MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Apple. Siri
Technologijos

Į Vilnių atvyksta „Siri“ ir HDTV kūrėjas Curtis R. Carlsonas

Curtis R. Carlsonas – tai vardas, kurį žino visi Silicio slėnio inovatoriai, siejamas su tokiomis technologijomis, kaip HDTV ir „Apple“ asmeninis asistentas „Siri“. Gegužės mėnesį į Lietuvą atvyksiantis ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą lankysiantis C. R. Carlsonas sako, kad verslo kompanijos privalo nuolat inovuoti, jei nori išlikti ir išvengti „Nokia“ likimo.

„Kaip žinia, didžiulių kompanijų gyvavimo trukmė per pastaruosius 70 metų gerokai sutrumpėjo. Jei tau pasiseka ir tampi viena didžiausių pasaulio korporacijų, turi vidutiniškai 15 metų iki kol dingsi iš rinkos, – sako C. R. Carlsonas. – Tai, žinoma, reiškia, kad šios kompanijos nepakankamai greitai inovuoja, kad spėtų paskui rinką, nors jos turi viską – puikių žmonių, technologijų, daug pinigų – viską. „Nokia“ yra geras pavyzdys. „Nokia“ turėjo viską, buvo pirma pasaulyje, gamino puikius telefonus. O tada pasirodė Steve‘as Jobsas ir po dviejų „iPhone‘o“ modelių sunaikino „Nokią“.“

Pats C. R. Carlsonas 16 metų vadovavo „SRI International“, vienam sėkmingiausių pasaulio tyrimų institutų, sukūrusiam tokias inovacijas, kaip aukštos raiškos televizija (HDTV), balso atpažinimo technologija ar visų naudojama kompiuterio pelė.R. Carlsonas taip pat buvo JAV prezidento Baracko Obamos patarėjų inovacijos klausimais tarybos narys ir kartu su Williamu Wilmotu savo inovacijų valdymo metodą aprašė veikale Innovation: The Five Disciplines for Creating What Customers Want, kurį BusinessWeek išrinko viena iš dešimties geriausių verslo knygų.

C. R. Carlsono įkurta bendrovė „Practice of Innovation“ konsultuoja verslo bendroves, vyriausybes ir universitetus, kaip efektyviai inovuoti. Jis įsitikinęs, kad inovavimo kultūrą įmanoma sukurti net ir be tokių materialinių ir žmogiškųjų išteklių, kokie yra sukaupti Silicio slėnyje. Puikūs pavyzdžiai – energingą žaidimų ir finansų technologijų ekosistemą išvystęs Stokholmas arba inovacijų kultūrą puoselėjantis Izraelis.

Lietuvoje C. R. Carlsonas, suplanavęs itin intensyvią keturių dienų programą: susitikimus su politikais, verslininkais, akademine bendruomene ir studentais Vilniuje bei Kaune. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Vadovų mokyklos organizuojamame interaktyviame seminare C. R. Carlsonas aptars geriausias vertės kūrimo praktikas ir praktinėmis užduotimis parodys, kaip šias gali pritaikyti bet kuri komanda ir verslas.

C. R. Carlsonas Lietuvoje viešės gegužės 14–17 d.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Interneto ryšys Lietuvoje – vienas pigiausių Europos Sąjungoje

Donatas Andrijauskas

Vyriausybė spręs dėl fintech sektoriaus plėtros

BNS

„Tele2“ ir „Bitė“ taip pat žada 5G ryšio paslaugas

Evaldas Činga

Lietuvos banko naujovė: kitąmet mokėjimams užteks telefono numerio arba el. pašto

BNS

„MoQ“ platforma žengia į universitetus – VU studentai išbandys pirmieji

Evaldas Činga

Mobiliųjų mokėjimų ekspertai: ar po 10 metų atsiskaitymai vyks ir be piniginės, ir be išmaniojo telefono?

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika