APKLAUSA: Ar bendruomenės kovodamos su statytojais stabdo miesto progresą?

Komentarai 8

  1. klausimas says:

    “Vis dažniau sostinėje naujų NT projektų vystytojai susiduria su bendruomenių skundais ir kartais pargrįstais ir nepagrįstais faktais.”

    Įvardinkite, prašau “pagrįstus faktus”. Štai kad “Misionierių” atstovas buvo nuteihstasb už kyčio davimą – bpuiku pagrįsto fakto pavyzdys.

    .

  2. tadas says:

    Paziurekim i ne visai legalias statybas senamiescio pakrasty, paziurekim i is bendros architekturos brutaliai issiskiriancius pastatus, i namus, kurie korupcijos pagalba isdygsta is apsamanojusio betono bloko “neva buvo pamatai”. Paziurekim i siukslynkiemio statybas, kur kaimynai vienas kita per langus mato, paziurekim i perkunkiemio nelegalias komunikacijas, paziurekim i daugiabucius, prie kuriu buvusios aiksteles staiga ima ir patampa mokamomis. Ta prasme, gerai, kai miestas pleciasi, kai griaunamos nusiursusios bakuzes, bet turi buti darna ir protas viska statant, o ne laukinis kapitalizmas. Juk patys suprantat-jei galetu, verslinykai ir Gedimino pili nugriautu-oho kokie butai ir ofisai ten iseitu!

    • Šiaip says:

      Kokios nelegalios statybos senamiesčio pakrašty? Kokia brutuali architektūra? Gal galima konkrečiais pavyzdžiais? Tos ‘bendruomenės’ dažniausiai stabdo ne brutualią, o pačią pažangiausią architektūrą, kaip kad pasaulinio garso architekto projektuotą K18B. Jos saugo ne kažkokias nelegalias statybas iš apsanojusio betono bloko, o sovietmečio paliktus, nejaukius ir atgrasius betono blokus tam, kad Reformatų skvere nebūtų sukurta jauki žalioji erdvė. Jeigu tos bendruomenės išties stabdyti brutualią architektūrą ir nelegalias statybas – būtų viskas tvarkoj, bet yra visiškai atvirkščiai.

      • Petras says:

        Bendruomenės bando apsaugoti susiformavusias miesto struktūras, istorinius pastatus, žaliasias viešas erdves ir istorines panoramas nuo spartaus išnaikinimo. Kur tik koks naujas projektas kas nors yra griaunama ar naikinama, tam reikia priešintis ir stabdyti tokius kaip k18.

        • Šiaip says:

          Reformatų skvere žaliosios erdvės bus įrenginėjamos vietoj šalto ir nejaukaus betono, K18B bus statomas vietoj mašinų aikštelės, Misionierių sodai statomi vietoj sovietmečio statybos baisios apleistos ligoninės. Ką tos ‘bendruomenės’ nori apgauti? Gal žmonės akių neturi ir nemato, kad ten buvo ne ‘istorinės vertybės’, o Vilniaus didžiausios gėdos?

          • Jurgis says:

            K18 yra daugiaaukštis prie pat istorinio miesto centro ir bažnyčių. Šioje erdvėje istoriškai niekada nebuvo daugiau nei 4 aukštų užstatymo, o naujieji kelių dešimčių aukštų pastatai menkina UNESCO senamiestį. Su misionierių sodais irgi beveik tas pats: naujas pastatas didesnis, užima daugiau ploto, turi daug stiklo bei kitų svetimkūnių senamiesčiui elementų, dėl gerų būsimų gyventojų panoramų iškirsta augmenija, kuri ir taip nežmonišku tempu nyksta visame Vilniaus mieste. Visas naujas kompleksas bus žymiai pastebimesnis už senąją ligoninę, o tai yra blogai nes nyksta Vilniaus istorinio žalio miesto įvaizdis.

            • Šiaip says:

              Jei nepastebėjai, tai K18B ne senamiestyje planuojamas statyti, o priešais Europos dangoraižį. O misionierių sodo projektą pats Unesco įvertino kaip tinkamą ir deranti prie senovinės architektūros. Bet atsiranda didesnių ekspertų, kurie kažkokios bažnyčių bokštus įžvelgia ten, kur jų nėra 🙂

      • Rikis says:

        Kas ta „brutuali“? Pakartojot du kartus, vadinasi, nematėt iki šiol, kaip rašomas tas žodis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist