Iš Lietuvos rinkos pasitraukęs prekybos tinklas „Prisma“, tarpininkaujant tarptautinei nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovei „Newsec“, pardavė 10.000 kvadratinių metrų ploto pastatą Viršuliškių g., Vilniuje. Objektui taip pat priklauso 9 tūkst. kv. m požeminė stovėjimo aikštelė. Pastatą iš Suomijos SOK korporacijos įsigijo bendrovė „Despecto“.

Ieško naujų pritaikymo galimybių

„Newsec“ Tarpininkavimo padalinio vadovė Jurgita Šilaikytė pasakoja, kad minėtas pastatas buvo vienintelis iš Lietuvos pasitraukusios PC „Prisma“ valdytas nekilnojamasis turtas – kitus 3 objektus Vilniuje ir Kaune, kuriuose veikė „Prisma”, tinklas nuomavosi. Šiandien juose jau veikia kiti mažmeniniai prekybos tinklai.

„Iš esmės visos buvusios „Prisma“ patalpos, kai jas paliko vienintelis nuomininkas, buvo kiek probleminės: greta jau veikė kiti mažmeninės prekybos tinklai, be to, dažnu atveju jos buvo tiesiog per didelės, kad būtų suinteresuoti perimti konkurentai. Todėl pirmąja užduotimi, susijusia su šio turto pardavimu, tapo tinkamo pirkėjo, tikinčio unikalaus pastato perspektyva, radimas“, – sako J. Šilaikytė.

Anot „Newsec“ ekspertės, Viršuliškių g. įsikūręs pastatas pasižymi plačiomis tiek tradicinėmis (pvz. prekybai), tiek alternatyviomis panaudojimo galimybėmis. Objekto patrauklumą didina greta įsikūrę biurų centrai „Grand Office” ir „ATEA“ bei „Duetto” biurų kompleksas, o šalia esančiais Pilaitės ir Laisvės prospektais per parą pravažiuoja dešimtys tūkstančių potencialių pirkėjų. Papildomas pastato išskirtinumas – požeminė automobilių parkavimo aikštelė, kuri garantuoja lankytojams patogų parkavimą.

Gali virsti specializuotu prekybos klasteriu ar laisvalaikio pramogų centru

Anot „Newsec“ ekspertės, unikalus objektas tiktų nuomininkams, kurių veiklai reikia didesnio ploto patalpų, bet kartu jie nori būti lengvai pasiekiamoje miesto dalyje. 10-ies minučių kelionės automobiliu atstumu gyvena ir dirba daugiau kaip 140 tūkst. žmonių – potencialių pirkėjų ir klientų. Plačias patalpų pritaikymo galimybes lemia ir patraukli jų kaina.

„Dėl santykinai nedidelio investicijų pertvarkymams viduje poreikio, patogaus privažiavimo ir didelio ploto, kuris tinka prekybai, ekspozicijai ir netgi biurams, pastatas gali būti aktualus specializuotam arba selektyviam prekybos segmentui ir susijusias paslaugas teikiančioms įmonėms. Užsienio plėtotojų praktika rodo, kad verslai vis dažniau linksta steigti klasterius, kai vienoje vietoje kuriasi daug giminingų pagal veiklą kompanijų“, – teigia J. Šilaikytė.

Anot jos, 10.000 kv.m kompleksą taip pat galima paversti prekybos, pramogų ir laisvalaikio centru, įkuriant jame veiklas, kurios netelpa įprastuose prekybos centruose, bet ieško išskirtinai atraktyvios lokacijos bei patrauklių komercinių sąlygų: Pastatas lengvai pasiekiamas visai vakarinei Vilniaus daliai. Priklausomai nuo pasirinktos krypties čia galėtų įsikurti, pavyzdžiui, pramogų parkas su kartingų, batutų, laipynių ar fitneso centrais, „automotive“ ar net naujos kartos prekybinio segmento verslai, savo koncepcija panašūs į Vilniuje jau veikiančius „Uptown Bazzar“ ar „Benedikto turgus”. Vakarinė miesto dalis plečiasi sparčiausiai, o tokių paslaugų pasiūla gyventojams aplink kol kas labai nedidelė“, – aiškina „Newsec“ ekspertė.

Tarp kitų alternatyvų, J. Šilaikytės teigimu, pastatą lengvai galima konvertuoti tiek į tradicinį biuro, tiek ir netradiciniams, sparčiai populiarėjantiems bendradarbystės erdvių formatams, švietimui ar inovacijų įmonėms skirtas patalpas. Čia galima įkurti ir didelių telekomunikacijų, bankų ar IT bendrovių patalpas, duomenų centrus.

Naujieji savininkai ieškojo įdomesnio objekto

Naujieji pastato savininkai pažymi, kad rinkoje ieškojo galimybių investuoti į įdomesnį, netradicinį nekilnojamojo turto projektą, kuris turėtų plačias pritaikymo galimybes bei galėtų generuoti didesnę nei šiuo metu įprasta grąžą.

„Domimės NT investicijomis, tačiau kas kartą susiduriame su brangiais, labai tradiciniais projektais, be įdomesnių konversijos galimybių. Buvęs „Prismos“ pastatas sudomino visų pirma tuo, kad jo pritaikymo būdai gali būti labai įvairūs, taip pat turi gerokai daugiau galimybių paversti jį turtu, generuojančiu patrauklesnį rentabilumą. Su „Newsec“ patirtimi konvertuojant panašius objektus, tikimės pastatą prikelti naujam gyvenimui ir sukurti naują traukos centrą sparčiai augančioje Vakarinėje sostinės dalyje“, – sako Šarūnas Vaineikis, „Despecto“ vadovas.

Anot jo, atsižvelgiant į tai, kokia sparčia plėtra pasižymi aplink pastatą esanti miesto dalis, sėkmingas jo pritaikymas naujai veiklai bus naudingas visiems: tiek gyventojams, biurų nuomininkams, kuriems tai užtikrins paslaugas patogioje vietoje netoli namų ar darbo, tiek verslui, kuriam atsivers galimybė pasiekti potencialius pirkėjus ir paslaugų vartotojus jiems patogioje lokacijoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist