Kovo pradžioje L. Asanavičiūtės gatvėje duris atvers pirmasis sostinėje komercinės paskirties A+ energinio efektyvumo klasės pastatas, kuriame įsikurs prekybos centras „Maxima XX“. Nekilnojamojo turto vystytojų „VPH“ ir statybų bendrovės UAB „Binkauskas ir Stašinksas“ pastatytas objektas išsiskiria ne tik nuliniu skleidžiamos taršos lygiu, bet ir itin mažomis išlaikymo sąnaudomis.

Pranešama, kad 2500 kv. m ploto pastato statybos užtruko 5 mėnesius. Jame pritaikytos pačios naujausios technologijos, dėl kurių objekto energijos sąnaudos bus perpus mažesnės nei įprastų tokio tipo statinių.

Naujasis prekybos centras tapo pirmuoju A+ energinio efektyvumo klasės komerciniu-prekybiniu objektu sostinėje. Nuo šių metų tokie energinio naudingumo reikalavimai keliami jau visiems naujiems pastatams. A+ klasės objektai išsiskiria savo mažomis energijos sąnaudomis, šiluminiu komfortu ir oro kokybe.

Kaip sako statybos darbus atlikusios bendrovės UAB „Binkauskas ir Stašinskas“ direktorius Liutauras Šekštelė, naujasis prekybos centras turėtų tapti pavyzdžiu kitiems tokio pobūdžio projektų vystytojams.

„Šio projekto darbai prasidėjo dar tik ruošiantis įvesti reikalavimą projektuoti tik A+ energinio efektyvumo klasės pastatus, tad tapome vieni pirmųjų rinkoje, kurie įsitikino – naujieji reikalavimai tikrai keičia darbo speficiką. Dirbant su tokiu objektu, tenka pasitelkti visą savo išmonę, sugebėti pritaikyti jame atsinaujinančius energijos šaltinius. Tai sudėtingas procesas, prie kurio turės priprasti visi projektuotojai ir statytojai“, – teigia L. Šekštelė.

Pasak jo, A+ energinės klasės pastatas L. Asanavičiūtės gatvėje, kurio nuomininku taps „Maxima“, projektuotas taip, kad kuo organiškiau įsilietų į supančią aplinką. Atliekant statybos darbus, panaudotos pačios moderniausios ilgaamžės medžiagos, pritaikyti naujausi inžineriniai sprendimai.
Projektą įgyvendinusios nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo įmonės „VPH“ partneris Artūras Šukys įsitikinęs, kad objekto nuomininkai netruks įvertinti jo privalumus.

„Efektyvumui, ekonomiškumui ir ekologiškumui architektūroje teikiamas vis didesnis prioritetas. Auga ir pačių užsakovų atsakingumas. Visuomenė vis geriau supranta, kad, siekiant kurti tvarią gyvenamąją aplinką, reikia atsakingiau naudoti turimus resursus. Tai ilgalaikės tendencijos, kurios veikia projektavimą, medžiagų pasirinkimą ir statybų procesus. Ateityje bus kuriami vis nauji sprendimai, kaip pastatuose pasiekti maksimalų komfortą, sukeliant pačią mažiausią įmanomą žalą aplinkai“, – sako jis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist