Pradžia Verslas Statybos Vilniuje Kultūros ministerija su Vilniaus savivaldybe sutarė dėl koncertų salės ant Tauro kalno

Kultūros ministerija su Vilniaus savivaldybe sutarė dėl koncertų salės ant Tauro kalno

5 minutė(s) skaitymo
0

Po ilgų derybų Kultūros ministerija išreiškė pritarimą Vilniaus savivaldybės siekiams, jog ant Tauro kalno vietoje sovietmečiu statytų Vilniaus Profesinių sąjungų kultūros rūmų atsirastų moderni koncertų salė.

Seimo Kultūros komitete kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson patikino, kad nuo metų pradžios vykusiose derybose su Vilniaus savivaldybe pagaliau pasiektas kompromisas.

„Sutarėme, kad apsistojame su vienu sklypu: ten, kur stovi dabar Profsąjungų rūmai. Kadangi ministerija darbą atlieka pagal visus vakarietiškus standartus, reikalinga galimybių studija, tarptautinių ekspertų nuomonė urbanistiniais, akustiniais, rinkodariniais ir kitokiais pjūviais. Mūsų parengta techninė specifikacija viešiesiems pirkimams atlikti, kurie turėjo būti paleisti jau šio mėnesio pabaigoje – mes ją keisime atsižvelgiant į mūsų susitarimą su Vilniaus miestu“, – teigė ministrė.

Ministerijai buvo pasiūlyta rinktis iš trijų galimų vietų koncertų salei: automobilių stovėjimo aikštelės prie Seimo, taip pat Vidaus reikalų ministerijos rūmų Tuskulėnų gatvėje vietos ir buvusių Profsąjungų rūmų teritorijos ant Tauro kalno.

Anot L. Ruokytės-Jonsson, pagal dabartinį susitarimą Vilniaus savivaldybė įsipareigotų išpirkti bankrutuojančiai įmonei „VIPC Vilnius“ priklausantį pastatą, o Kultūros ministerija – atrinkti ekspertus, kurie įvertintų sklypo tinkamumą. Ministrė tikisi, kad vasarį bus pradėtos ir paties pastato statybų pirkimo procedūros.

Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis tvirtino, jog šiuo metu jau baigiamas rengti detalusis teritorijos aplink rūmus planas, numatytas ne turto išpirkimas, o perėmimas visuomenės poreikiams.

„Pagal procedūras, detalusis planas yra paskutinėje fazėje, likę kelių institucijų derinimai, išvada ir jis galės būti patvirtintas, po to prasidės turto perėmimo visuomenės poreikiams procedūra“, – kalbėjo jis.

Anot Vilniaus vyriausiojo architekto, detalusis sklypo planas turėtų būti parengtas dar šiemet, tuomet savivaldybė, kartu su Europos architektų sąjunga planuoja skelbti tarptautinį architektūrinį konkursą būsimai koncertų salei.

Anot jo, kol kas dar nėra nuspręsta, kieno lėšomis pastatas būtų statomas.

Pastatą valdančios bendrovės „VIPC Vilnius“ bankroto administratorius Stasys Poškus spalio pabaigoje tvirtino, kad pastatu domisi Azerbaidžano ambasados atstovaujami verslininkai, bet kreditoriai, atsižvelgę į Vilniaus miesto savivaldybės pageidavimą, pastato pardavimą esą sustabdė mėnesiui.

Liepą skelbtose pirmosiose rūmų varžytinėse bankroto administratorius nesulaukė nė vieno pasiūlymo, todėl varžytinės neįvyko. Kreditoriai buvo nustatę 11,53 mln. eurų pradinę pastato pardavimo kainą.

„VIPC Vilnius“ neteisminį bankrotą 2016 metų gruodį iškelti nusprendė kreditoriai. Iškėlus „VIPC Vilniui“ bankrotą, įmonės administratorius pateikė ieškinius sostinės savivaldybei ir valstybei, jais reikalauja priteisti daugiau nei 12 mln. eurų žalos. „VIPC Vilnius“ Profsąjungų rūmus iš bendrovės „Hermis Capital“ įsigijo 2004 metais.

1911 metais ant Tauro kalno buvo nupirktas žemės sklypas Tautos namams pastatyti. Projekto iniciatorius J.Basanavičius važiavo į JAV rinkti lėšų statyboms. Tačiau ir tuomet Tautos namai Vilniuje nebuvo pastatyti. Dabartinis Vilniaus Profesinių sąjungų kultūros rūmų pastatas pastatytas sovietmečiu, 1964-aisiais.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Statybos Vilniuje

Karščiausios naujienos

Barclays

„Barclays“ svarsto Lietuvoje atsisakyti trečdalio darbuotojų

Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ technologijų centras Vilniuje svarsto atsisakyti trečdalio darbuotojų. Šeštadienio vakarą išplatintame pranešime spaudai sakoma, kad gali būti panaikinta apie 350 darbuotojų funkcijos arba jos gali būti perkeltos į kitą šalį. Dabar „Barclays“ Vilniuje dirba daugiau nei 1,1 tūkst. darbuotojų. Pasak „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomojo direktoriaus Mariano Andrade Gonzalezo (Mariano Andradės Gonsaleso), šis sprendimas susijęs su ilgalaike globalia …

Vilniaus meras populiarina ploggingą – šiukšlių rinkimą bėgant

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien akcijoje DAROM dalyvavo kitaip – ploggino. Tai – Švedijoje gimęs ir sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis užsiėmimas, kurio metu žmonės bėgdami renka pakeliui pasitaikiusias šiukšles: ir pasportuoja, ir sutvarko aplinką. „Noriu pasiūlyti akcijai Darom ir visiems žmonėms – ploggingą. Tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje, pasportuoti ir gražinti aplinką. Aš pats eidamas pasivaikščioti su vaikais visada …

Lietuva susidomėjo pasauliniai žiniasklaidos gigantai

„Mažiausią respubliką pasaulyje – Užupį, esantį Lietuvos sostinėje, – tiesiog privalo aplankyti visi keliaujantys po Europą“, pristatydamas video reportažą skelbia Vokietijos didžiausias nacionalinis transliuotojas „Deutsche Welle“ savo tinklapyje, turinčiame 1,3 mln. skaitytojų. Jau netrukus apie Lietuvą – ir itin populiariame “NTV” kanalo kulinariniame šou „Važiuojam, pavalgom“ (Poedem, poedim!). Turizmo departamentas pažintinį turą su laidos vedėju britu John Warren derino net …

Neris

Organzuojamas žygis Vilniaus rajono apylinkėse

Gal norėtum labiau pažinti apylinkes, esančias netoli Vilniaus, ir pažygiuoti sau smagiai draugų būry? Jei taip, kviečiam tave pasigrožėti Neries upės šlaitais ir aplinkiniais miškais, pasiklausyti parskridusių paukščių giesmių ir užlipus į piliakalnį, pažvelgti į vis žaliuojančią gamtą. Be visa to, aplankysime dar ir keturis ežerus. Prie vieno iš jų pietausime. Bus ir laužo, ir dainų 🙂 Tik tavęs reikia, …