Pradžia Pramogos Koncertai „Vilnius Mama Jazz“ sceną sudrebins jubiliatai Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas

„Vilnius Mama Jazz“ sceną sudrebins jubiliatai Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas

7 minutė(s) skaitymo
0

„Muzikantų bendravimas scenoje – tai kaip rankų darbo gobelenas, kur kiekvienas atlikėjas žino piešinį ir įpina savo muzikinį siūlą į bendrą kompoziciją, taip suteikdamas malonumą klausyti ir stebėti, kaip prieš jus kuriamas gobelenas iš garsų“, – aiškino perkusininkas Vladimiras Tarasovas, jau pristatęs „Vilnius Mama Jazz“ ne vieną įspūdingą muzikinį „gobeleną“.

2014 ir 2015 metais maestro pasirodymai su jo suburtu „Lithuanian Art Orchestra“ tapo emocinėmis festivalio viršūnėmis.  Lapkričio 18-ąją Lietuvos nacionaliniame dramos teatre festivalio publika išgirs intriguojantį projektų tęsinį. Tačiau dabar, be keliolikos žymių šalies džiazo virtuozų, maestro į sceną lydės dar ir jo senas bendražygis saksofonininkas Vladimiras Čekasinas.

Projekto svečias specialiai šiam vakarui sukūrė ir kompoziciją. Tad koncerte skambės ne viena pasaulinė premjera. Pirmoje dalyje V.Tarasovas pasirodys su savo scenos partneriais iš JAV – saksofonininku Larry Ochsu ir kontrabosininku Marku Dresseriu.

Suvesti scenoje dvi Lietuvos džiazo legendas yra svari priežastis – ir V.Tarasovui, ir V.Čekasinui šiemet sukako 70. O kur švęsti geriausia, jei ne scenoje su bendraminčiais ir gerbėjais? Pastarųjų abu menininkai turi galybę.

Juk juodu  sieja šlovingi kūrybos su klavišininku Viačeslavu Ganelinu metai. 1971-1986-aisiais gyvavęs šių muzikų trio laikomas iki šiol nepralenktu Lietuvos džiazo reiškiniu tiek kūrybingumo, tiek pripažinimo atžvilgiu.

V.Ganelino, V.Čekasino ir V.Tarasovo trio pelnė vienos geriausių visų laikų neamerikietiško džiazo grupių reputaciją, klojo Vilniaus džiazo mokyklos pagrindus, koncertavo kone visose Europos valstybėse, JAV, Pietų Amerikoje, Kanadoje, Kuboje, įamžino savo palikimą dešimtyse plokštelių. Pernai trijulės nuopelnai Lietuvos džiazui buvo įvertinti Nacionaline kultūros ir meno premija.

Tačiau ne mažiau įspūdinga ir kiekvieno trio nario kūrybinė biografija. V.Tarasovas nuolat keliauja po pasaulį muzikuodamas su iškiliausiais džiazo ir improvizacinės muzikos kūrėjais, dirba taip pat su akademinės muzikos atlikėjais, rašo muziką orkestrams, kino filmams, teatrui.  Be to, jis intensyviai reiškiasi kaip vizualiojo meno kūrėjas – pats, be profesionalių operatorių ir montuotojų pagalbos, kuria audiovizualines instaliacijas, kurioms temų dažnai suranda kelionėse po egzotiškas šalis.

Menininkas rodė savo darbus Čikagos šiuolaikinio meno muziejuje, Paryžiaus “Centre Georges Pompidou” centre  bei „Galeries nationales du Grand Palais”, Venecijos bienalėje, „EXPO“ parodose, Stokholmo „Kulturhuset”, Valstybinėje Tretjakovo galerijoje bei  kituose meno centruose. Leidykla „Baltos lankos“ yra išleidusi albumą “Vladimiras Tarasovas: tarp garso ir vaizdo“.

V.Tarasovas nuolat pasirodo teatro, džiazo bei vizualiojo meno projektuose Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Rusijoje, JAV, kitose šalyse. Jis surengė ne vieną projektą su lietuvių bei užsienio literatais, įgrojo dešimtis įspūdingų solo albumų.

Toks pat visapusiškas kūrėjas yra V.Čekasinas. Kadaise jis išmaišė su savo kvartetu beveik visus žymiausius Europos džiazo festivalius, buvo nuolat renkamas geriausiu Sovietų Sąjungos džiazo muzikantu.

Saksofonininkas kuria muziką ir kino filmams, teatro spektakliams bei projektams su šokio ir pantomimos atlikėjais, garsėja nežaboto polėkio kolektyvinėmis scenos improvizacijomis, kuriose susipina įvairiausi muzikos stiliai ir meno rūšys. Be to, jis yra legendinis pedagogas, sukūręs originalią džiazo dėstymo metodiką ir išugdęs kelias mūsų džiazo meistrų kartas. Sunku būtų surasti Lietuvoje džiazo atlikėją, nepatyrusį jo mokyklos įtakos.

Abu menininkai ne kartą yra muzikavę dviese. Tačiau galingas orkestro skambesys – taip pat jų stichija, juolab kad scenoje dabar kartu bus ilgamečiai bendražygiai ir buvę mokiniai – saksofonininkai Vytautas Labutis ir Liudas Mockūnas, trimitininkas Valerijus Ramoška, trombonininkas Skirmantas Sasnauskas, gitaristas Juozas Milašius, būgnininkas Arkadijus Gotesmanas ir daugelis kitų.  Į pasirodymą bus įpinti ir poetiniai tekstai, kuriuos skaitys aktorius Paulius Tamolė.

Nedažnai pasitaiko progų išgirsti tokią muziką ir išvysti viename koncerte beveik visą Lietuvos džiazo žiedą.

Išsamesnė informacija apie festivalį – tinklapyje: http://www.vilniusmamajazz.lt/.

 

 

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Koncertai

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …