Pradžia Pramogos Renginiai Liepos 17-ąją bus švenčiama Pasaulio lietuvių vienybės diena

Liepos 17-ąją bus švenčiama Pasaulio lietuvių vienybės diena

4 minutė(s) skaitymo
0

„Pasaulio lietuvių vienybės dieną mintyse ištieskime ranką kiekvienam tautiečiui šioje planetoje. Kad ir kur šiuo metu esame, mus visus jungia ir vienija Lietuva – mūsų bendra Tėvynė“,– kviesdama paminėti šią šventę sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. O Kirtimų kultūros centras jau devintus metus iš eilės liepos 17 d. 17 val. vilniečius ir miesto svečius pakvies simboliškai pasveikinti po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius susitikus pačioje Vilniaus širdyje, prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro.

Šventės ištakos

Pasaulio lietuvių vienybės diena kasmet minima liepos 17-ąją, kai prieš 85-erius metus legendiniai lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas (tikrieji vardas ir pavardė – Stanislovas Girskis), leidosi į lemtingą skrydį per Atlantą. Tąkart juodu siekė apjungti skirtingose Atlanto pusėse gyvenančius lietuvius ir taip simboliškai sumažinti atstumą tarp toli esančių tautiečių.

Nors liepos 17-oji ilgą laiką buvo minima tik užsienyje gyvenančių lietuvių, ši tradicija vis labiau ryškėja ir Lietuvoje – Kirtimų kultūros centras buvo pirmoji įstaiga, 2009 m. iniciavusi šios šventės minėjimą. Vėliau, 2013 m. gegužę Seimas papildė Atmintų dienų įstatymą ir liepos 17-ąją paskelbė Pasaulio lietuvių vienybės diena.

Atviručių siuntimas į visą pasaulį ir momentinės Polaroid nuotraukos

17 – 18 val. Visi norintieji galės nemokamai išsiųsti dizainerio Pijaus Burako kurtą atvirutę bet kurioje Pasaulio šalyje gyvenantiems draugams, giminaičiams ar pažįstamiems, bei įsiamžinti prie specialios foto sienelės su legendiniu S. Dariaus ir S. Girėno lėktuvu „Lituanica”.

Nors tikroji ,,Lituanica“ 1933 m. skrydžio metu sudužo, tačiau lėktuvo kontūrai ir spalva yra lig šiol įsirėžę daugelio atmintyje kaip laisvės simbolis. Įdomu tai, kad „Lituanicos“ kabina buvo vos 90 cm pločio, o lakūnai sėdėjo ant pripučiamų guminių pagalvėlių, padėtų ant tepalo bako, atsirėmę į benzino bakus. Kadangi lėktuvas ir taip buvo perkrautas, taupydami vietą ir svorį lakūnai neėmė nei radijo įrangos, nei parašiutų.

Grupės „Klaipėda SKA foundation“ koncertas

18 val. su Pasaulio lietuvių vienybės diena sveikins ir šokdins grupė iš pajūrio „Klaipėda SKA foundation“. Šis Klaipėdos džiazo orkestro atlikėjų pagrindu suburtas projektas groja ska,reggaebei jazzstilių muziką ir pasižymi varinių pučiamųjų instrumentų gausa.

Įkvėpti legendinės grupės „Skatalites”, subrendę su Miles Davis, bei „nuspalvinti“ Bob Marley– „Klaipeda SKA Foundation“ privers pajudėti visokiausio amžiaus klausytojus.

Renginio vieta: Gedimino pr. 4, Vilnius, prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro

Renginys nemokamas

Renginį organizuoja Kirtimų kultūros centras

Daugiau informacijos :https://www.facebook.com/events/219571402029215/

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Renginiai

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …