Turbūt kiekvienam lietuviui žinomas populiariausios šalyje hiphop‘o grupės „G&G Sindikatas“ vokalistas Gabrielius Liaudanskas – Svaras šalia aktyvios muzikinės veiklos ir nesibaigiančių koncertų daug laiko skiria ir visuomeninei veiklai. Jis neseniai sušmėžavo socialinio bėgimo „AlfaRUN“ reklamose. Svaras pasakoja, kad pats nekantrauja sudalyvauti šiame unikaliame bėgime su kliūtimis ne tik todėl, kad mestų sau nemenką iššūkį, bet ir turėtų dar vieną galimybę ištiesti pagalbos ranką kitiems.

Gabrielius Liaudanskas įvairiose srityse savanoriauja jau dvidešimt metų: dalyvauja projektuose, švietimo ir socialiniuose judėjimuose, yra kraujo, kaulų čiulpų, organų donorystės savanoris, lanko sergančiuosius ligoninėse ir priklausomybių gydymo įstaigose, nuteistuosius – laisvės atėmimo vietose ir pataisos centruose. Taip pat šiuo metu padeda organizuoti socialinį projektą – ekstremalų bėgimą su kliūtimis, kurio tikslas ne tik skatinti žmones įveikti save, bet ir padėti kitiems, kadangi surinktos lėšos bus skirtos nepriklausomybių ligų centrui. Garsusis reperis pasakoja, kuo šis idėjinis bėgimas ypatingas jam pačiam.

– Kodėl užsiimi socialine veikla, savanoryste?

– Aš pats užaugau gatvėje. Mačiau visko, esu turėjęs įvairių sunkumų – niekada nebuvau baltas ir pūkuotas. Po viso to, ką mačiau, nebegaliu būti aklas, užsimerkti, kai kitiems sunku. Tiesiog nusprendžiau nepraeiti pro šalį. Žmonės turi susivokti, kad visuomenėje nesame po vieną. Mes – visuma. Kaip ir viena kariuomenė negali apginti šalies, bet mes visi galime, taip ir bėdas išspręsti turime ir galime tik visi drauge. Kas yra gera – yra mūsų visų, kas yra bloga – irgi. Mūsų visų pareiga dirbti dėl visuomenės, net jei atrodo, kad kokia nors problema liečia vieną konkretų asmenį.

– Kodėl manai, kad gali kitiems padėti?

– Aš nesu geras pavyzdys. Bet aš esu tikras – su visomis geromis ir blogomis savybėmis ir apie visas jas kalbu. Nieko nemokau gyventi. Kalbėdamas iš savęs iškeliu klausimus, į kuriuos kiekvienas žmogus pats sau atsakinėja, ir mes kartu svarstome, kaip reikėtų mąstyti, elgtis, spręsti iškilusias situacijas. Pats nesu turėjęs priklausomybių, bet esu toks pat žmogus kaip ir kiti.

– O gal žmogus turi savo problemas spręsti pats, nes tik nuo jo viskas priklauso?

– Tame yra tiesos. Vienintelis žmogus, kuris ką nors gali lemti – yra pats. Tiktai kartais pirmajam žingsniui pokyčių link arba lengvam susivokimui reikalinga diskusija, nes mes ne maugliai – gyvename ne po vieną. Mano gyvenime irgi buvo žmonių, kurie mane sulaikė nuo neteisingų poelgių… Be abejo, kiekvienas sprendžia pats, ypač kalbant apie priklausomybes – žmogus pats turi nuspręsti susitvarkyti, bet kiekvienam labai reikalingas palaikymas. Labai sudėtinga tai padaryti esant vienam. Turi jausti, žinoti, kad yra panašių žmonių, bei tų, kurie palaiko, kurie sako „Žmogau, tau to nereikia, aš galiu, ir tu gali.“

Kiekvienam žmogui pasaulyje reikia dviejų dalykų: dėmesio ir meilės. Žmogus turi jaustis reikalingas, kad nepasiduotų. Yra du būdai to pasiekti: kantrybe ir dalijimusi. Visi žmonės turi problemų ir visiems reikia dėmesio, supratimo, šilumos, atrodo, pačių banaliausių dalykų, apie kuriuos gal nėra taip įdomu kalbėti… Gerumas, nuoširdumas, drąsa, meilė.. Iš pirmo žvilgsnio – banalu, bet ant šių dalykų laikosi visas pasaulis.

– Kokiais veiksmais tu pats atlieki pareigą visuomenei?

– Sergančiuosius lankau ligoninėse, nuteistuosius – laisvės atėmimo vietose ar pataisos centruose. Bendrauju su tais, kuriems reikia padrąsinančio žodžio ar su kuriais jau niekas nebendrauja. Ligoninėse, kalėjimuose, gimnazijose, dienos centruose, socializacijos centruose, stovyklose vaikams dalyvauju nuolat, į savaitę turiu 3-4 susitikimus, kurių metu užsiimame menine, muzikine, kitokia kūrybine veikla, diskutuojame gyvenimiškomis temomis, ieškome būdų atrasti savo kelią. Taip pat šiuo metu prisidedu prie socialinio projekto „AlfaRUN“.

– Kuo reikšmingas šis projektas?

– Tai – kur kas daugiau nei bėgimas su kliūtimis. Jis turi svarbią žinutę. Jį organizuoja nuo priklausomybių kenčiančių ir jiems padedančių žmonių bendruomenė. Kliūčių ruožas turi didelę simboliką, nes savęs įveikimas yra sunkiausias dalykas kiekvienam žmogui, o ypač priklausomiems žmonėms. Tiesioginė išraiška – bėgimas, pramoga. Tačiau visos surinktos lėšos bus skirtos nepriklausomybės ligų centrui. Be to, visų reabilitacijos centrų pacientai bėga nemokamai.

– Kuo šis bėgimas ypatingas?

– Žinot, aš pats nedalyvauju bėgimuose niekada, nes man visiškai nepatinka bėgioti. Bet šiame būtinai dalyvausiu pats, ir dar šeimos narius ir draugus prikalbinsiu. Bėgimas šiame kliūčių ruože – savęs įveikimas, ir kai tai darai kartu su draugais, apsuptas ir nepažįstamųjų, bet vieningų žmonių, atsiranda visaapimantis bendrumo jausmas, kuris gyvenime svarbus kiekvienam. Tokia veikla – puiki proga susivienyti, pamiršti viską gyvenime ir atsiduoti iššūkiui. Jį įveikus užplūsta nuostabus jausmas, todėl sudalyvauti verta kiekvienam. Ypač tai svarbu turintiems didelių problemų gyvenime, nuo kitų atsiskyrusiems žmonėms. Yra kliūčių, kurių vienas įveikti negali. Tiek šiame bėgime, tiek gyvenime. Todėl svarbu dalyvauti ir tiems, kuriems reikia pagalbos, ir tiems, kurie gali ištiesti pagalbos ranką.

 

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist