MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Stilius

Pakeliui į dizaino gerbėjų rankas – antrasis „Created in Lithuania“ leidinys

Gegužės 5 d., menų fabrikas „Loftas“ jau antrus metus pradžiugins dizaino gerbėjus – išleis antrąjį unikalaus metinio leidinio „Created in Lithuania“ numerį. Šiemet leidinys dedikuotas identitetui ir savo puslapiuose sieks įtraukti į diskusiją apie Lietuvos dizaino identitetą bei jo išskirtinumą pasauliniame kontekste.

Antrajame „Created in Lithuania“ numeryje skaitytojai ras kruopščiai atrinktus naujos kartos lietuviško dizaino prekinius ženklus, komunikuojančius išskirtinę tapatybę. Kiekvienas jų bus atskleidžiamas individualiai, stengiantis pažinti kūrybos impulsus ir kūrėjų filosofiją. Taip pat skaitytojų lauks įkvepiančios Lietuvos dizaino kūrėjų istorijos bei ekspertų Roberto Jusaičio, Ievos Zubavičiūtės, Victorios Dias, Aido Urbelio ir Karolinos Jakaitės įžvalgos apie Lietuvos simboliką,  dizaino istoriją, išskirtinius lietuviško dizaino bruožus ir ženklodaros ateities tendencijas.

Leidinys platinamas lietuvių ir anglų kalbomis, todėl pernai balandžio mėnesį pasirodęs pirmasis „Created in Lithuania“ numeris sulaukė didelio populiarumo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Jis buvo pastebėtas ir lietuviškojo dizaino atstovų vardus populiarinio svarbiausiuose tarptautiniuose dizaino renginiuose Jeruzalėje, Shenzhen (Kinija), Londone, Niujorke, Paryžiuje ir kitur. O už išskirtinį dizainą sulaukė pripažinimo kultinėje tarptautinėje grafinio dizaino platformoje „Behance“ ir pateko tarp geriausiųjų grafinio dizaino kategorijoje.

Oficialus antrojo „Created in Lithuania“ numerio pristatymas įvyks gegužės 5 d., šeštadienį, 14 val., „Lofte“, didžiausioje dizaino ir mados mugėje „Uptown Market: Hello Spring“. Geidžiamą naujieną Lietuvos dizainui neabejingiems skaitytojams pristatys leidinio idėjos autorė Živilė Diawara ir kūrybos vadovė Marija Pulokaitė. Pristatyme dalyvausiantys žiūrovai turės galimybę pirmieji Lietuvoje gauti nemokamą, dar spaustuvės „Kopa“ dažais kvepiantį, leidinį. Vėliau jis bus platinamas visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir užsienio šalyse.

Leidinio pristatymą lydės diskusija tema „Lietuviško dizaino identitetas: ieškomas ar surastas?“ Diskusijoje bus siekiama apžvelgti kokį Lietuvos veidą ir vertybes reprezentuoja naujoji Lietuvos dizaino kūrėjų karta, ar mus vienija bendras lietuviškas identitetas, ar tokio net nėra?

Diskusijoje dalyvaus dizaino tyrėja, Vilniaus dailės akademijos podoktorantūros stažuotoja, viena iš „Dizaino fondo“ įkūrėjų Karolina Jakaitė, ženklodaros ir produktų identiteto ekspertė Victoria Dias,  taip „Fashion Bloc“ įkūrėja Ieva Zubavičiūtė ir virtualaus lietuvių dizainerių showroomo “Bomberis” įkūrėjas, mados vadybininkas Arnoldas Remeika bei Created in Lithuania“ iniciatorė, menų fabriko „Loftas“ įkūrėja Živilė Diawara. Diskusiją moderuos dizaineris, ženklodaros ekspertas Aidas Urbelis.

„Created in Lithuania“ pristatymas vyks gegužės 5 d., 14 val., menų fabrike „Loftas“, dizaino ir mados mugės „Uptown Market: Hello Spring!“ metu. Renginys nemokamas.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Šįvakar „LRT Opus terasoje“ – Jurgis Did ir hipių legenda Fantuzzi

Evaldas Činga

Hipių legenda Fantuzzi ir Jurgis Didžiulis įrodys jog meilė gali būti ginklas

Evaldas Činga

Į Vilnių britų žvaigždės „Metronomy“ atvyks su 12 tonų technikos

Evaldas Činga

„Loftas Fest“ metu – naujų gatvės meno galerijos „Open Gallery“ darbų pristatymas

Evaldas Činga

Šįvakar „LRT Opus terasoje“ – grupė „Bucharest“ iš Izraelio ir trumpametražių festivalis

Evaldas Činga

Kitą savaitę Vilniuje – trumpametražių festivalio „Future Shorts“ vasaros sezono premjeros

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika