Pradžia Maistas Maistas ant ratų „Ryk Lys“ – žuvis, kurios norisi dar

„Ryk Lys“ – žuvis, kurios norisi dar

7 minutė(s) skaitymo
1
Ryk Lys
Ryk Lys
Ryk Lys

Keliaujant užsienyje, o tiksliau Didžiojoje Britanijoje, kartas nuo karto patikdavo paskanauti greitu maistu – žuvimi ir bulvytėmis, vietinių labiau žinomi kaip „fish & chips“. Tekdavo pasvarstyti, ar atsiras tokia maisto kultūra ir Lietuvoje. Sostinėje vienu metu buvo atsiradusi „Žuvytė ir bulvytė“, tačiau ji išplaukė į nežinomybės vandenis ir taip dingo iš sostinės padangės. Po kurio laiko buvome maloniai nustebinti, jog „Open kitchen“ fiestoje pamatėme furgonėlį, kuriame buvo galima įsigyti paruoštos žuvies ir tradicinių skrudintų bulvyčių.

Žuvis ant ratų, koks netikėtas ir įdomus sprendimas – tai mintis, kuri atėjo pirmiausia pamačius šį maisto furgonėlį. Teko matyti dokumentinį filmą apie maisto furgonus, kur Amerikoje nėra jokia naujiena, tačiau toliau sėkmingai populiarėja. Tokia maisto furgonų tradicija JAV gyvuoja jau daugiau keletą dešimtmečių ir ten išgyvena tam tikrą renesansą.

Belieka pasidžiaugti, jog ir mūsų verslininkai juda koja kojon su pasaulinėm tendencijom. Panorome pakamantinėti idėjos įgyvendintojus, kurie šiuo metu siūlo bene skaniausią žuvį, kurią teko iki šiol ragauti. Pažėrėme „Ryk Lio“ atstovams keletą klausimų, į kuriuos sutiko maloniai atsakyti.

Ryk Lys

Kodėl pavadinimas „Ryklys”? Ar jis kažką simbolizuoja?

Nuo pat pradžių su lookoknow kūrybine komanda galvojome pavadinimą, kuris būtų integruotas i logotipą. Norėjosi atsisakyti tipinių žuvies, fish’o  pavadinimų, reikėjo trumpo ir aiškaus, kuris sietųsi su valgymu, alkanumu.  Tada Malvinai į galvą šovė žodis “Ryk”, o Ievai – “Lys” ir taip mes tapome „Ryk Lys“. Šis dviprasmiškas pavadinimas, turintis sąsają su žuvimi ir sakantis “ryk tol, kol lys” buvo tai, ko ieškojome. Man labai patiko pavadinimo paprastumas, daugiaprasmiškumas, kuris vartotojui suteikia įvairių minčių ir interpretacijų. Taip pat pavadinimas yra lengvai įsimenamas, o tai labai svarbu maisto tiekėjų perpildytoje rinkoje.

Kaip kilo mintis įkurti maitinimo įstaigą, susijusią su žuvimi?

Kurį laiką dirbau su jūros produktais.  Žinant kokių problemų turime Lietuvoje su jūros maistu,  turint patikimus tiekėjus bei gerą produktą, nebuvo sunku apsispręsti. Pačio „Fish & Chips“ idėja kirbėjo jau porą metų. Tuo metu dar nebuvo reikiamos  patirties ir galimybių. Bet po naujų metų, atsiradus bendraminčiams, idėja atgijo, tada ir prasidėjo „Ryk Lys“ istorija.

Kodėl nusprendėte pasirinkti ne stacionarų, o ratuotą “Ryklio” variantą?

Stacionarių maitinimo vietų Vilniuje ir taip perteklius. Fish & Chips man asocijuojasi su gatvės maistu, o jam labai tinkamas variantas food truck’as.

Ryk Lys

Iš kur ir kaip greitai pas jus atplaukia žuvis? Ar bulvės iš Lietuvos?

Žuvis pas mus atkeliauja is Norvegijos, Atlanto vandenyno. Bulvytėms nerandame tinkamo tiekėjo Lietuvoje, tad tenka naudoti Olandiškas.

Ar nebijote, jog artimiausiu metu gali atsirasti konkurentai?

Aš net neabejoju, jog kitais metais jau turėsime ir konkurentų. Dažnai tai išeina į naudą, priverčia pasitempti ir nestovėti vietoje. Vėlgi, esame užtikrinti savo produkto kokybe, tad bijoti nėra pagrindo. Visada sakau, jeigu darai kažką nuoširdžiai, kokybiškai ir atsakingai, būsi priekyje.

Kur dažniausiai jus galima rasti?

Ryk Lys

Kol kas mūsų „nuolatinė“ vieta yra Upės g. 6, prie Baltojo tilto. Ten turime savo vietą, dažniausiai būname šiokiadienių vakarais, 2-3 kartus per savaitę.  Kitu laiku važinėjame į miesto mikrorajonus dienos pietums, penktadieniais mus galima sutikti „Open kitchen“ renginiuose tiek Vilniuje, tiek Kaune. Visą informaciją skelbiame savo facebook paskyroje @ryklysfoodtruck.

O ruduo ir žiema, kur tuomet bus galima jus rasti šaltuoju metų laikotarpiu?

Po vasaros pamatysime ar yra poreikis tokiam maistui. Tada spręsime, ar maitinsime jus ir žiemą

Ar planuojate plėsti asortimentą?

„Fish & Chips“ ir toliau bus  mūsų pagrindinis patiekalas, tačiau juo neapsiribosime ir artimiausiu metu pristatysime naują produktą – jūros gėrybių kokteilį, kurį sudarys mažieji aštuonkojai, mažosios sepijos, kalmarų žiedai ir midijų mėsa bei galbūt papildomą užkandį.

Dėkojame už pokalbį ir kaip jūrininkai sako, gero vėjo.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas Pelenis
Rodyti daugiau Maistas ant ratų

Karščiausios naujienos

Vilniaus meras populiarina ploggingą – šiukšlių rinkimą bėgant

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien akcijoje DAROM dalyvavo kitaip – ploggino. Tai – Švedijoje gimęs ir sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis užsiėmimas, kurio metu žmonės bėgdami renka pakeliui pasitaikiusias šiukšles: ir pasportuoja, ir sutvarko aplinką. „Noriu pasiūlyti akcijai Darom ir visiems žmonėms – ploggingą. Tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje, pasportuoti ir gražinti aplinką. Aš pats eidamas pasivaikščioti su vaikais visada …

Lietuva susidomėjo pasauliniai žiniasklaidos gigantai

„Mažiausią respubliką pasaulyje – Užupį, esantį Lietuvos sostinėje, – tiesiog privalo aplankyti visi keliaujantys po Europą“, pristatydamas video reportažą skelbia Vokietijos didžiausias nacionalinis transliuotojas „Deutsche Welle“ savo tinklapyje, turinčiame 1,3 mln. skaitytojų. Jau netrukus apie Lietuvą – ir itin populiariame “NTV” kanalo kulinariniame šou „Važiuojam, pavalgom“ (Poedem, poedim!). Turizmo departamentas pažintinį turą su laidos vedėju britu John Warren derino net …

Neris

Organzuojamas žygis Vilniaus rajono apylinkėse

Gal norėtum labiau pažinti apylinkes, esančias netoli Vilniaus, ir pažygiuoti sau smagiai draugų būry? Jei taip, kviečiam tave pasigrožėti Neries upės šlaitais ir aplinkiniais miškais, pasiklausyti parskridusių paukščių giesmių ir užlipus į piliakalnį, pažvelgti į vis žaliuojančią gamtą. Be visa to, aplankysime dar ir keturis ežerus. Prie vieno iš jų pietausime. Bus ir laužo, ir dainų 🙂 Tik tavęs reikia, …

Architektai nerekomenduoja statyti koplytstulpio prie Seimo

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamentas ir Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija, nagrinėdamos architekto Dariaus Linarto pateiktus atminimo ženklo – išeivijos architekto Jono Muloko stilizuoto koplytstulpio įrengimo prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų projektinius pasiūlymus (proj. vad. G, Blažiūnas, arch. V. Nasvytis, D. Linartas), paprašė įvertinti ir pateikti profesinę nuomonę dėl galimybių pastatyti šį objektą prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų …