Ne vieną modernų biuro interjerą Lietuvoje sukūrę ir apdovanojimais įvertinti „YCL Studio“ architektai sako, kad naujai įrengiami biurai remiasi visai kitokia koncepcija negu anksčiau. Anot architekto Aido Barzdos, modernūs biurai tampa vis panašesni į namų erdvę, kurioje darbuotojas gali ir dirbti, ir kokybiškai pailsėti per trumpas pertraukėles.

Pavyzdines biurų interjero įrengimo koncepcijas naujam verslo kompleksui „Park Town“ kuriantys architektai teigia, kad yra trys pasaulinės tendencijos, kurios lemia tai, kaip turi atrodyti šiuolaikiška darbo vieta.

„Viena jų yra lankstumas – biuras nebėra ta vieta, kur stalai stovi ilgus metus kaip prisukti ir net dangos po jais lieka nenudėvėtos. Erdvės turi būti lengvai transformuojamos, pritaikomos ar keičiamos priklausomai nuo darbo pobūdžio. Antra tendencija yra susijusi su erdvėmis, apie kurias anksčiau darbo aplinkoje niekas negalvojo – tai poilsio, žaidimų kambariai ar kolektyvinės erdvės, kuriose atsiradusios mintys ir sprendimai gali sukurti didelę vertę šiuolaikiniam verslui“, – teigia A. Barzda.

Trečia tendencija – nykstantys organizacinės hierarchijos ženklai ir kūrybiškas specialistų funkcijų identifikavimas. Anot architekto, nuo kabinetų biuruose vis sparčiau nyksta lentelės su pozicija ar vardu bei pavarde, senoji atsakomybių identifikavimo sistema yra keičiama į naujesnes formas.

„Lieka tiesiog komandos, kurios gali būti atsakingos už skirtingas sferas organizacijoje, todėl joms identifikuoti gali būti pasitelkiamos spalvos, kurias lengva perprasti tiek darbuotojams, tiek klientams. Pavyzdžiui, jeigu grupelė žmonių yra atsakinga už IT koordinavimą biure, tai jų baldai, spintelės, darbo kėdės ar erdvės dangos bus vienokios spalvos, o grupelė žmonių, kurie atsakingi už bendravimą su klientais, turės kitokią identifikavimo spalvą. Šiuolaikiniame biure tai padeda kur kas lengviau orientuotis ir surasti reikiamus specialistus“,  –  tvirtina „YCL Studio“ atstovas.

Paklaustas apie skirtumus tarp lietuviškų ir užsienio kapitalo įmonių poreikių, A. Barzda pastebi, kad tiek vienų, tiek kitų reikalavimai funkcionaliai biuro erdvei yra panašūs, nes jų poreikius veikia tie patys globalizacijos procesai.

„Šiuolaikiniame pasaulyje, kur nelieka bendravimo barjerų, skirtumai tarp užsienio kapitalo ir Lietuvos įmonių blanksta. Daugelis tiek jaunų, tiek ilgesnę veiklos patirtį sukaupusių įmonių turi daug kolegų, partnerių ir klientų už Lietuvos ribų. Tai iš esmės lemia savotišką idėjų maišymąsi ir taip sukuriamas šiuolaikinis globalus biuras, kuris neturi vienos šalies etiketės. Tai džiugu, nes mąstoma globaliai ir kūryba tampa laisvesnė. Vis dėlto unikalių detalių, kurias Lietuvos kūrėjai išlaiko, dar lieka, jos labiau susijusios su istoriniais išgyvenimais ir mentaliteto klausimais“, – sako architektas.

Bendrovės „MG Valda“, vystančios naują verslo kompleksą „Park Town“ sostinės Lvovo gatvėje, turto valdymo skyriaus vadovė Monika Sabaliauskaitė pabrėžia, kad didėjanti konkurencija dėl darbuotojų rinkoje verslą įpareigoja į darbo vietą žiūrėti plačiau, ją pasitelkti darbuotojams motyvuoti ir išlaikyti.

„Be jokios abejonės moderni darbo vieta tampa vienu iš įrankių, galinčių padėti intensyvioje konkurencinėje kovoje dėl talentingiausių darbuotojų. O žvelgiant iš verslo pusės, komfortiška aplinka darbuotojui gali sudaryti sąlygas efektyvesniam darbui, lojalumo savo darbdaviui augimui. Tai galiausiai virsta geresniais verslo rezultatais ir konkurenciniu pranašumu rinkoje. Privatus verslas, ypatingai tas, kuriame didelė dalis darbuotojų kuria aukštos pridėtinės vertės produktą, supranta, kad modernus biuras nėra tik graži siekiamybė, o veikiau – būtinybė“, – komentuoja M.Sabaliauskaitė.

Verslo kompleksas „Park Town“ vystomas dviem etapais: metų viduryje planuojama baigti pirmojo 7 200 kv.m. ploto pastato statybas; tuo metu antrasis 14 800 kv.m. ploto pastatas bus užbaigtas paskutinį 2018 m. ketvirtį. Bendros investicijos į verslo centrą siekia 40 mln. eurų.

„Park Town“ verslo komplekse veiks konferencijų centras, įsikurs vaikų darželis, sporto klubas, restoranas, bus teikiamos kitos kasdieninės paslaugos. Pastatuose bus įrengtos dvi erdvios terasos, iš kurių atsivers vaizdas į su verslo centru besiribojantį būsimą Japonišką sodą, planuojamą vystyti dar šiemet. Viena terasa bus uždara, skirta klientų ir darbuotojų poreikiams, kita – vilniečiams ir visiems lankytojams atvira 500 kv.m. žalioji terasa. Biurų pastatuose bus numatyta galimybė į darbą atvykti dviračiu – čia bus įrengta erdvi dviračių saugykla, dušinės, taisykla.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist