Pradžia Verslas Vilniaus rinka Pirmą kartą „Tiketa“ per metus pardavė daugiau kaip 1 mln. bilietų

Pirmą kartą „Tiketa“ per metus pardavė daugiau kaip 1 mln. bilietų

5 minutė(s) skaitymo
0
Bilietai

Bilietų į renginius pardavimai auga penktus metus iš eilės, skelbia bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“. Ji kasmet parduodavo vidutiniškai 15 proc. daugiau bilietų, tačiau 2017-aisiais šuolis buvo gerokai didesnis. Pirmą kartą per 14 veiklos metų bendrovė pardavė milijoninį bilietą. Pernai „Tiketa“ iš viso pardavė kiek daugiau nei 1,06 mln. bilietų, o tai yra maždaug 20 proc. arba penktadaliu daugiau nei 2016 metais.

„Mano skaičiavimais Lietuvoje yra apie 1 mln. potencialių bilietų į renginius pirkėjų ir jų lankytojų, tad nors pernai parduotas daugiau nei milijonas bilietų džiugina, tai nėra riba. Priežasčių, kodėl pernai pajutome šuolį, taip pat ne viena, tai visas jų kompleksas“, – sako bendrovės „Tiketa“ vadovas Andrius Žiauberis.

Visų pirma augimą lėmė gerėjanti ekonominė situacija šalyje, kuri pramogų rinkai turi didelės įtakos. Ekonomikai augant, žmonės turi daugiau pinigų, kuriuos dažniau investuoja į kokybišką laisvalaikį ir pramogas.

Pastaraisiais metais gana stipriai augo renginių pasiūla, kuri, beje, auga ir toliau – pernai „Tiketa“ bilietus platino į daugiau kaip 9,4 tūkst. renginių. Keičiasi ir renginių formatai, atsiranda vis įvairesnių bei įdomesnių renginių, auga jų kokybė. „Dažniau parduodame bilietus žmonėms, kurie anksčiau į didesnius renginius neidavo arba eidavo retai, nes rinkoje nerasdavo to, kas atitinka jų skonį. Pavyzdžiui, vienas netikėčiausių ir drąsiausių renginio formatų šiemet buvo koncertas „R kubu“, kai po vienu stogu koncertavo trys jaunos roko grupės. Į rinką pučiančius naujus vėjus vertinu labai teigiamai ir Lietuvai linkiu jų kuo daugiau“, – sako A. Žiauberis.

„Tiketa“ vadovas pastebi, kad nemažai renginių per kelerius metus sugebėjo užsiauginti savo auditoriją, o kai kurie iš nedidelių erdvių persikėlė į didžiąsias arenas. Pavyzdžiui, kasmet rengiamas „Studfestas“ pernai išaugo į apie 7 tūkst. jaunuolių sutraukusią konferenciją, „GameOn“ tapo didžiausia Baltijos šalyse žaidimų kultūros paroda, o „stand up“ komedijos žanro renginiai iš kelis šimtus vietų turinčių erdvių sėkmingai persikėlė į tūkstančius žiūrovų talpinančias arenas.

Įtakos turi ir šiuolaikinės technologijos, kurios keičia įpročius ir leidžia parduoti dažniau ir daugiau. „Sparčiai auga bilietų pardavimai internetu ir per mobiliuosius įrenginius – telefonus ir planšetes. Pernai pirmą kartą mūsų istorijoje internetu nupirkta daugiau kaip pusė visų bilietų – 61,4 proc., net penktadalis visų parduotų bilietų buvo nupirkta per mobiliuosius įrenginius. Daugiau nei pusantro karto išaugo ir bilietų pardavimai per „Tiketa“ programėlę. Šiuolaikinės technologijos leidžia žmogų pasiekti bet kur ir bet kada, sudaromos sąlygos spontaniškam pirkimui“, – paaiškina A. Žiauberis.

Stipriai keičiasi ir požiūris visuomenėje – tampame vakariečiais. Formuojasi vakarietiška kultūra laisvalaikį ar šventes leisti ne namuose, prie stalo, bet išeiti į renginį.

Galiausiai, augimas neįmanomas ir be pačios bendrovės įdirbio. Nuolat gerindama paslaugų kokybę, siūlydama naujus sprendimus „Tiketa“ užsitikrina vis didesnį klientų ir jai bilietų platinimą patikinčių renginių organizatorių ratą. „Mumis tiki ir pasitiki vis daugiau žmonių. 2017-aisiais sugebėjome pritraukti per tuziną naujų organizatorių – nuo krepšinio klubų iki teatrų ir koncertų organizatorių. Tai dar vienas praėjusių metų pasiekimas, kuriuo didžiuojamės“, – pabrėžia bendrovės „Tiketa“ vadovas.

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  Donatas Andrijauskas
Rodyti daugiau Vilniaus rinka

Karščiausios naujienos

Žirmūnų paplūdimys

Žirmūnų paplūdimyje pirmąjį vasaros šeštadienį vyks „Pasitaškome”

Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Sveikas miestas”, UAB „Grinda” kviečia pirmąjį vasaros šeštadienį praleisti Žirmūnų paplūdimyje. Nuo 11 valandos patiestas žalias kvepiantis kilimas lauks iškylautojų, galėsiančių smėlio pilis statyti, tinklinio kamuoliu saulę pagauti, gigantiškais šachmatais savo sėkmę išbandyti, geros muzikos ir Neries bangose išsimaudyti ir dar daug vasariškų pramogų visai šeimai. ŠVENTĖS PROGRAMA visą dieną nuo 11 iki 18 valandos: – …

Sostinės senamiesčio gatvėmis riedėjo neįprasta senovinė karieta

Praeitos savaitės vakarą vilniečiai ir miesto svečiai stebėjosi neįprastu vaizdu – sostinės senamiesčio gatvėmis išdidžiai dardėjo senovinė karieta, o joje – Anglijos karalienės Viktorijos laikų apranga pasidabinęs vyriškis. Visi praeiviai atsisukę ne tik fotografavo, filmavo iš pravažiuojančių automobilių, dviračių ar tiesiog eidami pėsčiomis, bet ir klausinėjo kas šis paslaptingas personažas. Karieta su neįprastu keleiviu, neviršydama 6 km/val. greičio sustabdė laiką …

Prasideda folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“

Šiandien prasideda tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“. Jo programoje – bemaž 40 renginių. Festivalis prasidės Lietuvių literatūros ir tautosakos institute moksline konferencija ir vakare Vilniaus dailės akademijoje numatytu susitikimu su dainuojančiomis kaimų bendruomenėmis iš Žiūrų Varėnos rajone bei Sedos Mažeikių rajone. Trečiadienį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus atidaryta karpinių paroda „Kanklių skambėjime“, ketvirtadienį Vaidilos teatre numatytas festivalio svečių koncertas …

Sodas

Vašingtono Union stotyje bus eksponuojamas lietuviškasis „Sodas“

Gegužės 23 dieną judrioje JAV sostinės Vašingtono Union stotyje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga bus eksponuojama žymaus JAV lietuvių menininko Ray Bartkaus instaliacija „Sodai“. Instaliaciją istorinio stoties pastato pagrindinėje salėje gegužės 23 dieną 9 val. ryto Vašingtono laiku iškilmingai atidarys Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas ir skulptūros autorius Ray Bartkus. Ceremonijos metu sveikinimo kalbą sakys lietuvių kilmės kongresmenas John Shimkus, …

Afrikos dienos

Lietuvoje prasideda „Afrikos dienų” renginiai

Gegužės 22-birželio 6 dienomis, minint Tarptautinę Afrikos dieną, kaip ir kasmet, Lietuvos užsienio reikalų ministerija su partneriais rengia „Afrikos dienas”. Renginių lankytojai turės galimybę susipažinti su spalvinga Afrikos žemyno šalių kultūra ir tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva. Dvi savaites lankytojus džiugins įvairiausi renginiai, tarp jų – vieša diskusija apie Lietuvos dalyvavimą tarptautinėse misijose …