MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Renginiai

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse – 14 tuščių kėdžių, apjuostų spygliuota viela

Sausio 12 d. 10 val. Aleksandro Stulginskio universiteto Studentų atstovybė (ASU SA), pagerbdama 1991 m. sausio 13 d. prie Televizijos bokšto už Lietuvos laisvę žuvusias aukas, rengia socialinę akciją „Prisiminkim“.

Prieš centrinius Universiteto rūmus bus pastatyta 14 tuščių kėdžių, apjuostų spygliuota viela, simbolizuojančia iš okupacijos gniaužtų išsivadavusią Lietuvą.

Kviečiame pagerbti žuvusius už Lietuvos laisvę ir prisijungti prie akcijos, uždegat po žvakutę.

1991 metų sausio 13 dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga užimti Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Prie Televizijos bokšto žuvo 14, buvo sužeista per 600 taikių ir neginkluotų žmonių.

„Aš, kaip ir daugelis mano bendraminčių, esu gimusi jau po kruvinųjų Sausio 13-osios įvykių, todėl mums tie įvykiai – ne išgyventa tragiška praeitis, kurią galbūt norisi pamiršti, o didinga istorija, kurią norisi prisiminti ir įamžinti,“ – sako akcijos iniciatorė, ASU SA prezidentė Liveta Budreckytė.

„Tokios dienos priverčia susimąstyti, ką turime, ką ir kieno dėka privalome branginti, vertinti ir saugoti. Tikiuosi, kad mūsų kartoms tokių išbandymų neteks, bet jeigu būtų – elgtumėmės taip pat drąsiai, kaip elgėsi tie žmonės prieš 17 metų. Tikiu, kad ištikus bėdai grįžtų ne vienas lėktuvas, traukinys ar laivas, sausakimšas emigravusių mūsų tautiečių,“ – sako L. Budreckytė.

Šiomis dienomis ASU muziejuje bus eksponuojamos palaikymo telegramos, siųstos Universitetui iš įvairių pasaulio šalių, net ir pačios Maskvos.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Šviesų festivalyje VGTU mokslininkai kvies „pasimatuoti“ savo emocijas

Donatas Andrijauskas

Vilniaus šviesų festivalis skelbia 27 instaliacijų žemėlapį

Evaldas Činga

S. Daukanto aikštėje vyks karių išleidimo į atsargą ceremonija

Donatas Andrijauskas

Sekmadienį vyks pėsčiųjų žygis Karoliniškių apylinkėse

Donatas Andrijauskas

Organizuojama nemokama ekskursija po pramoninį Naujamiestį

Donatas Andrijauskas

„Muzikos salė” suburs Lietuvos muzikos bendruomenę jubiliejinėje Vilniaus knygų mugėje

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika