Dirbtiniu intelektu grįstą žmonių įpročių tyrimo technologiją vystanti Belgijos bendrovė „Sentiance” kuriasi Lietuvoje. Per artimiausius trejus metus naujajame tyrimų ir vystymo padalinyje Vilniuje bendrovė planuoja įdarbinti apie 30 duomenų mokslininkų ir aukštos kvalifikacijos programų sistemų specialistų.

„Sprendimą kurtis Lietuvoje priėmėme pamatę, kokių kompetencijų ir sugebėjimų turi Lietuvoje dirbantys profesionalai. Mums taip pat buvo itin svarbi gyvenimo kokybė Vilniuje, galinti užtikrinti ilgalaikį komandos stabilumą, ir tai, kad laikas Lietuvos sostinėje nuo Belgijos laiko skiriasi vos viena valanda. Tai užtikrins operatyvų bendravimą tarp padalinio Vilniuje ir pagrindinio biuro Antverpene”, – teigia „Sentiance” generalinis direktorius Toon Vanparys.

Bendrovės vystoma technologija leidžia naudoti įvairiuose įrenginiuose esančių sensorių renkamą informaciją bandant geriau pažinti vartotojų elgesį ir kontekstą, kuris išprovokavo tokį elgesį. „Sentiance” vystoma technologija renka informaciją iš išmaniuosiuose įrenginiuose esančių sensorių (GPS imtuvo, laiko, giroskopo ir kt.), biometrinius duomenis matuojančių įrenginių ir namuose esančių jutiklių.

Duomenų seklio paslaugas verslo bendrovėms teikiančios „Sentiance” technologija grįsta duomenų apdorojimo platforma, veikiančia sistemų ir giliojo mokymosi principais paremtais algoritmais. Ji suteikia galimybę informaciją apie galutinį vartotoją patogia forma pateikti užsakovui, kuris pagal tai gali priimti duomenimis grįstus verslo sprendimus. Iš gautų duomenų „Sentiance” gali sudaryti ne tik apibendrintą visų vartotojų profilį, bet ir atskirą konkretaus vartotojo profilį.

„Kad būtų lengviau įsivaizduoti, kaip veikia sistema, galiu pateikti pavyzdį. Kai kurios lyderiaujančios keleivių pavežėjimo platformos ar draudimo bendrovės naudoja mūsų platformą tam, kad galėtų įvertinti vairuotojų elgesį. Išmaniuosiuose telefonuose esantys sensoriai gali parodyti, ar vairuotojas vairuoja atsargiai, laikydamasis kelių eismo taisyklių, ar visgi vairuotojas yra išsiblaškęs, kelia avarines situacijas ir pan. Pagal vairuotojo įpročius bendrovė gali nustatyti vairuotojo rizikos lygį ir didinti arba mažinti draudimo įmokas, skatinti vairuoti atsakingiau”, – paaiškina T. Vanparys.

„Sentiance” platforma naudojama draudimo, sveikatos apsaugos, išmaniųjų namų, „bendraujančių” automobilių ir komercinėms reikmėms naudojamose programų sistemose.

„Lietuva pastaruoju metu tampa patrauklia vieta tyrimų ir vystymo padaliniams, tradiciškai įdarbinantiems itin aukštos kvalifikacijos specialistų. Tai didina ne tik vietinės ekosistemos kompetenciją, bet ir suteikia naujas galimybes išnaudoti Lietuvos specialistų potencialą vystant pasauliniu mastu pažangias technologijas”, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

„Sentiance” padaliniuose Antverpene, Londone, Niujorke ir Šanchajuje šiuo metu dirba daugiau nei pusšimtis specialistų. 80 proc. bendrovės darbuotojų yra mokslų daktarai, turintys akademinės patirties sistemų mokymosi, neuromokslų, didžiųjų duomenų, dirbtinio intelekto ir kitose srityse.  Bendrovės vyriausiasis duomenų mokslininkas Vincent Spruyt prestižinio leidinio „MIT Technology Review” šiemet išrinktas vienu svarbiausių inovatorių Europoje.

„Technologine prasme „Sentiance” yra tokio lygmens rinkos žaidėjas, kokios savo srityse yra kitos tyrimų ir vystymo padalinius Lietuvoje turinčios bendrovės – „Uber”, „Unity” ar „Braendler Engineering”. Taigi „Sentiance” sprendimas kurtis Lietuvoje rodo ne tik šalies pasirengimą vystyti duomenų mokslu grįstus sprendimus, bet ir padės augti kol kas dar tik vystymosi stadijoje esančiai industrijai”, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje” generalinis direktorius Mantas Katinas.

2015 metais įkurta „Sentiance” yra pritraukusi 15,6 mln. eurų investicijų tolesnei plėtrai. Didžiausi investuotojai yra „Volta Ventures”, „Samsung”, „QBic” ir „KPN Ventures”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist