Komisija, sudaryta iš savivaldybės Administracijos, Kūno kultūros ir sporto departamento, Vidaus reikalų ministerijos atstovų, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ ekspertų, susipažino su Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalvų konkurso preliminariu neįpareigojančiu pasiūlymu, kurį pateikė UAB „Axis Industries“. Pasiūlymą pristatė architektas iš Didžiosios Britanijos Damon Lavelle, kurio atstovaujama kompanija „Populous“ yra suprojektavusi 26 stadionus, tarp jų – ketvirtos kategorijos UEFA stadionus.


Daugiafunkcio komplekso konkurse 2017 m. gruodžio 8 dieną buvo pateikti dviejų bendrovių – UAB „Axis industries“ ir UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ – preliminarūs pasiūlymai. Komisija nustatė, kad vienas dalyvių – UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ – netinkamai pateikė preliminarų pasiūlymą. Savivaldybė laikosi nuomonės, kad pasiūlymas konkursui buvo pateiktas, tačiau darbo grupę konsultuojantys Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertai, taip pat Viešųjų pirkimų tarnyba pateikė kitokią nuomonę – UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pasiūlymą pateikė netinkamai, nes pagal konkurso nustatytas sąlygas pasiūlymas turėjo būti pateiktas elektroniniu būdu centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje, o ne popieriniuose dokumentuose.

Savivaldybė tai aptarė tiek su projekto partneriais, tiek konsultantais, ir visi jie laikosi nuomonės, jog antrasis konkurso dalyvis  – UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ –  pažeidė konkurso sąlygas ir negali keliauti į kitą konkurso etapą. Pirkimo sąlygose yra nustatyta, kad preliminaraus pasiūlymo negalima pateikti kitomis techninėmis priemonėmis, nei per centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą (CVP IS).

Po Komisijos vertinimo, projekto reikalavimus atitikęs dalyvis yra kviečiamas dalyvauti kitame etape, kurio metu turės parengti ir pateikti jau išsamius projekto pasiūlymus: Daugiafunkcio komplekso detalizuotą urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą. Šis pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos su potencialiu stadiono statytoju. Koncesijos sutarties pasirašymas, įvykus deryboms ir parengus paraišką ES finansavimui gauti, numatytas 2019 metų vasarą.

Daugiafunkcio komplekso komisijai pasiūlymą pateikė konsorciumas, kurį sudaro kompanijos „Axis Industries“, „Venetus Capital“ ir „Kauno arena“, bendradarbiaujančios su tarptautine architektų kompanija „Populous“ ir lietuviais „Cloud architektai“.

Konsorciumas viešosios ir privačios partnerystės projektą, atitinkantį Vilniaus savivaldybės paskelbto konkurso sąlygas ir tarptautinius reikalavimus stadionams, yra pasiruošęs įgyvendinti už 79,9 mln. eurų, futbolo stadiono kaina sudaro 33,8 mln. eurų. Konsorciumas pajėgus daugiafunkcį kompleksą suprojektuoti per vienerius metus, pastatyti per dvejus ir dar 22 metus užtikrinti kokybiškas operavimo paslaugas.

15 tūkst. sirgalių talpinantis nacionalinis stadionas su futbolo aikšte ir stogu tribūnoms – tik vienas iš daugelio objektų, kuriuos būtina pastatyti pagal paskelbto konkurso sąlygas.

22 hektarų teritorijoje šalia prekybos centro „Akropolis“, vietoje dabar stūksančių betono griaučių, ketinama įgyvendinti milžinišką daugiafunkcę infrastruktūrą, skirtą ikimokyklinio ugdymo, neformaliojo švietimo ir sveikatinimo paslaugoms teikti, kultūros, komunikacijos ir informacijos centrui, sporto muziejui, masiniams kultūros ir sporto renginiams. Konkurso rengėjai Ukmergės ir Ozo gatvių sankirtoje numatė ne tik konkrečius daugiafunkcio komplekso objektus, bet ir būsimus jų plotus.

Čia ketinama pastatyti ir 300 vaikų talpinantį darželį, kurio pastato plotas sudarys 3,7 tūkst. kv. metrų, lauko teritorija – 2,3 tūkst. kv. metrų, o kaina – 3,6 mln. eurų.

Neformaliojo ugdymo veiklai skirtas net 56 tūkst. kv. metrų objektas, kuris po savo stogu sutalpins 6 krepšinio aikšteles, rankinio ir futbolo sales, kurių bendras plotas – 7 tūkst. kv. metrų. Čia bus įrengtos 1,7 tūkst. kv. metrų ploto meninės ir sportinės gimnastikos, 500 kv. metrų bokso, imtynių ir fizinio pasirengimo salė. Šiame pastate veiks ir administracinės 1,1 tūkst. kv. metrų patalpos.

Šalia taip pat numatyta įrengti UEFA reikalavimus atitinkančias tris futbolo aikštes, kurių bendras plotas sudarys 32 tūkst. kv. metrų. Taip pat iškils lengvosios atletikos stadionas, atitinkantis visus IAAF reikalavimus, su 3 tūkst. sėdimų vietų žiūrovams. Šio stadiono plotas – 14 tūkst. kv. metrų. Šių objektų statybai numatyta skirti 16,4 mln. eurų.

Suplanuotas ir Kultūros ir ugdymo centras ir biblioteka, kurių plotas sudarys 1,6 tūkst. kv. metrų. Čia numatytos ir konferencijų salės, kuriose tilps apie 1500 renginių dalyvių. Šio objekto statyboms numatyta beveik 4,6 mln. eurų. Nacionalinis sporto muziejus turės 10 salių, bus 1,5 tūkst. kv. metrų ploto, jo kaina – 4,2 mln. eurų.

Bendrai naudojamai infrastruktūrai įrengti numatyta 11 mln. eurų, kitoms būtinos išlaidoms – dar apie 3,2 mln. eurų.

Po ilgamečių, tačiau neužbaigtų, statybų šiandien  daugiafunkcio komplekso vietoje yra išlikusi ankstesnio projekto betono griaučių struktūra, kuri apsunkina komplekso statybas.

Konsorciumo sudėtis

Nacionaliniame stadiono viešosios ir privačios partnerystės konkurse dalyvauja konsorciumas, kurį sudaro:

  • „Axis Industries“, kuri rūpinsis stadiono statybomis ir vystymu;
  • UAB „Kauno arena“, kuri konsultuos stadiono operavimo klausimais;
  • UAB „Venetus Capital“, kuri finansuos statybų projektą;
  • Architektas Damon Lavelle (D. Britanija), atstovaujantis tarptautinei architektų kompanijai „Populous“, projektuojančiai UEFA stadionus, ir Lietuvos kompanija „Cloud architektai“.

Tarp garsiausių Damon Lavelle futbolo statinių projektų – 2004 metais Portugalijoje vykusio Europos futbolo čempionato pagrindinis „Luz“ stadionas Lisabonoje, talpinantis 65 tūkst. sirgalių, ir Algarve stadionas Faro mieste, kurio talpa – 30 tūkst. žmonių. D. Lavelle darbų sąraše – ir pagrindinė 2010 metais Pietų Afrikoje vykusio Pasaulio futbolo čempionato arena – FNB futbolo stadionas Johanesburge, talpinantis net 94 tūkst. fanų.

1983 m. įkurta tarptautinė architektų kompanija „Populous“ garsėja visame pasaulyje kuriamais įvairioms sporto šakoms skirtais kompleksais, arenomis ir stadionais. „Populous“ futbolo statinių sąskaitoje – net 26 stadionai, tarp kurių – žymusis Wembley stadionas Londone. 

Stadiono Vilniuje statybomis rūpinsis Lietuvos kompanija „Axis Industries“, kuri jau daugiau nei 20 metų įgyvendina sudėtingus pramoninių objektų projektus ir turi reikiamą kvalifikaciją imtis pačių sudėtingiausių statybų. Kompanija yra pastačiusi Lietuvos metų sporto statiniais paskelbtus „Siemens“ areną, „Vichy“ vandens parką, DELFI sporto centrą, šiuo metu stato Klaipėdos baseiną.

Kitas konsorciumo dalyvis UAB „Kauno arena“ dirba didžiausia daugiafunkcės arenos Baltijos šalyse – Kauno „Žalgirio“ arenos – operatoriumi.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist