Pradžia Verslas Statybos Vilniuje Jau greitai prasidės televizijos bokšto rekonstrukcija

Jau greitai prasidės televizijos bokšto rekonstrukcija

6 minutė(s) skaitymo
2
Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija
Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Vis dažniau klausiama, kada galiausiai prasidės televizijos bokšto rekonstrukcija, nes, akivaizdu, pats bokštas atrodo morališkai atgyvenęs. Tiesa, sovietmečiu buvo tvirtinama, kad televizijos bokštas ne tik stovės 300 metų, bet ir atlaikys atominį sprogimą. Apie Televizijos bokšto istoriją rasite čia.

Mažai kas žino, jog mūsų televizijos bokštas turi dvynį – televizijos bokštą Taline. Panašus bokštas turėjo būti pastatytas Jekaterinburge ir siekti 360 metrų, tačiau taip ir nebuvo užbaigtas iki šių dienų, kol galiausiai šiemet jis buvo galutinai nugriautas. Tad kokios pertvarkos laukia mūsų televizijos bokšto komplekso.

Rekonstrukcijos metu numatoma ne tik atnaujinti televizijos bokštą, bet ir įrengti viešąjį tualetą ir dviejų aukštų požeminę 166 vietų automobilių saugojimo aikštelę.

Po rekonstrukcijos numatoma aptverti didesnę teritorijos dalį, į kurią lankytojai patekti galės tik televizijos bokšto darbo valandomis. Pagrindinis įėjimas į šią uždarą teritoriją, numatomas nuo administracinio pastato pusės. Visa parko teritorija skiriama į dvi dalis – laisvai prieinamą lankytojams ir ūkinę-tarnybinę dalį rytinėje administracinio pastato dalyje. Taip pat formuojamas naujas įvažiavimas į sklypą, į naujai statomą požeminę automobilių stovėjimo aikštelę rytinėje sklypo dalyje. Sklype koreguojamas tarnybinis privažiavimas prie TV bokšto dėl projektuojamos požeminės automobilių aikštelės įvažiavimo vietos ir jungiančiojo požeminio tunelio.

„Pavienius memorialinius paminklus ir kryžių kalnelį į visumą jungs vingiuojanti ryškių želdinių juosta, perteikianti simbolinį Sausio 13-osios įvykių atminimą. Numatoma išsaugoti didžiąją dalį vertingų augalų. Projektuojamos požeminės automobilių stovėjimo aikštelės vietoje augantys medžiai (kaštonai) bus perkeliami į numatytą teritoriją sklypo pietrytinėje dalyje. Taip pat sodinami nauji želdiniai pagal teritorijos sutvarkymo ir apželdinimo projektinius pasiūlymus. Projektuojama į reljefą įgilinta atvira amfiteatrinė žiūrovinė erdvė su aikšte mobiliai renginių scenai“, – rašoma miesto savivaldybei pateiktame projektiniame siūlyme.

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšte – muziejus, kavinė bei restoranas, atvira apžvalgos aikštelė ir ekstremalūs potyriai

Kaip teigiama projektiniame siūlyme, 19 aukšte numatoma įrengti interaktyvų muziejų, universalią konferencijų erdvę bei kavinę. Bus atveriama galimybė laisvai judėti visu perimetru palei langus, pro kuriuos matoma miesto panorama 360⁰ kampu. Besisukančios grindys bus išmontuotos, nes projektuojamos vieno lygio grindys visoje 19 aukšto erdvėje. 20 aukšte formuojamas vestibiulis, jungiantis liftų holą su atviro plano laiptais (tarp 19-21 aukštų). Iš vestibiulio projektuojamas išėjimas į atvirą apžvalgos aikštelę ant bokšto taurės stogo. Apžvalgos aikštelėje formuojami įrenginiai bei lieptelis ekstremalaus sporto mėgėjams (šokimui su guma bei vaikščiojimui su saugos diržais perimetru taurės stogo kraštu). Didžiąją aukšto dalį sudarys restoranas, išoriniu erdvės perimetru išdėstytomis sėdėjimo vietomis.

Televizijos bokštą numatoma papildomai apšviesti

„Projektuojamas LED tinklas padengtų TV bokšto kamieną ir taurės apačią, taip sudarydamas ekraną, per kurį būtų transliuojamas video vaizdas.  Sistema leistų transliuoti vaizdą reguliariai ir/arba leisti unikalų vaizdą per valstybines šventes, išskirtinės reikšmės įvykius ir panašiai“, – pristatoma šiame siūlyme.

Viešas projektinių siūlymų svarstymas

Visuomenės atstovai iki gegužės 3-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu info@plazma.lt. Projekto viešas svarstymas numatomas ketvirtadienį, gegužės 3 d., adresu Sausio 13-osios g. 10. Diskusijų pradžia 17.00 val.

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Televizijos bokšto rekonstrukcijos vizaualizacija

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Aidas Pelenis
Rodyti daugiau Statybos Vilniuje

Karščiausios naujienos

Spūstis greitkelyje nebus problema, jei paruošite namų darbus

Ilgieji savaitgaliai dažnai tampa puikia proga didmiesčių gyventojams sėsti į savo automobilius ir bent porai dienų pabėgti iš betono džiunglių į Lietuvos pajūrį. Tačiau po puikaus poilsio nuotaika gali sugesti įstrigus spūstyje. Kaip galima to išvengti? Greitkeliai ir autostrados turėtų būti greičiausi būdai iš taško A nukeliauti į tašką B. Tačiau taip yra ne visada. Ilgasis savaitgalis, kai visa Lietuva …

Kita savaitė bus lietinga ir tvanki

Kitą savaitę šalyje trumpi lietūs iš mūsų šalies trauksis dar nenoriai, griaudės perkūnijos ir orai šils dar labiau – bus tvankios naktys ir karštos dienos. Sekmadienį diena bus su pragiedruliais, daugiau debesų ir jie tankesni bus pietrytinėje šalies pusėje, Lietuvos radijui sakė sinoptikas Tadas Kantautas. Dieną daug kur numatomi trumpi lietūs, daug kur bus ir perkūnijų, kai kur – didesnė …

Ką veikti sekmadienį? Renginių kalendorius (28-asis metų savaitgalis)

Liepos 15 dieną, sekmadienį, rekomenduojame apsilankyti kultūros renginiuose. Kristupo vasaros festivalio ekskursija „Po Šventosios Kotrynos bažnyčios apylinkes“ su gidu Albertu Kazlausku – 16 valandą. Koncertas „10 trimito veidų“ Šventosios Kotrynos bažnyčioje – 18 valandą. Gros trimitininkas Francisco Pacho Flores`as iš Venesuelos ir pianistė Ieva Dūdaitė. IX tarptautinio sakralinės muzikos chorų festivalio-konkurso „Laudate Dominum 2018“ koncertas Vilniaus Šventosios Teresės bažnyčioje – …

london city airport

Skelbiamas kvietimas skrydžiams į Londono Sitį

Susisiekimo ministro įsakymu šiandien VĮ Lietuvos oro uostai įgalioti oficialiame Europos Sąjungos leidinyje paskelbti kvietimą oro linijų bendrovėms vykdyti tiesioginius skrydžius maršrutu tarp Vilniaus ir Londono Sičio oro uosto. Šis kvietimas bus skelbiamas atsižvelgiant į tai, kad minėtas maršrutas pripažintas gyvybiškai svarbiu šalies ekonominei ir socialinei plėtrai. Kvietimo tikslas – informuoti oro linijų bendroves apie tokio maršruto poreikį. Oro linijų …