Pradžia Verslas Vilniaus rinka Verčiant Lietuvą programuotojų šalimi konkurencijai vietos nebelieka

Verčiant Lietuvą programuotojų šalimi konkurencijai vietos nebelieka

9 minutė(s) skaitymo
0
programuotojai

Pastaruoju metu itin sparčiai populiarėjančio programavimo mokančios mokyklos ir akademijos jau nebeapsiriboja vien tik žinių bei įgūdžių perteikimu ir užsibrėžia ambicingesnių tikslų. Siekiama burti programuotojų bendruomenę, dalintis patirtimi ir žiniomis tiek su jau patyrusiais programuotojais, tiek su dar tik pradedančiais atrasti programavimą, apskritai skatinti domėtis programavimo mokymosi būdais ir šios veiklos atnešama nauda.

Siekdama burti programuotojų bendruomenę ir paskatinti tarpusavyje bendradarbiauti pradedančiuosius ir jau patyrusius programuotojus, web programavimo akademija „3W Academy Lithuania” rugsėjo pabaigoje organizavo dviejų dienų socialinę akciją – konkursą „Code Mode 12017“. Renginyje dalyvavo ir patyrę, ir patirtį pamažu bekaupiantys programuotojai, tarp jų – buvę ar esami „3W Academy” studentai. Susiskirstę į komandas, jie tarpusavyje varžėsi kurdami svetainę nevyriausybinei organizacijai, taip pat ieškojo klaidų ar vartotojui nepatogių elementų viešojo sektoriaus interneto svetainėse.

Dėmesys realiems projektams

„Nuo pat veiklos pradžios Lietuvoje iš Prancūzijos kilusi „3W Academy” išsikėlė sau tikslą: paversti Vilnių programuotojų miestu. Tačiau dabar matome, kad šis tikslas išsiplėtė ir tapo ambicingesnis: norime, kad Lietuva taptų programuotojų šalimi. Todėl siekiame ne konkuruoti su kitomis programuotojus rengiančiomis mokyklomis ar apskritai šioje srityje dirbančiomis įstaigomis bei programuotojais, o bendradarbiauti: tik taip vykdysime „3W Academy” misiją – paversti Lietuvą programuotojų šalimi”, – neabejoja „3W Academy” vykdantysis direktorius Vaidas Barauskas.

Daugelio dalyvių dėmesį patraukė neįprasta data, nurodyta renginio pavadinime. Kodėl 12017? „Manome, jog technologijų srities žmonėms būtų tikslinga laiko atskaitos tašku laikyti tą metą, kai žmonija ėmė technologiškai tobulėti. Tai nutiko prieš maždaug 12 tūkstančių metų, iš čia ir tokia data”, – šypteli V. Barauskas.

Organizuoti „Code Mode 12017“ paskatino ir kitos web profesionalų nuolat pastebimos problemos. „Neretai besimokant programuoti dirbama su išgalvotais projektais, o tai mažina tiek besimokančiojo motyvaciją, tiek jo galimybes jau pabaigus mokslus būsimam darbdaviui pateikti portfolio su realiais projektais. „3W Academy” tikslas yra būti kuo arčiau realybės. Daug lengviau mokytis programuoti, kai žinai, ką nori sukurti ir supranti, kad tavo būsimas darbas spręs kažkokią realią problemą. Tokia nuostata buvo viena iš idėjų, dėl kurių ir susirinkome į „Code Mode 12017“, – pasakoja „3W Academy” vadovas.

Nuo konkurso iki socialinės akcijos

Renginį taip pat paskatino ir jo pobūdį nulėmė nauja „3W Academy” iniciatyva. Kadangi daugelis Lietuvos nevyriausybinių organizacijų neturi galimybės susikurti arba atsinaujinti savo interneto svetainių, akademijos studentai neatlygintinai kurs svetaines šioms organizacijoms. Toks sprendimas naudingas abiems pusėms: studentai įgyja realios web projekto įgyvendinimo patirties, o NVO gauna nemokamą interneto svetainę.

„Norėjome pagelbėti nevyriausybinėms organizacijoms, mat jos dažnai neturi galimybių paskelbti apie savo svarbią ir naudingą veiklą. Pasiūlę NVO galimybę bendradarbiauti ir sukurti ar atnaujinti svetainę, sulaukėme daugiau nei 70 užklausų. Tokiu būdu „Code Mode 12017“ iš programuotojų bendruomenės renginio ir konkurso išaugo iki prasmingos socialinės akcijos”, – pastebi „3W Academy” projektų koordinatorius Audrius Laurutis.

Viešojo sektoriaus organizacijų svetainės – nepatogios ir nepatrauklios vartotojams

Galiausiai problematiška yra pačių interneto svetainių situacija. „Šioje srityje dar ilgą laiką programuotojams darbo užteks”, – užtikrina V. Barauskas.

Ši problema atsispindėjo ir vienoje iš „Code Mode 12017“ konkurso užduočių. Programuotojų komandos ieškojo klaidų savo pasirinktose viešojo sektoriaus organizacijų svetainėse. Komandos pastebėjo nemažai pasikartojančių problemų, kurios apsunkina apsilankymą šiuose puslapiuose, jie tampa nepatogūs ir nepatrauklūs vartotojams, tokių puslapių lankomumas mažėja.

Puslapiuose neretai yra neįdiegti saugumo sertifikatai, jie nepritaikyti išmaniesiems telefonams, planšetėms ir kitiems įrenginiams. Kita dažnai pasikartojanti problema – svetainės yra apkrautos per dideliais paveikslėliais ir nuotraukomis. Nemažai puslapių apskritai yra neatnaujinami, kai kurios funkcijos nebeveikia, jų dizainas netvarkingas.

Programuotojai ne tik analizavo valstybinių institucijų ar nevyriausybinių organizacijų svetainių problemas, bet ir pateikė pasiūlymus, kaip jas išspręsti. „Šiuos pasiūlymus išsiųsime organizacijoms ir pasiūlysime joms galimybę bendradarbiauti bei išspręsti problemas”, – planais dalijosi A. Laurutis.

Tad kas svarbu patogiam interneto puslapiui? Pasak V. Barausko, jau daugiau nei 10 metų dirbančio programuotoju ir web dizaineriu, kuo puslapyje daugiau įvairiausių pasirinkimų ir mygtukų, tuo jo lankytojui sunkiau apsispręsti, todėl kuriant puslapį būtina turėti tai omenyje. Reikia vengti papildomų elementų, kurie nekuria jokios vertės. Svarbiausia suprasti, kad į svetainę jos lankytojas paprastai ateina turėdamas kažkokį tikslą, o puslapio kūrėjai privalo suteikti jam visas galimybes tą tikslą pasiekti.

Programuotojų bendruomenės telkimas buvo sėkmingas

Atsižvelgdamos į patogumą vartotojui, programuotojų komandos kūrė svetainę labdaros ir paramos fondui „Pagalbos namuose tarnyba”. Kaune įsikūrusios organizacijos veikla apima sergančių, vienišų, neįgalių žmonių lankymą namuose ir visos reikalingos pagalbos suteikimą, taip pat dienos centro užsiėmimus, ligonius prižiūrinčių artimųjų konsultaciją. Renginio komisija drauge su pačia NVO išrinko tinkamiausią svetainės variantą. „Neabejojame, kad ši gerumo akcija bus sėkmingo tolesnio bendradarbiavimo pradžia”, – teigė A. Laurutis.

Renginio organizatoriai išlaikė vientisumą ir buvo orientuoti į technologijas visur, nuo renginio pavadinimo iki apdovanojimų, todėl prizinis 1000 eurų fondas komandoms buvo išmokėtas bitkoinais.

„Code Mode 12017“ dalyviai džiaugėsi galėję įgyti vertingos patirties ir jau laukia naujų renginių. „Girdėdami dalyvių atsiliepimus, net neabejojame, kad bandymas burti programuotojų bendruomenę buvo sėkmingas ir tokių renginių labai reikia, todėl jau planuojame naujus renginius”, – patikino V. Barauskas.

Autorius: Inga Kazakevičiūtė

Rodyti daugiau susijusių straipsnių
Rodyti daugiau  BNS
Rodyti daugiau Vilniaus rinka

Karščiausios naujienos

fechtavimas

Sostinėje atidaromas naujas klubas „Fechtavimo akademija“

Nuo rugsėjo 4 dienos Vilniuje, Geležinio vilko g. 23, duris atvers naujas fechtavimo klubas „Fechtavimo akademija“. Norinčius susipažinti su fechtavimo sportu, klubo įkūrėjai kviečia išbandyti špagą nemokamose fechtavimo treniruotėse „Vasara su špaga“ ketvirtadienį Vingio parke prie estrados. „Fechtavimo akademija“ žada kitokią veiklą, nei iki šiol Lietuvoje veikiantys klubai. Naujojo klubo treneriai rengia treniruočių programas vaikams ir suaugusiems paremtas akademiniais principais. …

abiturientai

Sostinės abiturientai vėl lyderiauja Lietuvoje – 629 šimtukininkai

Greičiausiai augantis miestas regione ir antras jauniausias miestas tarp šiaurės šalių Europoje – Vilnius – gali didžiuotis vėl išleidžiantis daugiausiai šimtukininkų abiturientų Lietuvoje – vilniečių brandos atestatuose vienas ar daugiau šimtukų įrašyti net 629 mokiniams, o 125 abiturientai gali pasigirti gavę du ir daugiau šimtukų! „Šimtas yra Jūsų pergalės skaičius. Jūsų tikėjimo savimi, o kartu ir pasitikėjimo savo ateitimi išsipildymas. …

prekybos centras PUPA

Vilniečius kviečia atsinaujinęs prekybos centras PUPA, Pilaitėje

2008 m. Pilaitės rajone duris atvėręs 6300 kv. m. prekybos centras PUPA šiemet mini savo veiklos jubiliejų. Per dešimtmetį jau spėjęs tapti Pilaitės ir aplinkinių rajonų gyventojų traukos centru, šiemet prekybos centras atsinaujina. Čia duris atvėrė 3 nauji nuomininkai: picerija „Express Pizza“, azijietiško maisto restoranas „Asia Express“ ir parduotuvė augintiniams „Pet24“. Pokyčius diktuoja rajono plėtra ir lankytojų poreikiai Pilaitė jau …

Pirmąjį pusmetį Lietuvos oro uostuose augo ir keleivių, ir skrydžių skaičius

Pirmąjį šių metų pusmetį keliones per Lietuvos oro uostus rinkosi beveik 3 mln. keleivių – tai yra 15 proc. daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu. Sparčiai augo ir skrydžių bei perskraidintų krovinių rodikliai, tad tikimasi, kad metų pabaigoje bus galima pranešti net kelis šalies oro uostų rekordus. Lietuvos oro uostų vykdomosios direktorės Lauros Joffė teigimu, per pirmąjį šių metų pusmetį …

TransferGo

„TransferGo“ startuolis gavo Lietuvos banko elektroninių pinigų licenciją

Lietuvių įkurtai tarptautinių finansinių perlaidų kompanijai „TranferGo“ Lietuvos bankas suteikė elektroninių pinigų licenciją. Naujoji licencija įmonei suteiks naujas plėtros galimybes ir leis dar labiau supaprastinti bei pagreitinti tarptautinius pinigų pervedimus – pasiūlyti elektroninių pinigų saugojimo, pervedimo realiu laiku ir kitas finansines paslaugas visose Europos Sąjungos (ES) šalyse. „Mūsų komanda yra įsitikinusi, kad šiandien žmonės turi turėti visas galimybes paprastai ir …