Pradžia Pramogos Koncertai „Vilnius Mama Jazz“ sceną sudrebins jubiliatai Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas

„Vilnius Mama Jazz“ sceną sudrebins jubiliatai Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas

7 minutė(s) skaitymo
0

„Muzikantų bendravimas scenoje – tai kaip rankų darbo gobelenas, kur kiekvienas atlikėjas žino piešinį ir įpina savo muzikinį siūlą į bendrą kompoziciją, taip suteikdamas malonumą klausyti ir stebėti, kaip prieš jus kuriamas gobelenas iš garsų“, – aiškino perkusininkas Vladimiras Tarasovas, jau pristatęs „Vilnius Mama Jazz“ ne vieną įspūdingą muzikinį „gobeleną“.

2014 ir 2015 metais maestro pasirodymai su jo suburtu „Lithuanian Art Orchestra“ tapo emocinėmis festivalio viršūnėmis.  Lapkričio 18-ąją Lietuvos nacionaliniame dramos teatre festivalio publika išgirs intriguojantį projektų tęsinį. Tačiau dabar, be keliolikos žymių šalies džiazo virtuozų, maestro į sceną lydės dar ir jo senas bendražygis saksofonininkas Vladimiras Čekasinas.

Projekto svečias specialiai šiam vakarui sukūrė ir kompoziciją. Tad koncerte skambės ne viena pasaulinė premjera. Pirmoje dalyje V.Tarasovas pasirodys su savo scenos partneriais iš JAV – saksofonininku Larry Ochsu ir kontrabosininku Marku Dresseriu.

Suvesti scenoje dvi Lietuvos džiazo legendas yra svari priežastis – ir V.Tarasovui, ir V.Čekasinui šiemet sukako 70. O kur švęsti geriausia, jei ne scenoje su bendraminčiais ir gerbėjais? Pastarųjų abu menininkai turi galybę.

Juk juodu  sieja šlovingi kūrybos su klavišininku Viačeslavu Ganelinu metai. 1971-1986-aisiais gyvavęs šių muzikų trio laikomas iki šiol nepralenktu Lietuvos džiazo reiškiniu tiek kūrybingumo, tiek pripažinimo atžvilgiu.

V.Ganelino, V.Čekasino ir V.Tarasovo trio pelnė vienos geriausių visų laikų neamerikietiško džiazo grupių reputaciją, klojo Vilniaus džiazo mokyklos pagrindus, koncertavo kone visose Europos valstybėse, JAV, Pietų Amerikoje, Kanadoje, Kuboje, įamžino savo palikimą dešimtyse plokštelių. Pernai trijulės nuopelnai Lietuvos džiazui buvo įvertinti Nacionaline kultūros ir meno premija.

Tačiau ne mažiau įspūdinga ir kiekvieno trio nario kūrybinė biografija. V.Tarasovas nuolat keliauja po pasaulį muzikuodamas su iškiliausiais džiazo ir improvizacinės muzikos kūrėjais, dirba taip pat su akademinės muzikos atlikėjais, rašo muziką orkestrams, kino filmams, teatrui.  Be to, jis intensyviai reiškiasi kaip vizualiojo meno kūrėjas – pats, be profesionalių operatorių ir montuotojų pagalbos, kuria audiovizualines instaliacijas, kurioms temų dažnai suranda kelionėse po egzotiškas šalis.

Menininkas rodė savo darbus Čikagos šiuolaikinio meno muziejuje, Paryžiaus “Centre Georges Pompidou” centre  bei „Galeries nationales du Grand Palais”, Venecijos bienalėje, „EXPO“ parodose, Stokholmo „Kulturhuset”, Valstybinėje Tretjakovo galerijoje bei  kituose meno centruose. Leidykla „Baltos lankos“ yra išleidusi albumą “Vladimiras Tarasovas: tarp garso ir vaizdo“.

V.Tarasovas nuolat pasirodo teatro, džiazo bei vizualiojo meno projektuose Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Rusijoje, JAV, kitose šalyse. Jis surengė ne vieną projektą su lietuvių bei užsienio literatais, įgrojo dešimtis įspūdingų solo albumų.

Toks pat visapusiškas kūrėjas yra V.Čekasinas. Kadaise jis išmaišė su savo kvartetu beveik visus žymiausius Europos džiazo festivalius, buvo nuolat renkamas geriausiu Sovietų Sąjungos džiazo muzikantu.

Saksofonininkas kuria muziką ir kino filmams, teatro spektakliams bei projektams su šokio ir pantomimos atlikėjais, garsėja nežaboto polėkio kolektyvinėmis scenos improvizacijomis, kuriose susipina įvairiausi muzikos stiliai ir meno rūšys. Be to, jis yra legendinis pedagogas, sukūręs originalią džiazo dėstymo metodiką ir išugdęs kelias mūsų džiazo meistrų kartas. Sunku būtų surasti Lietuvoje džiazo atlikėją, nepatyrusį jo mokyklos įtakos.

Abu menininkai ne kartą yra muzikavę dviese. Tačiau galingas orkestro skambesys – taip pat jų stichija, juolab kad scenoje dabar kartu bus ilgamečiai bendražygiai ir buvę mokiniai – saksofonininkai Vytautas Labutis ir Liudas Mockūnas, trimitininkas Valerijus Ramoška, trombonininkas Skirmantas Sasnauskas, gitaristas Juozas Milašius, būgnininkas Arkadijus Gotesmanas ir daugelis kitų.  Į pasirodymą bus įpinti ir poetiniai tekstai, kuriuos skaitys aktorius Paulius Tamolė.

Nedažnai pasitaiko progų išgirsti tokią muziką ir išvysti viename koncerte beveik visą Lietuvos džiazo žiedą.

Išsamesnė informacija apie festivalį – tinklapyje: http://www.vilniusmamajazz.lt/.

 

 

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Koncertai

Karščiausios naujienos

Iki Vilniaus pietinio aplinkkelio tiesimo II etapo darbų pradžios – vienas žingsnis

Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) ir įmonė „Kelprojektas“ pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią bus parengtas projektas privačiai žemei visuomenės reikmėms Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje išpirkti. Beveik 30 ha žemės plotas yra reikalingas valstybinės reikšmės magistralinio kelio A19 – Vilniaus pietinio aplinkkelio – 9,5 km (nuo 7,9 iki 17,4 km) ilgio ruožui nutiesti. „Visuomenės poreikiams …

Valdovų rūmuose išdalyti žmogaus teisių „Oskarais” vadinami apdovanojimai

Kovo 22 d. vakarą Valdovų rūmuose iškilmingai įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Komisija ir internetu balsavę žmonės jais įvertino labiausiai žmogaus teisių srityje 2017 m. nusipelniusius asmenis, organizacijas ir iniciatyvas. Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė mano, kad nominuoti žmonės yra Lietuvos pasididžiavimas. „Būtent jų darbai kiekvieno mūsų kasdienybę padaro demokratiškesnę. Ir taip, ši demokratija neatsiranda savaime: ji reikalauja daugybės …

Verkių parko skulptūros

Verkių parkas turi naują skulptūrą – Šikšniuką

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija (Verkių parkas) turi naują „augintinį“ šikšnosparnį, švelniai pramintą Šikšniuku. Gamtinė skulptūra pakabinta greta direkcijos pastato, ant senos liepos šakos. Šikšnosparnis yra gamtinių skulptūrų parodos dalis. Skulptūros skirtos atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas – klimato kaitą, aplinkos taršą ir buveinių naikinimą, kurios savo ruožtu daro neigiamą įtaką retoms ir saugomoms rūšims. Tik žmonių sąmoningumas …

Žemės valnada

Šeštadienį sostinėje bus minima „Žemės valanda“

„Žemės valanda“ – tai viso pasaulio akcija, skatinanti valandai išjungti elektros prietaisus, kad visi žmonės prisimintų, kiek tai kainuoja žaliajai planetai. Tūkstančiai miestų ir vietovių visoje planetoje išjungia šviesas, televizorius, fenus su simboline žinute: antros Žemės neturime. Viena valanda apšviesti pasaulio visuomenei – tai daug ar mažai? Elektros energijos gamyba – tai vienas iš svarbiausių klimato kaitos veiksnių. Jį reikėtų …

Sekmadienį vyks nemokamos Velykinės dirbtuvės

„AmatAUK“ – tai įvairios edukacinės programos, skirtos šiuolaikiniam žmogui susipažinti su tradicijomis ir amatais bei atrasti ryšį su savo šaknimis. Metas pasimokyti vieno iš senųjų kiaušinių marginimo būdų – jau kovo 25 d. 12 val. kiaušinius puošime tradiciniais raštais, naudodami natūralų bičių vašką, ir kiekvienas dalyvis išsineš savąjį margutį. Visomis dirbtuvėms reikalingomis priemonėmis pasirūpins organizatoriai – tereikia Jūsų smalsumo bei …