Šiais metais į Vilnių išsiplėtusių investuotojų skaičius perkopė 20, ir net 6 plėtrą paskelbė lapkritį. Paskutinį rudens mėnesį Vilniaus užsienio kapitalo įmonių gretas papildė „Alchemetrics“ ir „Railsbank“ iš Jungtinės Karalystės, „seca“ iš Vokietijos, „Terasky“ iš Izraelio, „Arctic Adventures“ iš Islandijos bei „Paytend Technology“ iš Kinijos. Biurus sostinėje tuo pačiu laikotarpiu atidarė dvi norvegų kapitalo bendrovės – „Yara“ bei jau Lietuvoje įsikūrusi „Visma Lietuva“, paskelbusi, kad papildomai samdys 150 darbuotojų.

„Tai, kad Vilnių atranda vis daugiau naujų investuotojų, sostinėje duris veria nauji biurai, o jau esamose užsienio kapitalo įmonėse darbuotojų skaičius auga, nėra atsitiktinumas. Intensyviai dirbame, kuriame bei tvarkome miestą tam, kad jis būtų patogus ir patrauklus čia jau įsikūrusiems talentams ar dar tik svarstantiems pasirinkti Vilnių. Kuo daugiau mieste turime talentų, vietinių ir užsieniečių, tuo lengviau pritraukti naujus investuotojus bei plėsti jau esamų įmonių pajėgumus“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Lapkritį sulaukėme net šešių investuotojų. „Brexit“ fone didėjant verslų iš Jungtinės Karalystės susidomėjimu galimybėmis Vilniuje, sostinėje padalinius atidarė dvi šios šalies kompanijos, viena iš jų – „Railsbank“ – užsiima finansinėmis technologijomis. Taip pat, matyti, kad Vilnius žengia į brandesnę investicinės aplinkos fazę – sostinėje daugėja užsienio kapitalo biurų, užsiimančių aukštos pridėtinės vertės veikla. Iš viso šešios naujai įsikūrusios bendrovės Vilniuje žada įdarbinti apie du šimtus penkiasdešimt aukštos kvalifikacijos specialistų“, – teigia Inga Romanovskienė, Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė.

Daugėja britų investicijų

Lapkritį padalinį Vilniuje atidarė „Railsbank“, pirmaujanti Jungtinės Karalystės atvirosios bankininkystės ir reguliavimo technologijų (regtech) platforma. Naujuoju biuru įmonė didina savo programuotojų komandą. Vilniuje „Railsbank“ jau priėmė septynisprogramuotojus, ir planuoja ženkliai plėsti padalinį per artėjančius kelis metus. Tą patį mėnesį, planuodama sparčią įmonės plėtrą ir modernizaciją, padalinį Vilniuje atidarė ir kita bendrovė  iš Jungtinės Karalystės, vartotojų duomenų platformų specialistė „Alchemetrics“. Vilniuje įsteigtas naujasis padalinys sustiprins esamus įmonės pajėgumus, išplės siūlomų paslaugų asortimentą ir suteiks pagrindą tolimesniam augimui.

Veikla Vilniuje: IT, medicinos įranga bei kelionės

Praėjusią savaitę Kinijos finansinių technologijų (fintech) bendrovė „Paytend Technology“ paskelbė apie Vilniuje atidaromą Europos būstinę. Finansinių paslaugų programinę įrangą kurianti ir parduodanti įmonė per trejus metus planuoja įdarbinti iki 50 aukštos kvalifikacijos produktų kūrimo, klientų aptarnavimo ir kitų specialistų.

Pasaulinėje rinkoje medicinos matavimo sistemų ir svarstyklių srityje pirmaujanti bendrovė „seca“ iš Vokietijos paskutinį rudens mėnesį paskelbė savo 15-ąjam padaliniui pasirinkusi Vilnių. Tai bus pirmasis tik su įrangos kūrimu susijęs padalinys. Iš pradžių „seca“  įdarbins 10 IT specialistų, kurie kurs programinės įrangos sprendimus, padėsiančius bendrovei patekti į naujas medicinos veiklos sritis.

Pirmaujanti Izraelio pažangiųjų debesų kompiuterijos integravimo ir paslaugų teikimo bendrovė „TeraSky“ lapkritį taip pat paskelbė apie savo Europos filialo atidarymą Vilniuje. Bendrovė, kurios pagrindiniai klientai yra aukštųjų technologijų, finansų, gynybos, kibernetikos, telekomunikacijų ir kitų sričių pirmaujančios pasaulinės įmonės, planuoja samdyti kelias dešimtis vietos specialistų. Biuras Vilniuje bus atsakingas už programinės įrangos kūrimą, profesionalias paslaugas ir regioninę paramą.

Islandijos kelionių organizatorius „Arctic Adventures“ paskelbė apie planus savo pirmąjį užsienio padalinį atidaryti Lietuvoje. Įmonė per trejus ateinančius metus Vilniuje ruošiasi įdarbinti apie 75 darbuotojus. „Arctic Adventures“, įkurta 1983 m., veiklos pradžioje teikė raftingo paslaugas. Šiuo metu įmonė rengia įvairios trukmės ekskursijas po Islandiją – žygius ledynu, ekstremalius žygius pėsčiomis, nardymo ir kitas pramogas.

Vilniuje nuosekliai auga užsienio kapitalo įmonių skaičius. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai metų pabaigoje sostinėje buvo 3340 užsienio kapitalo įmonių. Tai sudarė 83 proc. visų tarptautinio kapitalo įmonių šalyje tuo metu. Užsienio investicijos sostinėje 2017-aisiais, palyginti su užpernai, augo 5 proc. ir sudarė 10 mln. eurų bei 67 proc. visų investicijų šalyje pernai. Pagal tiesiogines užsienio investicijas vienam gyventojui Vilniuje rezultatai daugiau nei tris kartus viršijo šalies vidurkį ir 2017 m. siekė 18 tūkst. eurų vienam gyventojui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist