MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Miesto sienos gatvė
Nuotr.: VilniusGo.lt
Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Miesto sienos gatvė

Gatvė įgijo pavadinimą tik 2006 metais ir tuomet buvo įtraukta į oficialius žemėlapius ir žinynus. Įėjimas yra užrakintas, nes ji virto prabangaus daugiabučio namo koridoriumi. 1503 – 1522 metais statyta gynybinė miesto siena tapo nekilnojamojo turto kainą didinančiu interjero elementu. Tai 100 metrų ilgio gynybinės sienos atkarpa tarp Klaipėdos ir Trakų gatvių. 2000 metais į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą yra įrašyta 12 gynybinės sienos fragmentų, iš kurių garsiausi – prie Aušros Vartų ir bastėjos. Verslininkai Vilniaus miesto valdžiai žadėjo restauruoti šią sienos atkarpą ir nutiesti visiems prieinamą romantišką gatvelę, tačiau, 2007 metais bendrovei „Mūsų knyga“ perrašius turtą kitai bendrovei „MK investicija“, iš tiesų pavertė istorinį reliktą privačios valdos dalimi.

Miesto sienos gatvė
Nuotr.: VilniusGo.lt

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

(Ne)atrastas Vilnius: Kavinės „Pas Rudnickį“, „Birutė“, „Literatų svetainė“

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Užupio vandentiekio bokštas

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Lenkijos karininko namai

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Kunigaikščio Vildaugo skulptūrėlė

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Senasis planetariumas

VilniusGo.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika