Pradžia Pramogos Festivaliai Jubiliejinio tarptautinio akordeono festivalio pradžia su JOHANA JUHOLA & Imaginary Friends

Jubiliejinio tarptautinio akordeono festivalio pradžia su JOHANA JUHOLA & Imaginary Friends

5 minutė(s) skaitymo
tarptautinis akordeono festivalis

XX  tarptautinis akordeono festivalis „Vilnius 2017” lapkričio 10-24 dienomis, kviečia kartu švęsti Jubiliejinius metus. Jūsų laukia išskirtiniai, plataus profilio atlikėjų koncertai ir teatriniai performansai, o žanrų gausa nuo klasikinės, akademinės, elektroninės, eksperimentinės muzikos iki džiazo, tango, klezmer ir pop projektų, suteiks plačias pasirinkimo galimybes net pačiam įnoringiausiam klausytojui.

Lapkričio 10 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, dvi savaites trunkančio, žaižaruojančio stiliais ir instrumentų įvairove, festivalio programą pradės muzikos iliuzijų ir šviesų šou projektas Johanna Juhola & Imaginary Friends.

Suomijos akordeono princesė Johanna Juhola ir gimtinėje, ir Europoje yra tokia populiari, kad jai patikėta atidaryti Helsinkyje 2007 metais vykusią Euroviziją. Šios fenomenalios atlikėjos įvaizdis, primenantis Pepę Ilgakojinę bei jos žaismingi muzikiniai pasakojimai, lydimi įtaigios garso režisūros bei išradingų projekcijų, žiūrovą nukelia į vaizduotės užribius ir įkrauna džiugesio baterijas.

Johannos Juholos kūrybos ir grojimo maniera peržengia bet kokias stilių ir žanrų sienas,- vaizdžiai tariant, jos meistriškumas tiesiog plevena virš bet kokio apibrėžtumo. Kerinčiai besišypsanti virtuozė garsais ir vaizdais žongliruoja taip, kad tampa nebeįmanoma ir net nebesinori atskirti, kiek jos pasirodyme yra autoironijos ir kiek – vaikiškumo.

Jos kompozicijose persipina paraleliniai argentinietiško ir suomiško tango pasauliai, atvedantys prie melancholiškų šiaurietiško folkloro ištakų ir susiliejantys su saulėta ir flirtuojančia pop muzika bei iškalbinga elektronika. Jos istorijos pasakoja išgalvotus nuotykius, pavyzdžiui, apie meilės romaną tarp vairuotojo ir navigacinės įrangos, apie šlubą tango šokėją, dainuojantį banginį ar begemotą šokių aikštelėje.

Suomijos scenoje Johanna Juhola gerai žinoma dėl savo bendradarbiavimo su tokiomis grupėmis kaip Tango-orkesteri Unto, Las Chicas del Tango, Troka ar Spontaani Vire, taip pat gausiu būriu atlikėjų. Ji stebina savo energija ir našumu: leidžia muzikinius albumus, koncertuoja tarptautinėse scenose, nuolat kuria muziką teatrui, cirkui, filmams, televizijai bei savo projektams, kuriuose siekia atskleisti visą akordeono potencialą ir plėtoti originalų stilių.

Johannos Juholos muzikiniai ieškojimai prasidėjo jau vaikystėje, kai pianino pamokas ji iškeitė į švokščiančias akordeono dumples ir blizgius mygtukus. Būdama 22 metų ji laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame A. Piazollos konkurse. Po dvejų metų ji vėl laimėjo A. Piazollos konkursą, jau kaip dueto su Milla Viljamma narė – netrukus atsirado ir debiutinis jųdviejų albumas „Piazolla Passage”. 2006 metais atlikėja sulaukė didžiulio dėmesio kaip kompozitorė: išleido solinį albumą „Miette” bei prisidėjo prie  šiuolaikinės – klasikinės – tradicinės folk muzikos grupės „Troka“ kompaktinės plokštelės „Raharinki” kūrimo. Jos populiarumo kreivė ženkliai šoktelėjo aukštyn, kai 2007 metais milijonai žmonių visame pasaulyje pamatė jos kompoziciją “Fantasiatango”, kuria ji atidarė Eurovizijos dainų konkursą Helsinkyje.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Made in Vilnius
Rodyti daugiau Festivaliai

Karščiausios naujienos

Sinoptikas: pavasaris dar labai nedrąsus

Pavasaris dar labai nedrąsus, LRT RADIJUI sako sinoptikas Vytautas Sakalauskas, tačiau jau kitos savaitės pradžioje dienomis temperatūra bus teigiama. Šeštadienį Lietuvoje bus nepastoviai debesuota. Kai kur truputį pasnigs. Vėjas šiaurės rytų, šiaurės, 7–12 m/s, vietomis gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–5 laipsniai šalčio. Sekmadienį – mažai debesuota. Sniego nenumatoma. Vėjas  nurims. Naktis bus pakankamai šalta: 9–14 laipsnių, kai kur iki 15–16 laipsnių …

Sostinės transporto istorija: pirmasis autobusų maršrutas ir pirmoji avarija

Po Pirmojo pasaulinio karo arklinis tramvajus Vilniuje veikė iki 1925 metų, ir nors arklinis transportas sėkmingai nukonkuravo omnibusus ir diližanus (išstūmė šiuos į miesto pakraščius), nuo pat amžiaus pradžios juos ėmė keisti kita, gerokai patogesnė ir greitesnė transporto priemonė – autobusai. 1905 m. Vilniuje atidarytas pirmasis autobusų maršrutas Gedimino aikštė – Verkiai. Dauguma autobusų tais laikais buvo nedideli ir vienu metu galėjo vežti 14-16 žmonių. …

Mokytojų lenkiškoms mokykloms rengimas koncentruosis Vilniuje

Su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos Senato pirmininku Stanislawu Karczewskiu (Stanislavu Karčevskiu) penktadienį susitikęs premjeras Saulius Skvernelis išsakė lūkesčių plėtoti šalių verslo ryšius, pristatė planus dėl mokytojų lenkiškoms mokyklos rengimo. Pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, susitikime Lietuvos atstovai patikino Lenkijos delegaciją, kad Lietuvoje išliks ir polonistikos studijos, ir lenkų kalba dėstančių mokytojų rengimo studijos. Pastarosios iš Edukologijos universiteto nuo naujųjų mokslo metų pradžios bus …