Pradžia Verslas Nekilnojamas turtas „Green Hall 2“ – vokiškos kokybės įvertinimas

„Green Hall 2“ – vokiškos kokybės įvertinimas

4 minutė(s) skaitymo
0
Green Hall 2

Verslo centrui „Green Hall 2“ skirtas Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų apdovanojimas už pastate įdiegtas vokiškas energiją taupančias technologijas.

Nuo unikalaus specialiai šiam sudėtingos architektūros pastatui kurto stiklo fasado sistemos iki geoterminio šildymo, nuo rekuperatorių ir garso izoliacinių medžiagų iki modernios energijos suvartojimo vadybos sistemos – „Green Hall 2“ pastate sumontuota ne viena Vokietijoje kurta ir gaminta technologija.

„Žodžiai „Pagaminta Vokietijoje“ – seniai tapo  kokybės garantu, o vokiškos technologijos ir patirtis darnios energetikos srityje yra paklausios visame pasaulyje. Tad nieko nuostabaus, jog ieškodami unikalių technologinių sprendimų, pirmiausia jų dairėmės Vokietijoje. Kitą vertus, „Green Hall 2“ pastatui kėlėme tokius aukštus technologinius reikalavimus, kad nustebinome ir daug ko mačiusius vokiečių gamintojus“, – sakė „Green Hall“ verslo centrą vystančios bendrovės „Urban Inventors“ direktorius Lionginas Šepetys.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

Pavyzdžiui, specialiai „Green Hall 2“ pastatui buvo sukurtos upės vingį atkartojančios „Schuco“ stiklo aliuminio dvigubo fasado sistemos, kurios saugo verslo centrą nuo pietinės saulės ir gatvės triukšmo.

„Antrajame Green Hall pastate yra pritaikyta daugybė inovatyvių sprendimų, kad pastatas būtų kuo patogesnis jame dirbantiems žmonėms, kuo patrauklesnis miestiečiams, kaimynams ir miesto svečiams, ir paliktų kuo mažesnį poveikį supančiai aplinkai“, – priimdama apdovanojimą sakė Erikas Agurkis, „Green Hall 2“ statybų projekto direktorius.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

„Green Hall 2“ yra vienintelis verslo centras Vilniuje, kurio energetinius poreikius beveik 100 proc. tenkins geoterminis šildymas. Prie to irgi daug prisidėjo specialistai iš Vokietijos. Būtent po išsamių Vokietijos geotermijos specialistų tyrimų paaiškėjus, kad  galimas labai efektyvus geoterminės energijos panaudojimas, po pastatu ir aplink jį buvo išgręžti 39 gręžiniai nuo 75 iki 81 m gylio, suklota apie 7 kilometrus geoterminės sistemos vamzdžių.

Didžiajai daliai energetinių poreikių patenkinti naudojama šalia esančios upės giluminių vandenų šiluma. Tik išskirtiniais atvejais, esant pilnam pastato apkrovimui ir žemai lauko temperatūrai, kaip pagalbinį šaltinį numatyta naudoti miesto šilumos tinklų energiją. Vasarą geoterminė energija naudojama pastatą vėsinti.

Green Hall 2
Nuotr.: Norbert Tukaj

Didelis dėmesys buvo skiriamas pastato mikroklimatui. „Green Hall 2“ nuspręsta įrengti decentralizuotą vėdinimo sistemą. Kiekviename 1 000 kvadratinių metrų aukšte įrengti 2 rekuperaciniai vokiški „DencoHappel“ įrenginiai. Taip užtikrinami individualūs nuomininkų poreikiai ir maksimalus komfortas.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Made in Vilnius
Rodyti daugiau Nekilnojamas turtas

Karščiausios naujienos

„Vilniaus vandenims“ vadovaus Marius Švaikauskas

Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.   „Prieš daugiau nei porą metų išvedėme įmonę iš sąstingio, įmonė pradėjo dirbti pelningai, penktadaliu sumažinome vandens kainą, todėl dabar galiu kelti naujai įmonės vadovybei ambicingesnius tikslus. Pirmiausia sieksiu, kad įmonė sklandžiai vykdytų naujų vartotojų …

Susitiko Vilniaus ir Klaksviko miestų merai

Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius susitiko su Klaksviko miesto (Farerų salose) meru Jógvan Skorheim ir „KI Klaksvik“ futbolo klubo prezidentu Tumas‘u Lervig‘u. Antro pagal dydį miesto Farerų salose meras į Vilnių atvyko palaikyti salų futbolo komandos vakarykštėse rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. J.Skorheim pasidžiaugė, kad atvyko kiek anksčiau ir skyrė kelias dienas apžiūrėti Vilniaus senamiestį, kuris jam labai patiko. Vakar …

Skelbiamas legendinės kavinės „Rotonda“ nuomos konkursas

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Gedimino kalno papėdėje ladaise veikusi kavinė – ledainė „Rotonda“ išnuomojama viešo konkurso būdu – savivaldybė ieško naujų naujakurių! „Unikalioje vietoje esantis pastatas, tapęs savotiška Vilniaus legenda, laukia naujų nuomininkų. Kviečiame visus susidomėjusius ir turinčius išskirtines idėjas, kaip pastatas gali būti įveiklintas, teikti paraiškas. Įdomu tai, kad bus itin svarbi kokybė – kultūrinė programa, renginių įvairovė, …

Gitaristas Chrisas Ruebensas Kristupo vasaros festivalyje pristatys pirmąją solinę programą

Kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas pradeda naują etapą – liepos 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks jo pirmosios solinės programos „Muy Bien, Adios!” pristatymas. Dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis, kuriantis ir muzikuojantis belgas ištikimiems Kristupo vasaros festivalio lankytojams yra puikiai pažįstamas. 2012 m. atlikėjo įkurtas „Chris Ruebens Ensemble” gimė būtent šiame festivalyje, o ir vėliau muzikantas renginio publiką kviesdavo į vis naujus …