Dirbtinių žmogaus smegenų projektas, į vėžį pavienių ląstelių lygiu leidžianti pažvelgti mikroskysčių technologija, elektromagnetinius impulsus tiesiai į somatines ląsteles siunčiantis prietaisas, 3D spausdinimo technologija pagaminti dantų, pėdų implantai, pažangūs imunoterapijos preparatai – per 60 įmonių iš viso pasaulio savo produktus ir paslaugas pristatys rugsėjo 26-27 d. Vilniuje vyksiančio „Life Sciences Baltics“ tarptautinio forumo parodoje. Į šią didžiausio Baltijos šalyse tarptautinio gyvybės mokslo renginio dalį lankytojai bus kviečiami apsilankyti nemokamai.

„Pastarųjų dienų mokslo proveržis atveria iki šiol neįsivaizduojamas galimybes keisti gyvybės dėsnius ir parodos lankytojai galės bent akies krašteliu susipažinti su gyvybės mokslų pažanga. Labai svarbu, kad Lietuvos mokslas ir verslas eina kartu su didžiaisiais atradimais, o sektoriaus pajėgumą įrodo pasaulinis pripažinimas – daugiau nei 90 proc. visos Lietuvoje pagamintos biotechnologijų produkcijos yra eksportuojama“, – sako Daina Kleponė, tarptautinį gyvybės mokslų forumą organizuojančios „Verslios Lietuvos“ generalinė direktorė.  

Šiemet forumo metu vyksiančioje parodoje daugiau nei pusė gyvybės mokslų įmonių bus iš užsienio šalių – JAV, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Kinijos, Šveicarijos, Belgijos, Izraelio, Austrijos, Italijos, Latvijos, Estijos. Atskiroje Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ erdvėje vyks iš anksto suplanuoti verslo susitikimai tarp forumo dalyvių.

„Pastebime, kad tarptautinėse parodose nuolat užmezgamos vertingos partnerystės, kurios mūsų šalies įmonėms atneša augimo ir plėtros galimybes, atveria kelius į užsienio rinkas. Parodų dalyvių sėkmės istorijos skatina mus skirti dar didesnį dėmesį tarptautiškumui ir Lietuvos verslui svarbių renginių pritraukimui“, – sako „Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius.

Ankstesnius tris „Life Sciences Baltics“ renginius vainikavo lietuviškų įmonių ir universitetų sėkmė. Lietuvos įmonės „Satimed“, „Ortho Baltic“, „Ferentis“, „Probiosanus“ pradėjo bendradarbiauti su Izraelio, Japonijos, JAV, Brazilijos kompanijomis ir mokslininkais. Universitetai – Vilniaus, Kauno technologijų ir Lietuvos sveikatos mokslų – pasirašė bendradarbiavimo sutartis su bendrovėmis iš užsienio. „Verslios Lietuvos“ skaičiavimu, Lietuvos įmonės ir mokslinės organizacijos tęsė derybas dėl bendradarbiavimo su vidutiniškai dviem forume užmegztais kontaktais.

Ketvirtą kartą „Versli Lietuva“ organizuojamą tarptautinį gyvybės mokslų forumą „Life Sciences Baltics“ sudaro konferencija, paroda, verslo susitikimai ir startuolių mokymų sesija.

Pagrindinį pranešimą konferencijoje šiemet skaitys 2012 m. Nobelio premijos chemijos srityje laureatas, Stanfordo universiteto profesorius Brianas Kobilka, o konferencijos programą sudarys 10 teminių sesijų apie pagrindinius šių dienų iššūkius gyvybės mokslų srityje – degeneracinių ir genetinių ligų mechanizmą, imunoonkologinį gydymą, 3D spausdinimo technologiją medicinoje, personalizuotą gydymą ir diagnostiką, e-sveikatą, lazerių taikymą gyvybės moksluose, tyrimus kaip postūmį sektoriui, technologijų taikymą sveikatos apsaugos srityje ir diagnostikos technologijos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist