Pradžia Verslas Nekilnojamas turtas „Green Hall 2“ – vokiškos kokybės įvertinimas

„Green Hall 2“ – vokiškos kokybės įvertinimas

4 minutė(s) skaitymo
0
Green Hall 2

Verslo centrui „Green Hall 2“ skirtas Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų apdovanojimas už pastate įdiegtas vokiškas energiją taupančias technologijas.

Nuo unikalaus specialiai šiam sudėtingos architektūros pastatui kurto stiklo fasado sistemos iki geoterminio šildymo, nuo rekuperatorių ir garso izoliacinių medžiagų iki modernios energijos suvartojimo vadybos sistemos – „Green Hall 2“ pastate sumontuota ne viena Vokietijoje kurta ir gaminta technologija.

„Žodžiai „Pagaminta Vokietijoje“ – seniai tapo  kokybės garantu, o vokiškos technologijos ir patirtis darnios energetikos srityje yra paklausios visame pasaulyje. Tad nieko nuostabaus, jog ieškodami unikalių technologinių sprendimų, pirmiausia jų dairėmės Vokietijoje. Kitą vertus, „Green Hall 2“ pastatui kėlėme tokius aukštus technologinius reikalavimus, kad nustebinome ir daug ko mačiusius vokiečių gamintojus“, – sakė „Green Hall“ verslo centrą vystančios bendrovės „Urban Inventors“ direktorius Lionginas Šepetys.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

Pavyzdžiui, specialiai „Green Hall 2“ pastatui buvo sukurtos upės vingį atkartojančios „Schuco“ stiklo aliuminio dvigubo fasado sistemos, kurios saugo verslo centrą nuo pietinės saulės ir gatvės triukšmo.

„Antrajame Green Hall pastate yra pritaikyta daugybė inovatyvių sprendimų, kad pastatas būtų kuo patogesnis jame dirbantiems žmonėms, kuo patrauklesnis miestiečiams, kaimynams ir miesto svečiams, ir paliktų kuo mažesnį poveikį supančiai aplinkai“, – priimdama apdovanojimą sakė Erikas Agurkis, „Green Hall 2“ statybų projekto direktorius.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

„Green Hall 2“ yra vienintelis verslo centras Vilniuje, kurio energetinius poreikius beveik 100 proc. tenkins geoterminis šildymas. Prie to irgi daug prisidėjo specialistai iš Vokietijos. Būtent po išsamių Vokietijos geotermijos specialistų tyrimų paaiškėjus, kad  galimas labai efektyvus geoterminės energijos panaudojimas, po pastatu ir aplink jį buvo išgręžti 39 gręžiniai nuo 75 iki 81 m gylio, suklota apie 7 kilometrus geoterminės sistemos vamzdžių.

Didžiajai daliai energetinių poreikių patenkinti naudojama šalia esančios upės giluminių vandenų šiluma. Tik išskirtiniais atvejais, esant pilnam pastato apkrovimui ir žemai lauko temperatūrai, kaip pagalbinį šaltinį numatyta naudoti miesto šilumos tinklų energiją. Vasarą geoterminė energija naudojama pastatą vėsinti.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

Didelis dėmesys buvo skiriamas pastato mikroklimatui. „Green Hall 2“ nuspręsta įrengti decentralizuotą vėdinimo sistemą. Kiekviename 1 000 kvadratinių metrų aukšte įrengti 2 rekuperaciniai vokiški „DencoHappel“ įrenginiai. Taip užtikrinami individualūs nuomininkų poreikiai ir maksimalus komfortas.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Made in Vilnius
Rodyti daugiau Nekilnojamas turtas

Karščiausios naujienos

Iki Vilniaus pietinio aplinkkelio tiesimo II etapo darbų pradžios – vienas žingsnis

Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) ir įmonė „Kelprojektas“ pasirašė trišalę sutartį, pagal kurią bus parengtas projektas privačiai žemei visuomenės reikmėms Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje išpirkti. Beveik 30 ha žemės plotas yra reikalingas valstybinės reikšmės magistralinio kelio A19 – Vilniaus pietinio aplinkkelio – 9,5 km (nuo 7,9 iki 17,4 km) ilgio ruožui nutiesti. „Visuomenės poreikiams …

Valdovų rūmuose išdalyti žmogaus teisių „Oskarais” vadinami apdovanojimai

Kovo 22 d. vakarą Valdovų rūmuose iškilmingai įteikti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Komisija ir internetu balsavę žmonės jais įvertino labiausiai žmogaus teisių srityje 2017 m. nusipelniusius asmenis, organizacijas ir iniciatyvas. Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė mano, kad nominuoti žmonės yra Lietuvos pasididžiavimas. „Būtent jų darbai kiekvieno mūsų kasdienybę padaro demokratiškesnę. Ir taip, ši demokratija neatsiranda savaime: ji reikalauja daugybės …

Verkių parko skulptūros

Verkių parkas turi naują skulptūrą – Šikšniuką

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija (Verkių parkas) turi naują „augintinį“ šikšnosparnį, švelniai pramintą Šikšniuku. Gamtinė skulptūra pakabinta greta direkcijos pastato, ant senos liepos šakos. Šikšnosparnis yra gamtinių skulptūrų parodos dalis. Skulptūros skirtos atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas – klimato kaitą, aplinkos taršą ir buveinių naikinimą, kurios savo ruožtu daro neigiamą įtaką retoms ir saugomoms rūšims. Tik žmonių sąmoningumas …

Žemės valnada

Šeštadienį sostinėje bus minima „Žemės valanda“

„Žemės valanda“ – tai viso pasaulio akcija, skatinanti valandai išjungti elektros prietaisus, kad visi žmonės prisimintų, kiek tai kainuoja žaliajai planetai. Tūkstančiai miestų ir vietovių visoje planetoje išjungia šviesas, televizorius, fenus su simboline žinute: antros Žemės neturime. Viena valanda apšviesti pasaulio visuomenei – tai daug ar mažai? Elektros energijos gamyba – tai vienas iš svarbiausių klimato kaitos veiksnių. Jį reikėtų …

Sekmadienį vyks nemokamos Velykinės dirbtuvės

„AmatAUK“ – tai įvairios edukacinės programos, skirtos šiuolaikiniam žmogui susipažinti su tradicijomis ir amatais bei atrasti ryšį su savo šaknimis. Metas pasimokyti vieno iš senųjų kiaušinių marginimo būdų – jau kovo 25 d. 12 val. kiaušinius puošime tradiciniais raštais, naudodami natūralų bičių vašką, ir kiekvienas dalyvis išsineš savąjį margutį. Visomis dirbtuvėms reikalingomis priemonėmis pasirūpins organizatoriai – tereikia Jūsų smalsumo bei …