Pradžia Verslas Statybos Vilniuje Jau greitai prasidės televizijos bokšto rekonstrukcija

Jau greitai prasidės televizijos bokšto rekonstrukcija

6 minutė(s) skaitymo
1
Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija
Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Vis dažniau klausiama, kada galiausiai prasidės televizijos bokšto rekonstrukcija, nes, akivaizdu, pats bokštas atrodo morališkai atgyvenęs. Tiesa, sovietmečiu buvo tvirtinama, kad televizijos bokštas ne tik stovės 300 metų, bet ir atlaikys atominį sprogimą. Apie Televizijos bokšto istoriją rasite čia.

Mažai kas žino, jog mūsų televizijos bokštas turi dvynį – televizijos bokštą Taline. Panašus bokštas turėjo būti pastatytas Jekaterinburge ir siekti 360 metrų, tačiau taip ir nebuvo užbaigtas iki šių dienų, kol galiausiai šiemet jis buvo galutinai nugriautas. Tad kokios pertvarkos laukia mūsų televizijos bokšto komplekso.

Rekonstrukcijos metu numatoma ne tik atnaujinti televizijos bokštą, bet ir įrengti viešąjį tualetą ir dviejų aukštų požeminę 166 vietų automobilių saugojimo aikštelę.

Po rekonstrukcijos numatoma aptverti didesnę teritorijos dalį, į kurią lankytojai patekti galės tik televizijos bokšto darbo valandomis. Pagrindinis įėjimas į šią uždarą teritoriją, numatomas nuo administracinio pastato pusės. Visa parko teritorija skiriama į dvi dalis – laisvai prieinamą lankytojams ir ūkinę-tarnybinę dalį rytinėje administracinio pastato dalyje. Taip pat formuojamas naujas įvažiavimas į sklypą, į naujai statomą požeminę automobilių stovėjimo aikštelę rytinėje sklypo dalyje. Sklype koreguojamas tarnybinis privažiavimas prie TV bokšto dėl projektuojamos požeminės automobilių aikštelės įvažiavimo vietos ir jungiančiojo požeminio tunelio.

„Pavienius memorialinius paminklus ir kryžių kalnelį į visumą jungs vingiuojanti ryškių želdinių juosta, perteikianti simbolinį Sausio 13-osios įvykių atminimą. Numatoma išsaugoti didžiąją dalį vertingų augalų. Projektuojamos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės vietoje augantys medžiai (kaštonai) bus perkeliami į numatytą teritoriją sklypo pietrytinėje dalyje. Taip pat sodinami nauji želdiniai pagal teritorijos sutvarkymo ir apželdinimo projektinius pasiūlymus. Projektuojama į reljefą įgilinta atvira amfiteatrinė žiūrovinė erdvė su aikšte mobiliai renginių scenai“, – rašoma miesto savivaldybei pateiktame projektiniame siūlyme.

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšte – muziejus, kavinė bei restoranas, atvira apžvalgos aikštelė ir ekstremalūs potyriai

Kaip teigiama projektiniame siūlyme, 19 aukšte numatoma įrengti interaktyvų muziejų, universalią konferencijų erdvę bei kavinę. Bus atveriama galimybė laisvai judėti visu perimetru palei langus, pro kuriuos matoma miesto panorama 360⁰ kampu. Besisukančios grindys bus išmontuotos, nes projektuojamos vieno lygio grindys visoje 19 aukšto erdvėje. 20 aukšte formuojamas vestibiulis, jungiantis liftų holą su atviro plano laiptais (tarp 19-21 aukštų). Iš vestibiulio projektuojamas išėjimas į atvirą apžvalgos aikštelę ant bokšto taurės stogo. Apžvalgos aikštelėje formuojami įrenginiai bei lieptelis ekstremalaus sporto mėgėjams (šokimui su guma bei vaikščiojimui su saugos diržais perimetru taurės stogo kraštu). Didžiąją aukšto dalį sudarys restoranas, išoriniu erdvės perimetru išdėstytomis sėdėjimo vietomis.

Televizijos bokštą numatoma papildomai apšviesti

„Projektuojamas LED tinklas padengtų TV bokšto kamieną ir taurės apačią, taip sudarydamas ekraną, per kurį būtų transliuojamas video vaizdas.  Sistema leistų transliuoti vaizdą reguliariai ir/arba leisti unikalų vaizdą per valstybines šventes, išskirtinės reikšmės įvykius ir panašiai“, – pristatoma šiame siūlyme.

Viešas projektinių siūlymų svarstymas

Visuomenės atstovai iki gegužės 3-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu info@plazma.lt. Projekto viešas svarstymas numatomas ketvirtadienį, gegužės 3 d., adresu Sausio 13-osios g. 10. Diskusijų pradžia 17.00 val.

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas Pelenis
Rodyti daugiau Statybos Vilniuje

Karščiausios naujienos

Vilniaus meras populiarina ploggingą – šiukšlių rinkimą bėgant

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien akcijoje DAROM dalyvavo kitaip – ploggino. Tai – Švedijoje gimęs ir sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis užsiėmimas, kurio metu žmonės bėgdami renka pakeliui pasitaikiusias šiukšles: ir pasportuoja, ir sutvarko aplinką. „Noriu pasiūlyti akcijai Darom ir visiems žmonėms – ploggingą. Tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje, pasportuoti ir gražinti aplinką. Aš pats eidamas pasivaikščioti su vaikais visada …

Lietuva susidomėjo pasauliniai žiniasklaidos gigantai

„Mažiausią respubliką pasaulyje – Užupį, esantį Lietuvos sostinėje, – tiesiog privalo aplankyti visi keliaujantys po Europą“, pristatydamas video reportažą skelbia Vokietijos didžiausias nacionalinis transliuotojas „Deutsche Welle“ savo tinklapyje, turinčiame 1,3 mln. skaitytojų. Jau netrukus apie Lietuvą – ir itin populiariame “NTV” kanalo kulinariniame šou „Važiuojam, pavalgom“ (Poedem, poedim!). Turizmo departamentas pažintinį turą su laidos vedėju britu John Warren derino net …

Neris

Organzuojamas žygis Vilniaus rajono apylinkėse

Gal norėtum labiau pažinti apylinkes, esančias netoli Vilniaus, ir pažygiuoti sau smagiai draugų būry? Jei taip, kviečiam tave pasigrožėti Neries upės šlaitais ir aplinkiniais miškais, pasiklausyti parskridusių paukščių giesmių ir užlipus į piliakalnį, pažvelgti į vis žaliuojančią gamtą. Be visa to, aplankysime dar ir keturis ežerus. Prie vieno iš jų pietausime. Bus ir laužo, ir dainų 🙂 Tik tavęs reikia, …

Architektai nerekomenduoja statyti koplytstulpio prie Seimo

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamentas ir Vilniaus miesto pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija, nagrinėdamos architekto Dariaus Linarto pateiktus atminimo ženklo – išeivijos architekto Jono Muloko stilizuoto koplytstulpio įrengimo prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų projektinius pasiūlymus (proj. vad. G, Blažiūnas, arch. V. Nasvytis, D. Linartas), paprašė įvertinti ir pateikti profesinę nuomonę dėl galimybių pastatyti šį objektą prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų …