Pradžia Stilius „Uptown Market“ diskusijos ir smalsuoliams, ir industrijos profesionalams

„Uptown Market“ diskusijos ir smalsuoliams, ir industrijos profesionalams

7 minutė(s) skaitymo
0

Dizaino mugė, kurioje džiaugsis ne tik akys, bet ir ausys. Būtent taip būtų galima apibūdinti jau šį savaitgalį, gegužės 5-6 d., Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyksiančią smagiausią pavasarinę dizaino ir mados mugę „Uptown Market: Hello Spring“.

Jau antrus metu mugės organizatoriai siekia, kad „Uptown Market“ būtų įdomi ne tik tiems, kurie ieško pirkinių, bet ir tiems, kurie į mados industriją žvelgia smalsiai ir net galbūt joje planuoja ar jau vysto savo karjerą. Įkvepiančios diskusijos ir naudingi patarimai, kuriuos abi savaitgalio dienas lankytojams nemokamai dalins patyrę savo sričių profesionalai ne tik padės nepasiklysti klaidžiose stiliaus tendencijose, bet ir atskleis daug tiek asmeniniam, tiek profesiniam gyvenimui aktualių įžvalgų.

Diskusijų programą šeštadienį, 14 val., pradės mugėje įvyksiantis ilgai laukto antrojo dizaino leidinio „Created in Lithuania“ pristatymas. Jį dizainui neabejingiems skaitytojams pristatys leidinio idėjos autorė Živilė Diawara ir kūrybos vadovė Marija Pulokaitė. Pristatyme dalyvausiantys žiūrovai turės galimybę pirmieji Lietuvoje gauti nemokamą leidinį. Vėliau jis bus platinamas visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir užsienio šalyse.

„Created in Lithuania“ pristatymą lydės diskusija, kurios tema bus „Lietuviško dizaino identitetas: ieškomas ar surastas?“ Diskusiją moderuosiantis dizaineris, ženklodaros ekspertas Aidas Urbelis bandys išsiaiškinti ar lietuviškas dizainas pagaliau atrado savo vietą geografine prasme. Ar vietiniam dizainui didelę įtaką daro pasaulinės tendencijos, ar jis savo unikalumu geba išlikti savitu? Taip pat, kokie yra skiriamieji Lietuvos dizaino bruožai ir kokias vertybes reprezentuoja naujoji Lietuvos dizaino kūrėjų karta. Diskusijoje dalyvaus dizaino tyrėja, Vilniaus dailės akademijos podoktorantūros stažuotoja, viena iš „Dizaino fondo“ įkūrėjų Karolina Jakaitė, ženklodaros ir produktų identiteto ekspertė Victoria Dias,  taip „Fashion Bloc“ įkūrėja Ieva Zubavičiūtė ir virtualaus lietuvių dizainerių showroomo „Bomberis“ įkūrėjas, mados vadybininkas Arnoldas Remeika bei Created in Lithuania“ iniciatorė, menų fabriko „Loftas“ įkūrėja Živilė Diawara.

Nuo 15 val. mugės lankytojai bus kviečiami į dar vieną diskusiją, kurioje bus nagrinėjama ar patrauklūs mados senbuviams lietuvių kūrėjų darbai? Pastaruoju metu vis garsiau nuskamba buvusio socialistinio bloko valstybių kostiumo dizainerių sėkmės istorijos, todėl mados pasaulio akys vis atidžiau ir su dideliu smalsumu stebi vadinamosios Naujosios Europos mados rinką. Kokius namų darbus turi padaryti mūsų dizaineriai, kad jų talentas būtų pastebėtas senosiose mados sostinėse? Apie tai pasakos pranešėjų duetas – Londone įsikūrusios, mūsų regiono dizaineriams įsitvirtinti užsienyje padedančios agentūros Fashion Bloc vadovė Ieva Zubavičiūtė ir virtualaus lietuvių dizainerių showroomo www.bomberis.com įkūrėjas, mados vadybininkas Arnoldas Remeika.

Šeštadienį, nuo 16 val., prekės ženklų ekspertė Victoria Dias pasakos apie mados ženklodaros tendencijas. Savo pranešime ji atskleis net tik idėjų generavimo principus, drauge su klausytojai ieškos jų įgyvendinimo sprendimų iki geriausių galimybių, bet ir papasakos apie iššūkius pasiryžus kurti savo prekės ženklą ir patarimus, kaip tapti sėkmingu mados industrijos kūrėju. V. Dias akcentuos mados verslo pusę, tačiau atskleis ją per kūrybos prizmę.

Diskusijų netruks ir sekmadienį. Tądien, nuo 14 val., stilisčių dueto „Stilius ir miestas“ atstovės Marija Sadomskaja ir Dovilė Kavaliauskienė pasakos, kaip formuoti asmeninį stilių, pasitelkiant pavasario tendencijas.Savo seminare jos atskleis tai, ką apie savo spintą turi žinoti kiekviena miesto moteris: nuo garderobo formavimo, sezoniškumo iki šiuolaikinių tendencijų. Interaktyvaus seminaro metu klausytojai ne tik išgirs naudingus patarimus, bet ir gyvai pamatys, kaip susidėlioti šiltojo sezono derinius bei gaus atsakymus į visus klausimus, kilusius mugės metu.

Sekmadienį, nuo 15 val., mados tendencijų prognozuotoja Marija Palaikytė supažindinis su tvaria mada ir iškels klausimą, ar tai tendencija, ar neišvengiama ateitis?

Didžiausia ir stilingiausia dizaino ir mados mugė Vilniuje „Uptown Market: Hello Spring“ šiemet vyks gegužės 5-6 d., šeštadienį ir sekmadienį, menų fabriko „Loftas“ viduje ir lauko terasoje.  Renginys nemokamas.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Evaldas Činga
Rodyti daugiau Stilius

Karščiausios naujienos

Rusų kultūros diena

Rusų kultūros šventę Vilniuje oficialiai globos sostinės savivaldybė

Kategorija :  Miestas
0

Birželį sostinės Vingio parke vyksiančią Rusų kultūros šventę oficialiai globos Vilniaus savivaldybė. Meras Remigijus Šimašius informavo, kad savivaldybė birželio 9-ąją vyksiančiai šventei, kurią remia Rusijos  ambasada Lietuvoje, suteikė globojamo renginio statusą. „Kodėl Vilniaus savivaldybė leidžia Rusų dienas Vingio parke ir netgi suteikė globojamo renginio statusą? Todėl, kad negalime sau leisti, kad Vilniaus rusai manytų, jog jie nerūpi Lietuvai, o tik Kremliui. …

Dėl T. Narbuto g. pėsčiųjų tilto statybos darbų keisis troleibusų eismas

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad 2018 m. gegužės 26–27 dienomis dėl T. Narbuto g. numatomų pėsčiųjų tilto statymo darbų laikinai keisis 1-ojo, 3-iojo, 7-ojo, 9-ojo, 19-ojo maršrutų troleibusų darbo organizavimas. Nuo gegužės 26 d. 20.00 val. iki gegužės 27 d. 6.00 val. 7-ojo Pašilaičiai–Justiniškės–Žvėrynas–Stotis, 9-ojoKaroliniškės–Šeimyniškių g.–Šiaurės miestelis bei 19-ojo Pašilaičiai–Konstitucijos pr.–Antakalnis–Saulėtekis maršrutų troleibusai važiuos pakeistomis trasomis, o 1-ojo Karoliniškės–Žvėrynas–Stotis ir 3-iojo Karoliniškės–Žvėrynas–Šeimyniškių g. maršrutų troleibusai nekursuos. Gegužės 27 d. nuo 6.00 iki 22.00 val. 1-ojo, 7-ojo, 9-ojo ir 19-ojo maršrutų troleibusai važiuos įprastomis trasomis. Po 22 …

Paneriuose – 11-asis Gyvųjų maršas

Paneriuose trečiadienį vienuoliktą kartą vyks Gyvųjų maršo procesija, skirta pagerbti Holokausto aukų atminimą. Eitynės tradiciškai vyks nuo Panerių geležinkelio stoties iki Panerių memorialo. Tai kelio dalis, kuria ėjo Vilniaus geto kaliniai prieš žudynes Panerių miške. Renginyje taip pat dalyvaus užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai, dažnai talkinami lietuvių kolaborantų, išžudė apie 90 proc. iš daugiau kaip 200 …

Mini Maker Faire

Šią savaitę vyks smalsuolių, išradėjų ir technologijų entuziastų festivalis

Vilnius Mini Maker Faire 2018 – smalsuolių, išradėjų ir technologijų entuziastų festivalis, kuriame švenčiamas techninių kūrėjų ir pasidaryk pats judėjimas. Trečiąjame Vilnius Mini Maker Faire pamatysite keisčiausius vietos maker‘ių bendruomenėse (Technarium, Kaunas Makerspace, Padirbtuvės ir t.t.) sukurtus įrenginius ir instaliacijas. Iš B-Squad komiksų kūrėjo Ed Burgoon sužinosite, kas yra Tapigami. Popierinių lėktuvėlių lenktynėse pamėginsite aplenkti Gineso rekordininką John Collins (“The …

Vilniaus rajone startuoja seniūnijų sporto žaidynės

Gegužės 26-ą dieną Vilniaus rajone startuoja jau tradicija tapusios, kasmet vykstančios seniūnijų sporto žaidynės, kurios suburia kaimyninių seniūnijų gyventojus bendrai aktyviai veiklai ir sportiškam laisvalaikio praleidimui. Vilniaus rajono savivaldybė siekdama, kad gyventojai organizuotai ir sistemingai sportuotų gyvenamose vietose bei skatindama Vilniaus rajono gyventojų fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną ir mėgėjų sportą, kiekvienais metais organizuoja Vilniaus rajono seniūnijų sporto žaidynes. Sporto žaidynės …