Pradžia Verslas Statybos Vilniuje Grupė Seimo narių siekia UNESCO saugomų teritorijų planavimą padaryti viešesnį

Grupė Seimo narių siekia UNESCO saugomų teritorijų planavimą padaryti viešesnį

3 minutė(s) skaitymo
0
642

Dėl statybų projektų, vystomų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktose teritorijose, turėtų būti privalomai rengiami vieši svarstymai, siūlo grupė parlamentarų.

Seime įregistruotomis Teritorijų planavimo įstatymo pataisomis siūloma, kad „teritorijų planavimo dokumentų viešinimo procedūrų supaprastinta tvarka netaikoma į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų kultūros ir gamtos paveldo objektų ir vietovių teritorijų planavimui“.

Šį projektą inicijavo konservatorius Mykolas Majauskas, jį parėmė 13 Seimo narių iš įvairių frakcijų.

„Mūsų pareiga yra užtikrinti valstybės teritorijoje esančio kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimą ir perdavimą ateities kartoms. Todėl statybas UNESCO Pasaulio paveldo teritorijose turime planuoti itin atsakingai, tardamiesi su bendruomene ir girdėdami jos balsą“, – teigia M.Majauskas.

Anot jo, dabar galiojanti tvarka bendruomenei nesuteikia galimybių tinkamai susipažinti su teritorijų planavimo procesais, neleidžia jai tapti svarbia teritorijų planavimo procesų dalimi.

Šiuo metu įstatyme numatyta, kad teritorijų planavimo dokumentų viešinimo procedūra gali būti atliekamos bendrąja arba supaprastinta tvarka. Taikant supaprastintą tvarką sutrumpinama viešinimo procedūrų trukmė ir nerengiamos konsultacijos su suinteresuota visuomene ar viešo svarstymo procedūros.

Tuo metu pagal bendrąją tvarką, be kitų priemonių, nustatytas ir teritorijų planavimo dokumento viešas svarstymas.

„Toks pakeitimas suteiks bendruomenei daugiau laiko susipažinti su planuojama veikla Lietuvai reikšmingose teritorijose, taip pat bendruomenė galės aktyviau įsijungti į teritorijų planavimo dokumentų rengimo procesą ir teikti pasiūlymus, o valstybinės institucijos privalės organizuoti diskusiją su bendruomene bei užtikrinti parengtų teritorijų planavimo dokumento sprendinių viešą ekspoziciją“, – teigė M.Majauskas.

Vilniuje, kurio senamiestis įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, nuolat kyla visuomenės nepasitenkinimas dėl vienų ar kitų statybų. Neseniai kilus visuomenės pasipiktinimui, sustabdytos greta buvusio Misionierių vienuolyno plėtojamo prestižinių būstų projekto „Misionierių sodai“ statybos.

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą taip pat įrašyta Kuršių nerija, Kernavės archeologinė vietovė, Struvės dienovidinio lanko geodeziniai punktai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Statybos Vilniuje

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

Pakomentuok pirmas!

Pranešti apie
avatar
wpDiscuz