Vyriausybė antradienį oficialiai apsisprendė dėl valstybei priklausančių patalpų perdavimo Vilniuje veikiančiam Europos humanitariniam universitetui (EHU), kur daugiausia studijuoja baltarusiai.

Pagal Vyriausybės nutarimo projektą, 2,7 tūkst. kvadratinių metrų patalpos Savičiaus gatvėje universitetui perduodamos dvejiems metams. Tai dalis buvusio Augustijonų vienuolyno pastatų.

Universiteto atstovas Maksimas Milta BNS anksčiau sakė, kad studentai pavasario semestrą kovo mėnesį jau turėtų pradėti naujose patalpose.

„Dabar mes trijose vietose esame: didžioji dalis yra Valakupiuose, mažesnė dalis – Tauro gatvėje, taip pat turime medijų laboratoriją LRT pastate. Naujos patalpos buvo dar 15-osios Vyriausybės įsipareigojimas, tą įsipareigojimą tuometinis premjeras Andrius Kubilius paskelbė per vieną iš donorų konferencijų, šitą įsipareigojimą tęsė 16-oji ir dabar 17-oji Vyriausybė“, – sakė jis.

Anot universiteto atstovo, pirmas renginys naujose patalpoje numatomas jau lapkričio 17 dieną, kai rengiama universiteto 25-mečio ceremonija.

EHU – privatus 1992 metais Minske įsteigtas ir vėliau Baltarusijos valdžios uždarytas universitetas, nuo 2005-ųjų savo veiklą pratęsęs Vilniuje. Šiuo metu Europos humanitariniame universitete studijuoja virš 1000 studentų, dirba 102 dėstytojai ir 34 administracijos darbuotojai, nurodoma Vyriausybės pažymoje. Anot universiteto, beveik du trečdaliai absolventų grįžtą į Baltarusiją iš karto po studijų baigimo.

BNS primena, kad vienuoliams augustijonams priklausiusią Savičiaus gatvėje esančią Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią Švietimo ir mokslo ministerija neseniai perdavė Vidaus reikalų ministerijai, čia numatoma atidaryti pagalbos centrą pareigūnams, pritaikyti bažnyčią sielovadai ir bendruomenei telkti.

Per pastaruosius šimtmečius Augustinų vienuolyno pastate veikė seminarija ir gramatikos mokykla. 1808 m. pagrindinis vienuolyno korpusas atiteko Vilniaus universiteto dvasinei seminarijai. Po to, kai 1832 m. rusų valdžia nutraukė Vilniaus universiteto veiklą, Augustinų vienuolyno patalpose iki 1842 m. veikė Vilniaus dvasinė akademija. Garsus romantizmo epochos architektas Tomašas Tyšeckis parengė projektą, pagal kurį jau 1859 m. vienuolyno namai buvo pritaikyti stačiatikių dvasinei mokyklai. Po Pirmojo pasaulinio karo pastatas buvo vėl perduotas Katalikų bažnyčiai ir vėliau Vilniaus universitetui (tuo metu vadinamam Stefano Batoro universitetui), jame buvo įrengtas bendrabutis. Sovietų okupacijos metais Augustinų vienuolyno patalpos buvo apleistos ir paverstos komunaliniais butais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist