausio jaunojo Baltijos menininko vardo varžėsi net 76 dalyviai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos dailės akademijų.

Tarptautinė komisija konkurso nugalėtoja išrinko Latvijos dailės akademijos absolventę, vizualiųjų komunikacijų menininkę Katriną Čemme, kuriai atiteko 2 000 eurų premija.

Žiūrovai internetinio balsavimo metu, kuris šiemet sulaukė net penktadaliu daugiau balsų nei pernai, galėjo išrinkti publikos simpatijų laimėtoją. Daugiau kaip 3 000 meno mylėtojų kelias savaites balsavo ir daugiausiai savo simpatijų skyrė Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto Tekstilės katedros magistrantei Laurai Motiejūnaitei, kuri konkursui pateikė savo darbą „Tekstilės ir juvelyrikos sinergija šiuolaikinėje juvelyrikos kolekcijoje“. Publikos simpatijų laimėtojai skirta 500 eurų premija.

Lauros kūriniai modernioje juvelyrikos kolekcijoje pristato sinergiją tarp tekstilės ir juvelyrikos. Kolekcijoje buvo panaudotos natūralios medžiagos, tokios kaip pienas ir gintaras, kurios išsaugo originalias produkto savybes: drėkinantys pieno baltymai ir gintaro rūgštys – labai naudingos žmogaus odai. Lauros sukurti papuošalai pasižymi aiškiomis geometrinėmis formomis, švariais, tarpusavyje susipynusiais raštais, grūdėtu sidabro paviršiumi.

Laura Motiejūnaitė Vilniaus dailės akademijoje baigė tekstilės bakalauro studijas, Lietuvoje yra surengusi tris personalines parodas, dalyvavo grupinėse parodose, D. Britanijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Lietuvoje ir Lenkijoje.

„Jaunojo Baltijos menininko 2017“ prizą įsteigė šiuolaikinio meno platforma NOAR.EU ir Latvijos Šiuolaikinio meno fondo muziejus. Konkurse dalyvavo menininkai, studijuojantys ar baigę studijas Lietuvos, Latvijos ir Estijos dailės akademijose.

Tarptautinę konkurso komisiją šiemet sudarė: Espoo modernaus meno muziejaus kuratorė Milja Liimatainen (Suomija), kuratorė ir meno kritikė Aušra Trakšelytė (Lietuva), kuratorė Keiju Krikmann (Estija), galerininkė ir NOAR.EU platformos įkūrėja Andra Orn (Estija), Boriso ir Inaros Teterevų fondo programos „Menas viešose erdvėse“ kuratorė Helena Demakova (Latvija), ABLV labdaros fondo Meno programos vadovas Kaspars Vanags (Latvija) ir menininkas bei Latvijos dailės akademijos prorektorius ir Tapybos katedros vadovas Andris Vitoliņš.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Stilius

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …