Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje” per pirmąjį šių metų pusmetį pritraukė 18 tiesioginių užsienio investicijų projektų, kurie per trejus metus planuoja sukurti apie 2530 naujų darbo vietų. Nors per pirmąjį 2016 metų pusmetį pritraukta vienu projektu daugiau (19), planuojamų darbo vietų skaičius šiemet išaugo 37 proc. (pernai rodiklis siekė 1800 darbo vietų).

Be to, per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Lietuvoje kurtis nusprendusios bendrovės planuoja 23 proc. didesnes investicijas į ilgalaikį turtą (CAPEX). Tuo pačiu laikotarpiu pernai ši suma siekė 76 mln. eurų, o šiemet – 93,8 mln. eurų.

„Žvelgiant į praėjusių metų „Investuok Lietuvoje” rezultatus ir pritrauktas bendroves  matosi  įvairovė: darbo vietos kuriamos ne tik Vilniuje, bet ir kituose šalies miestuose, kuriasi ir stambių bendrovių paslaugų centrai, ir didelės, šimtus darbo vietų sukursiančios gamyklos, darbo vietos kuriamos ir mažiau kvalifikuotiems darbuotojams, ir aukščiausio lygio profesionalams. Tokia diversifikacija turi išlikti ir būti tvarios ekonomikos pagrindu”, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

„Per pirmąjį šių metų pusmetį išryškėjo dvi pagrindinės tendencijos. Pirmoji – praėjusių metų pabaigoje pasipylęs finansinių technologijų („FinTech”) bendrovių srautas nėra tik laikina sėkmė ar verslo baimė dėl „Brexit” nežinomybės. Tai gero šalies vertės pasiūlymo rezultatas ir tai įrodo tolesnis šio sektoriaus įmonių domėjimasis Lietuva. Antroji – Kaunas pradeda išnaudoti švietimo sistemos teikiamą potencialą ir tampa stipriu regioninių žaidėju kovoje dėl tiesioginių užsienio investicijų projektų tiek gamybos, tiek paslaugų sektoriuje”, – teigia užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje” generalinis direktorius Mantas Katinas.

Šiemet sprendimus kurtis ir plėstis Kaune jau yra nusprendusios medicininės įrangos gamintoja „Hollister” bei trys automatizavimo sprendimų kūrėjos: „Dematic”, „Festo” ir TGW. Tuo tarpu Vilniuje finansinių technologijų sprendimus vystyti nusprendė „deVere Group”, „Simplex”, „Harbortouch” ir „International Fintech”.

Skaičiuodama veiklos rezultatus „Investuok Lietuvoje” įtraukia tik per pirmus trejus metus investuotojo planuojamų sukurti darbo vietų skaičių ir investicijų sumą. Gamybos bendrovėms trejų metų laikotarpis yra tik investicinio projekto vykdymo pradžia, todėl jų realiai sukuriamų darbo vietų skaičius dažniausia būna kelis kartus didesnis.

Pernai „Investuok Lietuvoje” pritraukė 36 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektus, kurie per trejus metus planuoja sukurti 3716 darbo vietų. Tai geriausias rezultatas per visą agentūros veiklos istoriją.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist